Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Men of War: Assault Squad 2 - Cold War (PC)

Men of War: Assault Squad 2 - Cold War PC

Samodzielne rozszerzenie do gry Men of War: Assault Squad 2. Akcja dodatku Cold War rozgrywa się w epoce zimnej wojny i pozwala przejąć kontrolę nad wojskami ZSRR lub Stanów Zjednoczonych np. w ramach dynamicznie generowanej kampanii.

To jest dodatek do gry Men of War: Oddział Szturmowy 2.

Strategiczne | RTS | zimna wojna | taktyczne | multiplayer | strategiczne wojenne | kooperacja

PC Windows
Okładka Men of War: Assault Squad 2 - Cold War (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

12września201925dni

12września2019

Steam

Cold War to samodzielne rozszerzenie do wydanego w 2014 roku RTS-a pod tytułem Men of War: Assault Squad 2. Podobnie jak pierwowzór, dodatek został opracowany przez studio Digitalmindsoft.

Fabuła

W przeciwieństwie do oryginału, którego akcję osadzono w okresie II wojny światowej, Men of War: Assault Squad 2 - Cold War przenosi nas do epoki zimnej wojny. W trakcie rozgrywki możemy przejąć kontrolę zarówno nad wojskami Związku Radzieckiego, jak i nad armią Stanów Zjednoczonych.

Mechanika

W trakcie zabawy w Men of War: Assault Squad 2 - Cold War bierzemy udział w potyczkach toczonych na zróżnicowanych mapach. O zwycięstwo walczymy między innymi na terenach wiejskich, w zniszczonych bazach militarnych i umocnionych strefach przygranicznych, czy wreszcie w zrujnowanych miastach. Do boju prowadzimy zróżnicowane jednostki, które – wzorem wcześniejszych pozycji spod szyldu Men of War – możemy kontrolować pojedynczo lub wydając rozkazy całej armii. Wśród nich znajdziemy zarówno jednostki naziemne, jak piechota, pojazdy wsparcia, lekkie i ciężkie czołgi oraz artyleria, jak i powietrzne, pokroju śmigłowców bojowych i odrzutowych myśliwców.

Tryby gry

Filarem Men of War: Assault Squad 2 - Cold War jest kampania generowana proceduralnie. Przed jej rozpoczęciem możemy wybrać interesującą nas długość, a po jej ukończeniu (samotnie lub w kooperacji) gra pozwala nam zarówno kontynuować zabawę w trybie nieskończonym, jak i rozpocząć zmagania od nowa, zmieniając przy tym rozmaite parametry (jak poziom trudności, ilość dostępnych zasobów czy frakcje obecne na polu walki). Dla miłośników multiplayerowej rywalizacji przygotowano natomiast tryb Łączonych wojsk, w którym rozgrywka polega na przechwytywaniu wyznaczonych punktów, a także tryb Anihilacji, gdzie próbujemy przejąć bazę wroga, starając się zabezpieczyć jak największą ilość dostępnych zasobów.

Kwestie techniczne

Men of War: Assault Squad 2 - Cold War posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości. Poszczególne jednostki (na czele z pojazdami i maszynami) zaprojektowano z dbałością o detale, a otoczenie jest szczegółowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Men of War: Assault Squad 2 - Cold War

Wymagania wiekowe Men of War: Assault Squad 2 - Cold War

16+

Wymagania sprzętowe Men of War: Assault Squad 2 - Cold War

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core, 32 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Dual Core, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Nadciąga Men of War: Assault Squad 2 - Cold War
Nadciąga Men of War: Assault Squad 2 - Cold War

wiadomość8 sierpnia 2019

Jeszcze w tym roku gra Men of War: Assault Squad 2 doczeka się samodzielnego dodatku pod tytułem Cold War. Firmy 1C Entertainment oraz Digitalmindsoft ujawniły jego datę premiery, a także wstępne wymagania sprzętowe.