Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Commandos 3: Destination Berlin (PC)
OkładkaCommandos 3: Destination Berlin (PC)

Commandos 3: Kierunek Berlin PC

Commandos 3: Destination Berlin

Trzecia odsłona rozwijanego przez hiszpańskie Pyro Studios cyklu taktycznych strategii w realiach II wojny światowej. W grze Commandos 3: Kierunek Berlin stajemy ponownie na czele znanego z pierwszej części serii, sześcioosobowego oddziału żołnierzy o odmiennych umiejętnościach.

Strategiczne | II wojna światowa | taktyczne | wojenne | wojskowe | strategiczne wojenne

Commandos 3: Kierunek Berlin Premiera PC

15października2003

pudełko PL

24października2003

producent: Pyro Studios wydawca: Square Enix / Eidos wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Commandos 3 to kolejna odsłona taktycznej strategii osadzonej w realiach II Wojny Światowej. W ponad 20 misjach, podzielonych na cztery kampanie (Londyn – kampania treningowa, Normandia, Francja i Niemcy, Stalingrad) do wykonania czekają najróżniejsze misje – zarówno znane z poprzednich części zadania typu „znajdź i zniszcz” jak i zupełnie nowe, tj. obrona alianckiego generała przed nalotem spadochroniarzy, napad na niemiecki konwój, zorganizowanie ataku wraz z francuskim ruchem oporu na niemiecki garnizon czy zdobycie pociągu pełnego nazistów podczas jego drogi z Francji do Niemiec. Zupełnej zmianie uległa struktura misji, teraz mapy podzielone są na mniejsze kawałki i dopiero po przejściu jednego dostajemy się na drugi. Twórcy mówią, iż w trzeciej odsłonie jest znacznie więcej akcji w porównaniu z poprzednimi, a kolejne zadania wymagają od gracza coraz to nowych pomysłów i sposobów. Zmianom poddano także A.I. odpowiadające za reakcje naszych przeciwników. Spotkamy się tu ze zwykłymi żołnierzami regularnej armii, Gestapo, oficerami SS, itd., a każdy z nich zachowuje się odmiennie, w zależności od specyficznych umiejętności i swego wyszkolenia.

W porównaniu z poprzednią częścią poprawiono także grafikę, dzięki czemu w Commandos 3 ataki bombowe, eksplozje, strzały, itp. są bardziej widowiskowe i realistyczne. Dodano też efekty pogodowe, usprawniono działanie engine’u przy pokazywaniu map terenów i wnętrz budynków. Ponadto podczas rozgrywki spotykamy nowe wcześniej niewidziane typy broni i przeciwników. Znacznym poprawkom poddany został tryb rozgrywki wieloosobowej, dodano także możliwość gry w trybie Deathmatch.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 3 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 1660 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Commandos 3: Kierunek Berlin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Commandos 3: Kierunek Berlin Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 2 GB HDD