Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Soldiers: Heroes of World War II (PC)

Soldiers: Ludzie Honoru PC

Soldiers: Heroes of World War II

Strategia czasu rzeczywistego, opracowana przez ukraińskie studio Best Way. Akcja została osadzona w drugowojennej Europie, a gracz wciela się w rolę wojskowego dowódcy.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Soldiers: Heroes of World War II (PC)

producent: Best Way

wydawca: Codemasters

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29czerwca2004

22lipca2004

pudełko PL

Soldiers: Heroes of World War II to gra strategiczna, stworzona przez ukraiński zespół Best Way, w której naszym zadaniem jest dowodzenie oddziałem świetnie wyszkolonych żołnierzy, wykonujących rozmaite działania, przeważnie na tyłach wroga, w czasie II Wojny Światowej. Akcja ma miejsce na terytorium Europy, a do przejścia czeka ponad 25 misji bojowych inspirowanych heroicznymi wyczynami żołnierzy w czasów IIWŚ, wchodzących w skład sił Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Rosji i Niemiec. Dużym plusem programu jest dobra, trójwymiarowa grafika z realistycznie zrealizowanymi elementami środowiska, które w trakcie misji, można częściowo, lub całkowicie zniszczyć. Poza tym, Soldiers: Heroes of World War II oferuje:

 • Akcję widzianą z perspektywy trzeciej osoby, która dzięki solidnej realizacji, pozwala poczuć się, jak podczas oglądania filmu wojennego.
 • Ponad sto pojazdów i dwadzieścia pięć broni, nawiązujących do epoki.
 • Bezpośrednią kontrolę nad wyborem celu. W grze, dzięki skutecznemu trafieniu można wyeliminować czołg, niszcząc jego gąsienice, lub zabijać żołnierzy wroga, szybkim strzałem w głowę.
 • Dopracowany silnik fizyczny, z realistyczną trajektorią lotu wystrzeliwanych pocisków.
 • Zaawansowaną inteligencję komputerowego przeciwnika: wróg atakuje w formacjach, wycofuje się w sytuacjach zagrożenia, szuka naturalnych barier ochronnych i kryjówek, próbuje zorganizować zasadzkę, itp.
 • Ponad sto różnych animacji żołnierzy, zwiększających realizm rozgrywki.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1909 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Soldiers: Ludzie Honoru

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Soldiers: Ludzie Honoru

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Procesor Pentium 4 2 GHz
 • 512 MB RAM
 • 32MB karta grafiki
 • 2 GB HDD
Soldiers: Ludzie Honoru - recenzja gry
Soldiers: Ludzie Honoru - recenzja gry

Recenzja 5 sierpnia 2004, 17:48

Każdy pojazd posiada także realistyczny model uszkodzeń, a jego ewentualne awarie są graficznie przedstawiane na znajdującym się w rogu ekranu panelu (podobnie jak ma to miejsce np. w symulacjach wyścigów samochodowych). Aby unieruchomić czołg, wystarczy agresywniej zaatakować jego gąsienice, przód czołgu jest zaś dużo bardziej odporny niż tył i bok, widać także różnice przy korzystaniu z pocisków pancernych i burzących, a karoseria naszej stalowej maszyny jest bardzo odporna na pociski karabinów maszynowych. Dodatkowo, każdy pojazd posiada bak z paliwem, które naturalnie się wyczerpuje i które trzeba w miarę potrzeb uzupełniać (benzynę można spuszczać i nalewać do kanistrów lub beczek). Bardzo znaczące jest także naprawianie uszkodzonych maszyn, co jest jednak możliwe tylko wtenczas, gdy pojazd nie uległ zbyt wielkim obrażeniom i mimo iż naprawa mocno uszkodzonego czołgu przez jednego człowieka trwa nierealistycznie krótko, to jest to bardzo pozytywny i urozmaicający rozgrywkę element.