Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Silent Heroes: Elite Troops of WWII (PC)

Outfront: Na Tyłach Wroga PC

Silent Heroes: Elite Troops of WWII

Pierwszy samodzielny dodatek do gry Soldiers: Heroes of World War II, opracowany przez zespół Dark Fox.

To jest dodatek do gry Soldiers: Ludzie Honoru.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Silent Heroes: Elite Troops of WWII (PC)

producent: Dark Fox

wydawca PL: Cenega S.A.

Pomoc techniczna

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16września2005

18listopada2005

pudełko PL

Elite Troops of WWII to podtytuł pierwszego, samodzielnego rozszerzenia do wydanej w połowie 2004 roku strategii, pt. Soldiers: Heroes of World War II (na wschodzie znanej jako Outfront). Za przygotowanie opisywanego dodatku odpowiada studio developerskie Dark Fox.

Add-on pozwala graczom na dowodzenie grupą sześciu świetnie wyszkolonych, sowieckich sabotażystów, działających daleko za linią frontu, na tyłach głównych sił wroga. Do przejścia oddano jedną nową kampanię, składającą się w sumie z 10 rozbudowanych scenariuszy. Wśród zadań, jakie miłośnicy produkcji tego typu dostali do wykonania można wymienić m.in. eliminowanie niemieckich oficerów, niszczenie wrogich radarów, czy przejmowanie ważnych punktów strategicznych w stylu chociażby stacji kolejowych (co oczywiście skutecznie ułatwi przeprowadzanie późniejszych operacji wojskowych „właściwej” armii).

Twórcy przywiązali sporo uwagi do specyfiki działań małego oddziału. Grający mają do dyspozycji spory wachlarz broni (zarówno pistolety czy karabiny, jak i „ciche w użytkowaniu” noże), praktycznie każdy element otoczenia może teraz posłużyć do ukrycia się, przygotowania zasadzki, czy też jako tarcza przed pociskami wroga. W Elite Troops of WWII nie zabrakło możliwości przejęcia niektórych pojazdów oraz wybranych rodzajów uzbrojenia przeciwnika, które następnie wykorzystujemy w czasie licznych starć. Do tego wszystkiego dochodzą nieznaczne poprawki oprawy audio-wizualnej, a także zaimplementowanie wszystkich dotychczasowych łatek systemowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD / 1 DVD

Ocena gry 6.85 / 10 na podstawie 287 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe Silent Heroes: Elite Troops of WWII

12+

Wymagania sprzętowe Outfront: Na Tyłach Wroga

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza), 1.5 GB HDD

Outfront: Na Tyłach Wroga - recenzja gry

Recenzja 28 grudnia 2005, 12:21

Faktem jest, iż większość misji kończy się totalną demolką mapy i gorącą wymianą ognia z Niemcami. Przy każdym jednak zadaniu męczy świadomość, iż największym dla nas problemem są czołgi wroga. Kilkuosobowa drużyna rosyjskich chojraków, poradzi sobie z niemal każdą ilością wrogiej piechoty. Problemy pojawiają się przy konfrontacji z czołgami i mocno opancerzonymi pojazdami. Trzeba je niszczyć (niemal bezbłędnie trafić w ruchomy cel) granatami z RPG lub koktajlem Mołotowa, a to nie zawsze jest takie proste. W starciach człowiek vs. maszyna, gra przeradza się zbyt często w zręcznościówkę, z elementami scenariusza: „save, load, load,... damn!, load,... shit!, load,... load”. Nie powiem, bywa to irytujące.