Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka World War II: Panzer Claws II (PC)

World War II: Panzer Claws II PC

Kolejna strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, którą zawdzięczamy programistom polskich studiów developerskich Reality Pump i In Images.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | multiplayer | polskie

PC Windows
Okładka World War II: Panzer Claws II (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3grudnia2004

3kwietnia2006

pudełko PL

World War II: Panzer Claws II to kolejna strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, którą zawdzięczamy programistom polskich studiów developerskich Reality Pump i In Images. Tym razem przeniesiemy się w okres II wojny światowej (1941-1944) i przyjrzymy się szczegółowo wydarzeniom na froncie wschodnim, operacjom we Francji i Włoszech oraz hitlerowskiej ofensywie w Ardenach.

Do wyboru będą cztery strony konfliktu (Niemcy, Rosjanie, Alianci i francuski Ruch Oporu), w zależności od tego, w którą z dostępnych kampanii lub pojedynczych scenariuszy zdecydujemy się zagrać. Główna cześć fabuły Panzer Claws II koncentruje się wokół francuskich partyzantów, którzy podejmują nierówną walkę z niemieckim okupantem i marionetkowym rządem sprzyjającym planom III Rzeszy. W sumie przekłada się to na cztery zróżnicowane kampanie (w każdej około dziesięciu scenariuszy) oraz piętnaście misji w trybie Skirmish. Jeśli komuś znudzą się przygotowane przez autorów gry bitwy, zawsze może zaprojektować swoje, korzystając z banalnego w obsłudze edytora.

Gra oferuje trójwymiarowy silnik z pełną obsługą skalowania pola bitwy, dzięki czemu można przyjrzeć się aktualnej sytuacji z dowolnej strony. Sceneria zmienia się w zależności od pory dnia, poszczególne pory roku oraz panujące warunki atmosferyczne również mają olbrzymi wpływ na teren (np. mgła utrudnia widoczność a deszcz lub śnieg powoduje wolniejsze poruszanie się jednostek). W Panzer Claws II gracz może nie tylko prowadzić intensywne działania wojenne za pomocą dostępnych wojsk, ale również infiltrować napotykane budynki oraz zajmować porzucone przez wroga pojazdy.

Dla zwolenników batalii w sieci czeka tryb rozgrywki wieloosobowej, w której może wziąć udział nawet ośmiu graczy jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,95 PLN

Gry podobne do World War II: Panzer Claws II

Klasyfikacja PEGI World War II: Panzer Claws II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe World War II: Panzer Claws II

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 800 MHz, 128MB RAM, Windows® 98/Me/2000/XP, 32MB akcelerator 3D (DirectX 8.1), 1.3 GB na HDD

Gry TopWare dostępne w dystrybucji elektronicznej

wiadomość27 stycznia 2006

Przedstawiciele firm Stardock Entertainment oraz TopWare Interactive poinformowali o podpisaniu porozumienia, którego owocem będzie możliwość pobierania wielu gier dystrybuowanych przez amerykański oddział TopWare, drogą elektroniczną. Wśród produktów, które dzięki TotalGaming.net można będzie pobrać na dysk swojego komputera znajdą się m.in. Earth 2160 oraz Xpand Rally.

World War II: Panzer Claws II - nowy produkt twórców Earth 2160 i Knightshift 2
World War II: Panzer Claws II - nowy produkt twórców Earth 2160 i Knightshift 2

wiadomość18 października 2004

W sieci zadebiutowała oficjalna strona gry World War II: Panzer Claws II – strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym, którą zawdzięczamy programistom polskiego studia Reality Pump. Tym razem przeniesiemy się w okres II wojny światowej (1941-1943) i przyjrzymy się szczegółowo wydarzeniom na froncie wschodnim, operacjom we Francji i Włoszech oraz hitlerowskiej ofensywie w Ardenach.