Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka D-Day (PC)

D-Day PC

Strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, wydana przez brytyjską firmę Digital Jesters. Zgodnie z tym co możemy przeczytać w tytule, program poświęcony jest jednej z najsłynniejszych inwazji w dziejach II Wojny Światowej, lądowaniu w Normandii.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka D-Day (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27sierpnia2004

3grudnia2004

pudełko PL

Strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, wydana przez francuską firmę Monte Cristo. Zgodnie z tym co możemy przeczytać w tytule, program poświęcony jest jednej z najsłynniejszych inwazji w dziejach II Wojny Światowej, lądowaniu w Normandii i skupia się wokół kilku historycznych operacji z nim związanych. Gra została stworzona przy współudziale stowarzyszenia „Normandy Memoire”, które udzielało wskazówek odnośnie faktów historycznych i ukazała się 6 czerwca 2004 roku, w sześćdziesiątą rocznicę rozpoczęcia operacji Overlord.

Mimo, że grę zrealizowano w konwencji RTS, w dowolnym momencie można zatrzymać rozgrywkę i wydawać polecenia swoim oddziałom, które po ponownym uruchomieniu, od razu przystąpią do ich wykonywania. D-Day zawiera trzy kampanie dla pojedynczego gracza, po cztery misje każda. Scenariusze będą ewoluować w trakcie gry, co oznacza, że decyzje podjęte w wcześniejszym etapie, będą miały następstwa w kolejnym. Oprócz tego, program oferuje trzy warianty rozgrywki w trybie Multiplayer i luźne scenariusze, w których można przetestować różne rodzaje uzbrojenia. Dostępnych jest około sześćdziesięciu jednostek, z czego wszystkie zawierają szczegółowe i potwierdzone historycznymi faktami charakterystyki. Dla wielbicieli wyzwań militarnych przewidziano trzy poziomy trudności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena gry 7.8 / 10 na podstawie 299 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Wymagania sprzętowe D-Day

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.4 GHz, 512MB RAM, karta graficzna 64 MB (GeForce 3 lub lepsza), 1.6 GB HDD

Twórcy D-Day zapowiadają nową grę wojenną
Twórcy D-Day zapowiadają nową grę wojenną

wiadomość10 stycznia 2005

Pracownicy studia programistycznego Digital Reality, którzy znani są dotąd z gier D-Day oraz Afrika Korps vs. Desert Rats, stworzą kolejną strategię, osadzoną w realiach II Wojny Światowej. 1944: Battle of the Bulge, jak sama nazwa sugeruje, przeniesie gracza w 1944 rok, w sam środek jednej z najważniejszych bitew między III Rzeszą, a Aliantami.

Zachodni falstart gry D-Day
Zachodni falstart gry D-Day

wiadomość31 sierpnia 2004

Wszystko szło zgodnie z planem. Ukończenie prac, powielanie i wysłanie ładnie zapakowanych pudełek do sklepów. Problemy z amerykańską wersją D-Day rozpoczęły się jednak w momencie, w którym któryś z graczy chciał zainstalować opisywaną strategię czasu rzeczywistego na swoim komputerze. Ów proces jest bowiem najczęściej niemożliwy do zrealizowania ze względu na nieustannie pojawiający się błąd, wynikający najpewniej ze słabo przeprowadzonych (lub w ogóle NIEprzeprowadzonych!) testów gotowych egzemplarzy produktu.

D-Day w "złocie"

wiadomość12 sierpnia 2004

Firma Digital Jesters, pełniąca wraz z Monte Cristo funkcję wydawcy najnowszej strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym o nazwie D-Day, poinformowała w dniu wczorajszym, że program osiągnął „złoty” status i trafił do tłoczni.

D-Day i konkurs dla webmasterów
D-Day i konkurs dla webmasterów

wiadomość23 lipca 2004

Serwis Xequted.com wspólnie z wydawcą gry D-Day, firmą Digital Jesters postanowili zorganizować konkurs na najlepszą witrynę fanowską wspomnianego eRTeSa. Trzy najlepsze osoby wybrane zostaną przez przedstawicieli organizatorów, a wyniki ogłoszone zostaną w dniu premiery D-Day, czyli 20 sierpnia.

Turniej D-Day - osiem tysięcy złotych do zgarnięcia
Turniej D-Day - osiem tysięcy złotych do zgarnięcia

wiadomość19 lipca 2004

Panie i panowie ze studia Digital Jesters - odpowiedzialni za popełnienie strategii czasu rzeczywistego D-Day, przenoszącej gracza w sam środek lądowania w Normandii – poinformowali dziś, że w dniach 26 lipca-23 sierpnia odbędzie się turniej w rzeczony tytuł. Rozgrywka toczona przez sieć Internet poza dobrą zabawą graczom przyniesie dodatkowo cenne nagrody, o łącznej wartości około ośmiu tysięcy polskich złotych.