Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka D-Day (PC)
OkładkaD-Day (PC)

D-Day PC

Strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, wydana przez brytyjską firmę Digital Jesters. Zgodnie z tym co możemy przeczytać w tytule, program poświęcony jest jednej z najsłynniejszych inwazji w dziejach II Wojny Światowej, lądowaniu w Normandii.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

D-Day Premiera PC

27sierpnia2004

pudełko PL

3grudnia2004

producent: Digital Reality wydawca: Digital Jesters wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, wydana przez francuską firmę Monte Cristo. Zgodnie z tym co możemy przeczytać w tytule, program poświęcony jest jednej z najsłynniejszych inwazji w dziejach II Wojny Światowej, lądowaniu w Normandii i skupia się wokół kilku historycznych operacji z nim związanych. Gra została stworzona przy współudziale stowarzyszenia „Normandy Memoire”, które udzielało wskazówek odnośnie faktów historycznych i ukazała się 6 czerwca 2004 roku, w sześćdziesiątą rocznicę rozpoczęcia operacji Overlord.

Mimo, że grę zrealizowano w konwencji RTS, w dowolnym momencie można zatrzymać rozgrywkę i wydawać polecenia swoim oddziałom, które po ponownym uruchomieniu, od razu przystąpią do ich wykonywania. D-Day zawiera trzy kampanie dla pojedynczego gracza, po cztery misje każda. Scenariusze będą ewoluować w trakcie gry, co oznacza, że decyzje podjęte w wcześniejszym etapie, będą miały następstwa w kolejnym. Oprócz tego, program oferuje trzy warianty rozgrywki w trybie Multiplayer i luźne scenariusze, w których można przetestować różne rodzaje uzbrojenia. Dostępnych jest około sześćdziesięciu jednostek, z czego wszystkie zawierają szczegółowe i potwierdzone historycznymi faktami charakterystyki. Dla wielbicieli wyzwań militarnych przewidziano trzy poziomy trudności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 309 głosów czytelników.

D-Day cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI D-Day

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

D-Day Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 512MB RAM
  • karta graficzna 64 MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1.6 GB HDD