Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka World War II: Panzer Claws (PC)

Frontline Attack: War over Europe PC

World War II: Panzer Claws

Frontline Attack: War over Europe to strategia czasu rzeczywistego opracowana przez studia Reality Pump i In Images.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | czołgi | multiplayer

PC Windows
Okładka World War II: Panzer Claws (PC)

producent: In Images

wydawca PL: TopWare Poland

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25września2002

27września2002

pudełko PL

Frontline Attack: War over Europe to strategia czasu rzeczywistego opracowana przez studia Reality Pump i In Images, pozwalająca graczom na wzięcie udziału w zmaganiach jednostek pancernych i zmechanizowanych, które miały miejsce w czasie II Wojny Światowej na przestrzeni lat 1941 – 1944. Wszystkie kampanie, bitwy i potyczki toczą się na kontynencie europejskim. Są to między innymi znane historyczne bitwy, jak chociażby Niemiecki atak na Rosję (operacja Barbarossa), lądowanie w Normandii (D-Day), kontrofensywa w Ardenach oraz liczne walki we Włoszech i Francji. Gra wykorzystuje zaawansowany trójwymiarowy silnik graficzny - „Earth-3 engine” (rozdzielczość do 2048 x 1800, widok z zawieszonej kamery z możliwością nieorganicznego ruchu, zoom, itp.), szczegółowo odtworzono jednostki biorące udział w walkach (pojazdy odwzorowano opierając się na oryginalnych planach konstrukcyjnych), akcja toczy się w różnych porach roku, doby i w różnych warunkach atmosferycznych, co ma niebagatelne znaczenie na jakość terenu i co za tym idzie zachowanie się oraz skuteczność oddziałów. Dodany edytor pozwala na tworzenie swoich własnych map i bitew. Dostępne są opcje rozgrywki wieloosobowej w sieci lokalnej i Internecie.

  • Sześć kampanii, po dwie dla Aliantów, Niemców i Rosjan.
  • Każda kampania składa się z czterech misji, co daje łącznie 24 misje do przejścia.
  • Dziewięć typów żołnierzy: piechota, kierowcy (załoga czołgów i pojazdów), komandosi, spadochroniarze, grenadierzy, jednostki szturmowe, ciężkie karabiny maszynowe, miotacze ognia oraz snajperzy.
  • System wzrostu doświadczenia i umiejętności żołnierzy.
  • Po dwadzieścia pojazdów na stronę konfliktu, dziewięć typów głównych budynków i sześć struktur obronnych (bunkry, itp.).
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 288 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Gry podobne do Frontline Attack: War over Europe

Klasyfikacja PEGI Frontline Attack: War over Europe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Frontline Attack: War over Europe

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 700MHz, 256MB RAM, 32MB akcelerator 3D

Frontline Attack: War over Europe - recenzja gry
Frontline Attack: War over Europe - recenzja gry

Recenzja 21 października 2002, 13:22

A miało być tak pięknie... Weźmy dla przykładu Operację „Barbarossa”. Poważnym i pełnym przejęcia głosem lektor obwieszcza, że 22 czerwca 1941 roku, po godzinie 3 w nocy armia niemiecka wkroczyła na teren Związku Radzieckiego. Opowiada o wycofujących się obrońcach i nie dającym się zatrzymać napastniku niszczącym straszliwymi siłami wszystko, co stanęło mu na drodze, cały czas bez wytchnienia, w myśl doktryny wojny błyskawicznej. Jest fajnie. Spodziewamy się dostać za chwilkę pod swoje rozkazy może nie te zapowiedziane pięć milionów żołnierzy, ale powiedzmy: setkę i ruszyć na wschód niszcząc te samoloty na pasach startowych i bombardując zapowiedziane fabryki i magazyny. Tak się jednak nie dzieje. W pierwszej misji ruszamy dookoła porośniętej lasem górki, niszczymy po drodze dwa mosty i opanowujemy wymarłą wioskę. W drugiej ratujemy bliżej niezidentyfikowanego agenta posiadającego bardzo ważne, ale nie wiadomo jakie informacje oraz przeprawiamy się na drugą stronę potoka. W trzeciej faktycznie niszczymy trzy samoloty na ukrytym za drugą górką pasie startowym. W czwartej i ostatniej dopadamy na stacyjce pociąg pancerny i pokazujemy mu, gdzie raki zimują. Armia Czerwona zostaje praktycznie rozbita.