Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sudden Strike (PC)

Sudden Strike PC

Sudden Strike to rozbudowana strategia czasu rzeczywistego, przygotowana przez studio deweloperskie Fireglow. Akcja gry osadzona została w realiach II wojny światowej, a gracze mogą wcielić się w role dowodzących wojskami brytyjskimi, radzieckimi lub niemieckimi.

Strategiczne | RTS | Xbox Game Pass | EA Play

PC Windows
Okładka Sudden Strike (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26października2000

27kwietnia2001

pudełko PL

Sudden Strike w całej swojej złożoności i realizmie nie jest wyłącznie grą RTS, lecz powinien być postrzegany raczej jako taktyczna symulacja wojenna. Gra zaskakuje realistyczną i szczegółową scenerią, olbrzymią ilością jednostek mogących brać udział w zmaganiach (do 1000 jednostek w tym samym czasie), ale również rozmiarami obszarów, po których można się poruszać. Autorzy położyli duży nacisk na szczegółowe dopracowanie wszelkich detali łącznie z porami roku, a nawet zachowaniem się żołnierzy palących w wolnej chwili papierosy. W Sudden Strike oglądamy: drzewa, lasy oraz budynki, w których mogą się ukryć jednostki, zarówno sprzymierzone, jak i przeciwnika.

Mamy możliwość wyboru dowolnej strony konfliktu: Niemców, Brytyjczyków lub Rosjan. Misje bojowe zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, a te historyczne odzwierciedlone z niebywałą precyzją. Gra oferuje bardzo dużą liczbę jednostek bojowych - w zależności od kraju, który reprezentujemy w rozgrywce. Zadania mogą polegać na zdobywaniu pozycji przeciwnika, obronie swojego terytorium lub też niszczeniu kluczowych celów zagrażających prowadzeniu dalszej kampanii. Oprócz jednostek naziemnych do wykorzystania mamy desant spadochroniarzy lub nalot dywanowy prowadzony przez lotnictwo. W zależności od potrzeb każda strona może skorzystać z odpowiednich fortyfikacji i innych obiektów w tym mostów pontonowych.

  • Możliwość niszczenia wszystkich kluczowych obiektów: mostów, domów, fortyfikacji czy nawet drzew.
  • Realistyczne efekty dźwiękowe z charakterystycznymi odgłosami karabinów i eksplozji.
  • Bardzo wiernie odwzorowane jednostki bojowe.
  • Dla bardziej wytrwałych - edytor misji.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 822 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119 PLN

Wymagania wiekowe Sudden Strike

12+

Wymagania sprzętowe Sudden Strike

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
Sudden Strike - recenzja gry
Sudden Strike - recenzja gry

Recenzja 27 kwietnia 2001, 13:16

Muzyka jest bardzo ładna i pasuje do klimatów drugiej wojny światowej, zaś odgłosy dochodzące z pola walki są wręcz niesamowite - czegoś takiego po prostu wcześniej nie było – każdy typ broni i silnika pojazdu ma swoje własne, zindywidualizowane brzmienie. Gdy grupa naszych czołgów rusza do akcji, słyszymy basowy pomruk diesli wchodzących na wysokie obroty zaś z rur wydechowych unoszą się kłębki dymu – to robi wrażenie!