Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka World War III: Black Gold (PC)
OkładkaWorld War III: Black Gold (PC)

World War III: Black Gold PC

World War III: Black Gold to wyprodukowana przez polskie studio deweloperskie Reality Pump strategia czasu rzeczywistego (RTS), ukazująca fikcyjny konflikt zbrojny pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, Rosją i Irakiem.

Strategiczne | RTS | współczesne konflikty | polskie

World War III: Black Gold Premiera PC

30października2001

pudełko PL

30października2001

producent: Reality Pump wydawca: JoWooD Entertainment AG wydawca PL: TopWare Poland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do World War III: Black Gold

Blitzkrieg

Earth 2160

Sudden Strike

World War III: Black Gold to gra z gatunku strategii czasu rzeczywistego, opowiadająca historię wojny rozpoczętej w 2001 roku o wyczerpujące się złoża ropy naftowej. Gracz może dowodzić siłami każdej ze stron konfliktu, tj. Stany Zjednoczone, Rosja, Irak. Na każdą ze stron przypadają po dwie kampanie zawierające średnio po pięć misji każda. Walka toczona jest przy pomocy jednostek naziemnych i powietrznych. Jedynym dostępnym surowcem w grze jest ropa naftowa, zamieniana na gotówkę bezpośrednio po wydobyciu bez procesu przetwarzania.

Rozgrywka toczy się w trójwymiarowym środowisku, pozwalającym na dowolne ustawienie kamery w każdej płaszczyźnie oraz dokonywanie zbliżeń i oddaleń. Teren oraz wszystkie obiekty występujące w grze są trójwymiarowe, posiadają zróżnicowane i dynamicznie zmieniające się parametry fizyczne (np. pojazdy szybciej poruszają się po drogach, a znacznie wolniej na piasku). Świat przedstawiony jest w postaci trójwymiarowej mapy, na której: prowadzimy działania wojenne, dowodzimy swoimi jednostkami, budujemy budynki, zamawiamy nowe jednostki, wydobywamy surowce oraz prowadzimy badania naukowe. W trakcie gry następują zmiany pory dnia i nocy oraz zmiany warunków pogodowych, co wpływa znacząco na rozgrywkę.

Gra może się toczyć równolegle na jednej lub maksymalnie na czterech planszach. Transport jednostek pomiędzy planszami zapewniają ciężkie samoloty lub śmigłowce transportowe. Lotnictwo może dowolnie przemieszczać się pomiędzy planszami. Podczas walk jednostki zdobywają doświadczenie bojowe bezpośrednio wpływające na ich skuteczność w walce. W trakcie gry i postępującego rozwoju techniki nowsze modele jednostek wypierają starsze. Wynalazki dokonywane są w centrach naukowych usytuowanych bezpiecznie z dala od rejonu działań wojennych. Prace nad nowymi technologiami kosztują sporą ilość gotówki, jednak raz zdobyta technologia pozostaje dostępna do końca gry.

  • Możliwość przejmowania budynków i pojazdów wroga.
  • Pojazdy i broń występujące na współczesnym polu walki.
  • Limitowana amunicja, która musi być dostarczana przez pojazdy zaopatrzenia.
  • Występowanie jednostek sabotażowych.
  • Przejrzysty system broni: przeciwlotnicza, przeciwpancerna, burząca, chemiczna, masowego rażenia; pozwalający na skuteczne wykorzystywanie luk w obronie przeciwnika. Każdy obiekt ma swoje silne i słabe strony.
  • Możliwość definiowania własnych modeli pojazdów z gotowych elementów.
  • W grze występuje warstwa podziemna reprezentowana przez sieć tuneli, mogących służyć do komunikacji pod dnem rzek lub pod wysokimi górami.
  • Występowanie artefaktów dających: pieniądze, nowe technologie, amunicję, naprawę jednostek, odsłaniających mapę oraz specjalnych.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 357 głosów czytelników.

World War III: Black Gold cena w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania wiekowe World War III: Black Gold: 12+