Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sid Meier's Civilization VII (PC)
OkładkaSid Meier's Civilization VII (PC)

Sid Meier's Civilization VII PC

Civilization 7 | Civ 7

Sid Meier’s Civilization VII to siódma odsłona kultowej serii strategii turowych, należących do segmentu gier 4X. W czasie zabawy prowadzimy wybraną cywilizację przez tysiące lat jej rozwoju.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | 4X | sandbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sid Meier's Civilization VII Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Firaxis Games wydawca: 2K Games

Gry podobne do Sid Meier's Civilization VII

Sid Meier's Civilization VI

Humankind

Old World

Sid Meier’s Civilization VII to kolejna odsłona popularnej serii strategii turowych, w których od podstaw tworzymy i prowadzimy cywilizację przez tysiące lat. Za opracowanie tytułu odpowiada ponownie Firaxis Games.

Mechanika

W Sid Meier’s Civilization VII mechaniki nie różnią się zbytnio od tych znanych z poprzednich odsłon cyklu. Mamy więc do czynienia z klasyczną strategią turową, należąca do segmentu gier 4X. Podczas zabawy wcielmy się w jedną z historycznych cywilizacji i prowadzimy ją przez tysiące lat rozwoju. W związku z tym regularnie rozbudowujemy miasta, wznosząc kolejne dzielnice oraz budynki. Jednocześnie musimy dbać o płynność finansową oraz zapewniać obywatelom żywność.

Tytuł oferuje dużą swobodę i pozwala samodzielnie zdecydować, w jaki sposób będziemy dążyć do dominacji na scenie światowej. Możemy więc stworzyć potężne militarnie państwo, które podbija tereny należące do innych nacji lub stworzyć pokojowe społeczeństwo o wysoce rozwiniętej kulturze lub nauce.

Civilization VII kładzie również nacisk na dyplomacje. W toku przygody budujemy określone relacje z każdym narodem znajdującym się na mapie świata. W tym przypadku należy uważnie obserwować zachowania przywódców. Każdy z nich posiada bowiem swój unikalny charakter, który wpływa na podejmowane przez niego decyzje.

Ostatnia modyfikacja 21 czerwca 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Sid Meier's Civilization VII: 12+