Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2011, 15:00

Wieści z targów E3 (Star Trek, LIMBO, Magicka) 7/06/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Magicki, sukcesie PSP i Move, wznowieniach Close Combat oraz Leisure Suit Larry, konwersji LIMBO na PC, terminie premiery Team ICO Collection, a także nowym Star Treku na PS3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Magicki, sukcesie PSP i Move, wznowieniach Close Combat oraz Leisure Suit Larry, konwersji LIMBO na PC, terminie premiery Team ICO Collection, a także nowym Star Treku na PS3. Zapraszamy do lektury.

Power of Defense

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Power of Defense. Produkcję autorstwa studa 4sdk możecie aktualnie nabyć za kwotę 4,99 euro, czyli ok. 20 złotych (o 50% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Magicka

21 czerwca gra Magicka doczeka się specjalnej aktualizacji, w ramach której udostępniony zostanie tryb PvP. Dzięki niemu gracze będą mogli rywalizować między sobą na dwóch mapach – Havindir Arena oraz Training Ground. Dodatkowo światło dzienne ujrzą dwa zestawy lokacji do trybów Challenge oraz PvP.

PSP

PSP, którego następca – PlayStation Vita – zadebiutuje pod koniec roku, osiągnęło nie lada sukces. Konsola trafiła do sklepów w nakładzie 70 milionów sztuk. Od debiutu w 2004 roku wydano na nią ponad 3200 gier, które sprzedały się w nakładzie blisko 300 milionów egzemplarzy.

PlayStation Move

Firma Sony ogłosiła, że kontroler PlayStation Move, dedykowany PS3, znalazł na całym świecie 8,8 milionów nabywców. Urządzenie może się zatem pochwalić sukcesem na miarę Kinecta, kontrolera przeznaczonego dla posiadaczy Xboksa 360.

Close Combat 2.0

Nowe wersje gier wchodzących w skład klasycznej serii strategicznej Close Combatbliskie ukończenia, poinformowały firmy Matrix Games, Slitherine oraz Black Hand Studios. Przypominamy, że istotnym usprawnieniom – m.in. w systemie rozgrywki – poddane zostaną odsłony Cross of Iron, Wacht am Rhein, The Longest Day oraz Last Stand Arnhem.

Gods and Heroes: Rome Rising

Wystartowały otwarte beta testy gry MMORPG Gods and Heroes: Rome Rising, autorstwa Heatwave Interactive. Potrwają one do 12 czerwca. Aby przystąpić do bety należy założyć konto na stronie internetowej gry.

LIMBO

Gra LIMBO – jedna z najlepszych produkcji niezależnych, stworzona przez studio Playdead i wydana w ubiegłym roku na Xbox Live Arcade – zmierza najprawdopodobniej na PC. Sugeruje to zwiastun, który został odkryty na Steamie przez użytkowników forum NeoGAF.

Wieści z targów E3 (Star Trek, LIMBO, Magicka) 7/06/11 - ilustracja #1

Leisure Suit Larry

Seria gier przygodowych Leisure Suit Larry powróci na tablety, netbooki oraz smartfony. Wyprodukowaniem wznowienia pierwszej odsłony cyklu zajmie się firma Replay Games, która uzyskała w tej sprawie zgodę ze strony Ala Lowe’a, pomysłodawcy marki. Gra trafi latem do oferty Intel's Appup.com.

Street Fighter X Tekken

Jedną z nowych gier na PlayStation Vita, zapowiedzianych podczas targów E3 jest bijatyka Street Fighter X Tekken. Przyszli posiadacze nowej konsoli przenośnej firmy Sony otrzymają możliwość wcielenia się nie tylko w wojowników z serii SF oraz Tekken, ale również ekskluzywnie w Cole’a McGratha, bohatera cyklu inFamous.

Team ICO Collection

Firma Sony Computer Entertainment potwierdziła, że zestaw Team ICO Collection zostanie wydany w Europie na PlayStation 3 we wrześniu tego roku. W jego skład wejdą dwie niezwykłe produkcje studia Team ICOIco oraz Shadow of the Colossus w rozdzielczości HD. Wznowienia mają przygotować użytkowników PS3 do przyszłorocznej premiery The Last Guardian, nowej gry wizjonerów Fumito Uedy oraz Kenjiego Kaido.

Star Trek

W przyszłym roku na PlayStation 3 trafi nowa gra z cyklu Star Trek. Tytuł, w którym nacisk położony zostanie na kooperację, będzie robić użytek z kontrolera Move. Produkcja ma także wspierać technologię 3D.

Trials Evolution

Trials Evolution – kontynuacja bestsellerowej gry zręcznościowej Trials HD (dwa miliony sprzedanych egzemplarzy) – zostanie wydane jeszcze w tym roku. Twórcy z fińskiego RedLynx obiecują dopracowanie wszystkich najważniejszych elementów oryginału.

Wireless Speed Wheel

W październiku do sprzedaży trafi Wireless Speed Wheel – bezprzewodowa kierownica od Microsoftu, dedykowana użytkownikom Xboksa 360. Do jej premiery dojdzie w okolicach debiutu Forza Motorsport 4. Cena zostanie ustalona zapewne na poziomie 60 euro (60 dolarów w Stanach Zjednoczonych).

Wieści z targów E3 (Star Trek, LIMBO, Magicka) 7/06/11 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Tomb Raider

El Shaddai: Ascension of the Metatron

God of War: Origins Collection

Star Wars Kinect

Overstrike

Kinect Sports: Season Two

Halo Combat Evolved Anniversary

Halo 4

StarHawk

Ratchet & Clank: 4 za Jednego

Resistance 3

The Gunstringer

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier

BioShock: Infinite

Insanely Twisted Shadow Planet

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Disney Universe - teaser #1

Battlefield 3 - E3 2011 - Multiplayer (PL)

Battlefield 3 - E3 2011 (PL)

Assassin's Creed: Revelations - E3 2011

Overstrike - E3 2011

Hitman: Absolution - E3 2011

Tom Clancy's Ghost Recon Online - E3 2011

Fable: The Journey - E3 2011

Magicka - E3 2011 - PvP mode

Ryse - E3 2011

Dead Island - E3 2011

Gods and Heroes: Rome Rising - gameplay #1

Mass Effect 3 - kulisy produkcji #1

Resistance 3 - E3 2011

Sly Cooper: Thieves in Time - E3 2011

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej