Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Gods and Heroes: Rome Rising (PC)
OkładkaGods and Heroes: Rome Rising (PC)

Gods and Heroes: Rome Rising PC

Program określony przez jego twórców jako połączenie gry akcji z MMOG (massively multiplayer online game). Przy tworzeniu Gods and Heroes uczestniczył m.in. Stieg Hedlund, człowiek który maczał swoje palce w kultowym Diablo 2.

RPG | TPP | starożytność | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gods and Heroes: Rome Rising Premiera PC

21czerwca2011

producent: Heatwave Interactive wydawca: SouthPeak Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gods and Heroes: Rome Rising

World of Warcraft

Guild Wars

Dark Age of Camelot

Gods and Heroes to program określony przez jego twórców jako połączenie gry akcji z MMOG (massively multiplayer online game). Przy tworzeniu Gods and Heroes uczestniczył m.in. Stieg Hedlund, człowiek który maczał swoje palce w kultowym Diablo 2.

W Gods and Heroes gracz wciela się w klasycznego bohatera starożytnego świata, zrodzonego ze związku śmiertelnego człowieka z bogiem. Jak każdego półboga, tak i nas ściga przeznaczenie, czyli seria epickich zadań, jakie przychodzi wykonywać. Aby im podołać, musimy przemierzyć wzdłuż i w wszerz ogromny świat gry. Podczas przygody nabywamy nowe nadprzyrodzone siły, odnajdujemy ukryte skarby i wchodzimy w posiadanie niezliczonych broni.

Gra oferuje około 1200 questów podzielonych na trzy kategorie: zadania zlecane przez rzymskich dygnitarzy, przez bogów oraz tzw. Questy Epickie. Każdy gracz poznaje historię świata i dba o swoje przeznaczenie. Nie brakuje jednak typowej dla gier sieciowych interakcji z innymi graczami i powiązania całego świata w integralny system społeczny. Nie stoi więc nic na przeszkodzie, aby wspólnie zwiedzać niebezpieczne obszary świata gry i w grupie stawiać czoła trudniejszym zadaniom.

Akcja gry została umieszczona w Rzymie, w roku 300 p.n.e., w czasach Republiki i krwawych starć z nieprzyjaznymi Cezarowi ludami, m.in. Gallami, Kartagińczykami, czy Germanami. Po ziemi kroczą zaś stworzenia znane z mitów, takie jak cyklopi, syreny czy ogromne węże. Zgodnie z rolą bohaterów, gracz musi podejmować się zadań mających na celu ochronę ludności cywilnej oraz walkę ku dobru Republiki. Podczas rozgrywki służymy także jednemu z dwunastu wielkich bogów rzymskich (m.in.: Mars, Apollo i Mercury).

Gra posiada interaktywny, dynamiczny, strategiczny i maksymalnie angażujący gracza w akcję, system walki. Otrzymujemy bowiem możliwość posiadania oddziałów żołnierzy sterowanych przez komputerową inteligencję (NPC). W naszej intencji pozostanie szkolenie i wydawanie rozkazów naszym podwładnym.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 4 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gods and Heroes: Rome Rising

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Gods and Heroes: Rome Rising Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 768 MB (GeForce 8800 GTX lub lepszy)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7