Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2008, 16:50

autor: Michał "aRusher" Urbanek

Żegnamy się z P2 Entertainment

Studio P2 Entertainment (dawne Perpetual Entertainment), nie radziło sobie ostatnimi czasy zbyt dobrze. Po tym, jak informowaliśmy was w styczniu o zarzuceniu przez nie prac nad Star Trek Online oraz masowych zwolnieniach programistów i projektantów, przyszedł czas na ostateczne potwierdzenie przykrej wiadomości – Perpetual Entertainment zostaje zamknięte.

Studio P2 Entertainment (dawne Perpetual Entertainment), nie radziło sobie ostatnimi czasy zbyt dobrze. Po tym, jak informowaliśmy was w styczniu o zarzuceniu przez nie prac nad Star Trek Online oraz masowych zwolnieniach programistów i projektantów, przyszedł czas na ostateczne potwierdzenie przykrej wiadomości – P2 Entertainment zostaje zamknięte.

Żegnamy się z P2 Entertainment - ilustracja #1
Jedna z pierwszych grafik pochodząca ze Star Trek Online

Informacje o tym zamieścił serwis WarCry: „zgodnie z wieściami z wielu źródeł, P2 Entertainment oficjalnie zostało zamknięte ”. Oznacza to, że wszystkie projekty niniejszego studia spaliły na panewce, włączając w to plany skupienia się na grach typu casual.

Póki co, nie wiadomo jaki los spotka Perpetual Platform, silnik wspierający gry MMO autorstwa P2. Jest to kwestia tym bardziej interesująca, że studio BioWare jakiś czas temu wykupiło licencję na jego wykorzystanie w przyszłej grze MMO.

gry