Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 lutego 2008

Dwieście tysięcy sztuk The Sims 2 w Polsce

Przemysław Zamęcki, 28 lutego 2008, 16:09

Jak możemy przeczytać w najnowszym oświadczeniu polskiego oddziału Electronic Arts, druga część cyklu The Sims (sama podstawka, bez żadnych dodatków) sprzedała się w naszym kraju do tej pory w ilości ponad dwustu tysięcy egzemplarzy.

Artysta grafik zdradza plany LucasArts

Kuba, 28 lutego 2008, 13:25

Oglądaliście Gladiatora? A wiecie, że powstała gra, dzięki której doskonale możecie poczuć atmosferę panującą na arenie? Gladius był połączeniem cRPG i strategii, które ukazało się w 2003 roku na konsole Playstation 2, Xbox i GameCube, niestety nie doczekawszy się polskiej premiery. Być może już wkrótce będziecie mieli nieco więcej szczęścia, bowiem są szanse na to, że za jakiś czas doczekamy się sequela.

Pierwszy screenshot z Shadow of the Colossus 2 okazuje się być fałszywką
Pierwszy screenshot z Shadow of the Colossus 2 okazuje się być fałszywką

Przemysław Zamęcki, 28 lutego 2008, 12:44

Bezapelacyjnie jednymi z najlepszych gier, dzięki którym PlayStation 2 przejdzie do historii jako konsola wielka, są ICO oraz Shadow of the Colossus, wyprodukowane w trzewiach Sony przez ekipę Team ICO.

Złotowłosa So Blonde
Złotowłosa So Blonde

Kuba, 28 lutego 2008, 12:27

Steve Ince, jeden z legendarnych scenarzystów gier komputerowych, który na swoim koncie ma takie hity jak Broken Sword, powiększył listę swoich dokonań o kolejną pozycję So Blonde, która otrzymała dziś status „gold”. Niestety na razie tylko w wersji niemieckojęzycznej.

Japonia nadal należy do Wii

Kuba, 28 lutego 2008, 12:17

Agencja Reuters podała wyniki sprzedaży konsol na rynku japońskim w okresie od 1 do 24 lutego. W ciągu niespełna czterech tygodni sprzedało się tam 331,627 egzemplarzy Wii i „zaledwie” 89,131 Playstation 3.

Legenda Atari tworzy grę MMO
Legenda Atari tworzy grę MMO

Przemysław Zamęcki, 28 lutego 2008, 11:21

Gamespot przeprowadził wywiad z ojcem i legendą branży gier, założycielem w roku 1972 koncernu Atari, właścicielem sieci restauracji Chuck E. Cheese i uWink, obecnym prezesem firmy NeoEdge, Nolanem Bushnellem.

Victorious Boxers: Challenge w marcu w Europie

ult, 28 lutego 2008, 10:13

Firma Ubisoft ogłosiła, iż Victorious Boxers: Challenge – symulator boksu, przeznaczony na konsole Nintendo Wii, którego amerykańska premiera odbyła się w październiku ubiegłego roku, dotrze do Europy jeszcze w tym kwartale.

Premiera Rocketman: Axis of Evil już w przyszłym miesiącu

Jiker, 28 lutego 2008, 10:02

Japońska firma Capcom podzieliła się z nami datą premiery Rocketman: Axis of Evil. Pozycja, znajdująca się w produkcji od ponad roku zostanie wydana na łamach serwisów Xbox Live Arcade i PlayStation Network pod koniec przyszłego miesiąca.

Odpowiednie zabezpieczenia zadecydują o przyszłości gier na PC - mówi Chris Taylor
Odpowiednie zabezpieczenia zadecydują o przyszłości gier na PC - mówi Chris Taylor

Przemysław Zamęcki, 28 lutego 2008, 09:49

Chris Taylor z Gas Powered Games dołączył do dyskusji na temat przyszłości gier komputerowych i video. Swoje stanowisko na ten temat wyłożył serwisowi GameIndustry podczas Game Developers Conference.

Activision pozwane przez jednego z inwestorów

Jiker, 28 lutego 2008, 09:36

Powstanie największego niezależnego gracza na rynku elektronicznej rozrywki – podmiotu Activision Blizzard będącego efektem połączenia firm Activision oraz Vivendi Games – było jedną z najważniejszych informacji ubiegłego roku. Okazuje się jednak, że nie wszyscy uważają ten fakt za coś pozytywnego.

WipEout HD z opcją podkładania własnych utworów

Jiker, 28 lutego 2008, 09:20

Jeszcze wczoraj w wiadomości poświęconej najnowszej odsłonie cyklu WipEout – WipEout HD – mogliśmy zawrzeć jedynie te informacje, które bezpośrednio dotyczyły oficjalnego soundtracku przygotowanego z myślą o grze. Dzisiaj wiemy już, że każdy posiadacz PlayStation 3 będzie mógł go do woli modyfikować.

Pierwsze screenshoty i zwiastun nowego odcinka przygód Sama i Maxa
Pierwsze screenshoty i zwiastun nowego odcinka przygód Sama i Maxa

Przemysław Zamęcki, 28 lutego 2008, 09:14

Telltale Games opublikowało pierwszy zwiastun i screenshoty pochodzące z czwartego epizodu drugiej serii gry Sam & Max.

Zestaw God of War PSP już niedługo w sprzedaży
Zestaw God of War PSP już niedługo w sprzedaży

Jiker, 28 lutego 2008, 09:00

Firma Sony Computer Entertainment pokusiła się o ujawnienie kolejnego limitowanego zestawu konsoli PlayStation Portable. Tym razem powiązany jest on z God of War: Chains of Olympus, najnowszymi przygodami nieustraszonego Kratosa, powstałymi wyłącznie z myślą o pierwszej przenośnej platformie japońskiego koncernu.

Czy EA zamierza wskrzesić Road Rash?
Czy EA zamierza wskrzesić Road Rash?

Przemysław Zamęcki, 28 lutego 2008, 08:40

Przed kilkoma dniami podawaliśmy Wam informację, że autorzy The Chronicles of Riddick, firma Starbreeze Studios podjęła współpracę z koncernem Electronic Arts, aby przywrócić do życia jeden z klasycznych tytułów tego wydawcy. Tajemniczy tytuł nosi kodową nazwę Project RedLime.

Disney zapowiada Ultimate Band

Jiker, 28 lutego 2008, 08:37

W dobie niezwykłej popularności gier rytmiczno-muzycznych niemal każdy producent bierze pod uwagę możliwość zaprojektowania własnego Rock Banda, czy choćby Guitar Hero. Nie inaczej jest z firmą Disney Interactive oraz jej wewnętrznym studiem Fall Line Studio, które pokusiły się o oficjalną zapowiedź produkcji o tytule Ultimate Band.

Resident Evil Zero na Wii
Resident Evil Zero na Wii

Przemysław Zamęcki, 28 lutego 2008, 07:37

Capcom przygotowuje na Wii konwersję gry Resident Evil Zero, która pierwotnie ukazała się w 2003 roku na Gamecube’a. Do tych informacji dotarł serwis Resident Evil Horror, który przy okazji zamieścił odpowiedni skan jednej ze stron japońskiego magazynu Famitsu.