Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 lutego 2008

Ludo ergo sum - O interaktywnej przemocy inaczej

Marzena Falkowska, 2 lutego 2008, 20:40

Od początku w tekstach z cyklu Ludo ergo sum celowo i rozmyślnie unikałam tematu przemocy w grach i jej rzekomego wpływu na graczy, wychodząc z założenia, że trudno o kwestię, wokół której narosłoby więcej kontrowersji, przekłamań, mitów i nieporozumień. Po cóż więc dolewać oliwy do ognia?

Eternity's Child pojawi się w usłudze WiiWare
Eternity's Child pojawi się w usłudze WiiWare

Przemysław Zamęcki, 2 lutego 2008, 17:52

Mająca pierwotnie ukazać się na Xbox Live Arcade gra platformowa zatytułowana Eternity’s Child ostatecznie wyląduje na konsoli Wii w usłudze WiiWare.

Pierwsze oficjalne screeny z gry Tomb Raider Underworld
Pierwsze oficjalne screeny z gry Tomb Raider Underworld

Przemysław Zamęcki, 2 lutego 2008, 17:47

Eidos zdecydował się na zaprezentowanie w Internecie pierwszych oficjalnych screenshotów pochodzących z opracowywanej obecnie gry Tomb Raider Underworld.

Garść nowinek od Electronic Arts

Przemysław Zamęcki, 2 lutego 2008, 17:12

Przed niemal rokiem informowaliśmy Was o przedłużeniu kontraktu pomiędzy Electronic Arts a Tolkien Enterprises i New Line Cinema na wykorzystanie w produktach pierwszej z firm uniwersum znanego z filmów i powieści Władca Pierścieni napisanej przez J.R.R. Tolkiena. Czego zatem mogą oczekiwać niecierpliwiący się fani?

Znamy laureatów nagród Game Critics Awards 2007

Artur Falkowski, 2 lutego 2008, 15:16

Prestiżowe nagrody Game Critics Awards za rok 2007 zostały przyznane. Wyboru dokonało jury, w skład którego weszli przedstawiciele najważniejszych amerykańskich branżowych mediów. Każdy z sędziów wybrał dziesięć gier, a następnie przyznał im ocenę punktową. Wynik uzyskane po podsumowaniu wszystkich punktów decydował o miejscu w poniższym rankingu.

Seria Buzz! trafi na PSP
Seria Buzz! trafi na PSP

Artur Falkowski, 2 lutego 2008, 15:07

Naśladująca teleturnieje seria gier Buzz! cieszy się sporym zainteresowaniem wśród posiadaczy konsoli PS2. Świadczyć o tym mogą kolejne odsłony koncentrujące się na konkretnej tematyce, z której odpytywani są gracze. Doczekaliśmy się już edycji poświęconych między innymi muzyce, filmowi i sportowi.

Tony Hawk zdetronizowany
Tony Hawk zdetronizowany

Artur Falkowski, 2 lutego 2008, 14:44

Przez wiele lat seria gier sygnowanych nazwiskiem Tony’ego Hawka nie miała praktycznie żadnej konkurencji. W ostatnim roku – kiedy koncern Electronic Arts wydał produkcję studia Black Box, grę SKATE – sytuacja się zmieniła. Tytuł zapowiadany był jako „Tony Hawk killer”, czyli godny konkurent uznanej i liczącej już wiele odsłon serii, który ma szansę zagrozić pozycji mistrza.