Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 lutego 2008

Dubbingowanie gier szansą na odzyskanie aktorskiej popularności
Dubbingowanie gier szansą na odzyskanie aktorskiej popularności

Metatron, 3 lutego 2008, 17:22

W Polsce niejednokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, kiedy dana gra była dodatkowo promowana dzięki nazwisku znanego aktora, który podkładał w niej głos. W Ameryce jest podobnie, ale powoli coraz bardziej zauważalny staje się trend odwrotny, polegający na tym, że aktorzy, których blask już przygasł, wracają do sławy dzięki podkładaniu głosu postaciom z gier.

Tryb multiplayer w Burnout Paradise na X360 tylko z twardym dyskiem

Metatron, 3 lutego 2008, 16:56

Kilka dni temu pewien Amerykanin zakupił dla swojego syna grę Burnout Paradise. Kiedy już oboje znużyli się ściganiem komputerowych oponentów po ulicach Paradise City, postanowili zagrać online. Niestety próby skorzystania z tego trybu zakończyły się fiaskiem. Jak się okazało, ich konsola została nabyta w pozbawionym twardego dysku zestawie Arcade. To zaś uniemożliwiło zabawę w trybie multiplayer.

KOEI zapowiada Warriors Orochi 2
KOEI zapowiada Warriors Orochi 2

Metatron, 3 lutego 2008, 16:48

Niedawno informowaliśmy o tym, że grę Warriors Orochi, która ukazała się na razie w wersjach na X360 i PS2, otrzymają również posiadacze komputerów PC i konsoli PSP. Jak się okazało, to nie koniec niespodzianek szykowanych przez KOEI, w toku są bowiem prace nad kontynuacją.

Sterowanie grami przy pomocy myśli w wersji konsumenckiej na tegorocznym GDC
Sterowanie grami przy pomocy myśli w wersji konsumenckiej na tegorocznym GDC

Przemysław Zamęcki, 3 lutego 2008, 10:33

Podczas zeszłorocznej imprezy o nazwie Game Developers Conference, firma Emotiv Systems przedstawiła urządzenie mogące przyczynić się do rewolucji w dziedzinie sterowania grami video. Był to hełm o nazwie „Project Epoc” pozwalający komunikować się z grami dzięki myślom, ekspresji twarzy i natężeniu emocji.

Prezes LucasArts opuszcza firmę

Przemysław Zamęcki, 3 lutego 2008, 10:11

Po czterech latach na stanowisku prezesa, z LucasArts rozstał się Jim Ward, mający ogromny wkład w powstanie znakomitych gier, wśród których znajdują się m. in. Knight of the Old Republic II, Mercenaries czy Star Wars: Battlefront. Informacja ta została potwierdzona przed dwoma dniami. Przyczyną opuszczenia firmy są, jak określił sam Ward, powody osobiste.

Electronic Arts liczy konsole w Europie

Przemysław Zamęcki, 3 lutego 2008, 09:36

Nieczęsto spotykamy się z danymi, które w jakikolwiek sposób obrazowałyby nam sprzedaż konsol na rynku europejskim. Prawdopodobnie wynika to z faktu braku na naszym kontynencie organizacji, która w jednolity i usystematyzowany sposób zbierałaby cząstkowe informacje na ten temat z poszczególnych krajów. Owszem, istniej brytyjski i duński Chart Track czy niemiecki Gfk, jednakże dysponują one tylko