Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 lutego 2008

Przedstawiono producenta gry na motywach filmowej trylogii Saw

Von Zay, 22 lutego 2008, 19:16

Współzałożyciel Brash Entertainment, Mitch Davies, wyznał w wywiadzie udzielonemu serwisowi Kotaku, że developerem gry Saw będzie studio Zombie.

Poradnik: Jack Keane

Redakcja GRYOnline.pl, 22 lutego 2008, 18:11

„Gdzieś na wyspie na Oceanie Indyjskim żyje baaardzo groźny Doktor T. Na tyle groźny, że zaniepokojona jego poczynaniami królowa brytyjska postanowiła podesłać mu szpiega. Nie w ciemię bity (i zawczasu uprzedzony) Doktor T. w celu przeciwdziałania owej inwigilacji zdecydował się zatrudnić zawodowego zabójcę (płci żeńskiej). Jednak los agenta Jej Królewskiej Mości nie byłby jeszcze przesądzony, gdyby dostarczenia się go na Wyspę Zębów podjął się ktoś inny niż... Keane. Jack Keane..."

GoldenEye powraca – pierwszy kadr
GoldenEye powraca – pierwszy kadr

Von Zay, 22 lutego 2008, 16:01

Przez ostatnie kilkanaście dni na łamach serwisu Computer and Video Games ukazywały się fragmenty obrazka z pewnej produkcji, której ekskluzywna zapowiedź ma pojawić się w najnowszym numerze magazynu Xbox World 360, a zwieńczeniem całej akcji miało być ujawnienie jej tytułu. Ta jedna z najbardziej grających na nerwach akcji jednak szczęśliwie dobiegła końca, a tajemniczą grą okazało się nowe wcielenie GoldenEye 007 dla Xboksa 360!

Prace nad nowymi przygodami doktora Jonesa wznowione
Prace nad nowymi przygodami doktora Jonesa wznowione

Von Zay, 22 lutego 2008, 15:34

Wieki temu (czyli w roku 2005) LukasArts ogłosił wszem i wobec, że studio zabiera się do produkcji next-genowej gry, której bohaterem będzie Indiana Jones. Do tej pory jednak cała moc przerobowa firmy zaprzęgnięta była do prac nad Force Unleashed i dopiero teraz, podczas Game Developers Congerence, uroczyście ogłoszono – developing rusza pełną parą. Kiedy w takim razie spodziewać możemy się gry?

Czego możemy spodziewać się po Gears of War 2?

Przemysław Zamęcki, 22 lutego 2008, 10:51

Fakt, że w produkcji znajduje się druga część Gears of War był w zasadzie tajemnicą poliszynela. Nieważne jak bardzo Epic Games zaprzeczałoby tym pogłoskom, gracze wiedzieli swoje. Przecież nikt nie zabija kury znoszącej złote jaja. A w przypadku Gearsów mamy raczej do czynienia ze strusiem, a jaj na samą tylko konsolę Xbox 360 było ponad 4,5 miliona.

Pan Vision Games pracuje nad Angel Cat Sugar
Pan Vision Games pracuje nad Angel Cat Sugar

Von Zay, 22 lutego 2008, 09:59

Szwedzki wydawca Pan Vision Games podpisał na okres trzech lat umowę gwarantującą mu wyłączność na tworzenie gier dla Nintendo DS oraz komputerów osobistych, opartych o markę Angel Cat Sugar.

Tales of Vesperia trafi na konsolę Xbox 360
Tales of Vesperia trafi na konsolę Xbox 360

Jiker, 22 lutego 2008, 09:38

Tales of to cykl, którego poszczególne odsłony nigdy dotąd nie ukazywały się na konsolach koncernu Microsoft. Sytuacja ta ulegnie zmianie jeszcze w tym roku. Wszystko za sprawą Tales of Vesperia, która, jak zdołało ustalić japońskie Famitsu, zostanie wydana w wersji na Xbox 360.

10 gier dla Balance Board i 100 dla WiiWare - mówi Nintendo
10 gier dla Balance Board i 100 dla WiiWare - mówi Nintendo

Przemysław Zamęcki, 22 lutego 2008, 09:25

Słynna „waga” Nintendo, czyli kontroler Balance Board w Japonii już od jakiegoś czasu święci triumfy. Niestety gier dlań przeznaczonych wciąż wydaje się być jak na lekarstwo.

Prequel Dead Space w postaci komiksu
Prequel Dead Space w postaci komiksu

ult, 22 lutego 2008, 09:14

Firmy Electronic Arts i Image Comics zapowiedziały, iż powstanie komiks, oparty o nadchodzące dzieło pierwszej z wymienionych – Dead Space. Historia opowiadać będzie losy bohaterów sprzed wydarzeń przedstawionych w grze.

18 milionów Xboxów 360 na całym świecie

Przemysław Zamęcki, 22 lutego 2008, 08:49

Wojna na ilość sprzedanych konsol trwa w najlepsze, jednak nie wszyscy są skorzy do publicznego podawania wyników. Szczególnie jeśli nie są one najlepsze. Czy w związku z tym, jeżeli podczas wystąpienia Microsoftu na Game Developers Conference nie padły żadne liczby oznacza to, że dobra passa Xboxa 360 się skończyła? Raczej nie, aczkolwiek redaktorzy Eurogamera postanowili się o tym osobiście

Kimberly Swift potwierdza - będzie kontynuacja Portala

Jiker, 22 lutego 2008, 08:23

Świetna wiadomość dla wszystkich miłośników gier odznaczających się sporą innowacyjnością. Kimberly Swift potwierdziła w ostatnim odcinku programu X-Play – inicjatywy serwisu g4tv.com – fakt rozpoczęcia prac nad kontynuacją jednej z najlepszych produkcji ubiegłego roku, czyli popularnego Portala.

Autorzy Riddicka współpracują z Electronic Arts nad nowym projektem

Przemysław Zamęcki, 22 lutego 2008, 08:11

Starbreeze Studios, autorzy m. in. znakomitej gry The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay, wspólnie z Electronic Arts pracują nad programem o kodowej nazwie Project RedLime, który w najprawdopodobniej ma być remakiem jednego z klasycznych tytułów tego wydawcy.

LEGO Indiana Jones z trybem kooperacji, ale tylko dla dwóch osób

Jiker, 22 lutego 2008, 08:07

Jeszcze przed trzema dniami byliśmy pewni, że świetnie zapowiadające się LEGO Indiana Jones: The Video Game oferować będzie tryb kooperacji przeznaczony dla aż czterech osób. Wczoraj okazało się niestety, że powyższa informacja była jedynie wynikiem przejęzyczenia.

Capcom o nowych grach z serii Bionic Commando
Capcom o nowych grach z serii Bionic Commando

Jiker, 22 lutego 2008, 07:47

Japońska firma Capcom ujawniła oficjalną datę premiery Bionic Commando: Master D Revival Plan – remake’u klasycznej platformówki, której pierwotna wersja debiutowała w 1987 roku na automatach do gier. Gra zostanie wydana już za kilka miesięcy w wersjach na konsole Xbox 360, PlayStation 3, a także na komputery klasy PC.