Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2008, 10:51

Czego możemy spodziewać się po Gears of War 2?

Fakt, że w produkcji znajduje się druga część Gears of War był w zasadzie tajemnicą poliszynela. Nieważne jak bardzo Epic Games zaprzeczałoby tym pogłoskom, gracze wiedzieli swoje. Przecież nikt nie zabija kury znoszącej złote jaja. A w przypadku Gearsów mamy raczej do czynienia ze strusiem, a jaj na samą tylko konsolę Xbox 360 było ponad 4,5 miliona.

Fakt, że w produkcji znajduje się druga część Gears of War był w zasadzie tajemnicą poliszynela. Nieważne jak bardzo Epic Games zaprzeczałoby tym pogłoskom, gracze wiedzieli swoje. Przecież nikt nie zabija kury znoszącej złote jaja. A w przypadku Gearsów mamy raczej do czynienia ze strusiem, a jaj na samą tylko konsolę Xbox 360 było ponad 4,5 miliona.

Skoro kurtyna opadła, warto by przyjrzeć się, czego tak naprawdę możemy spodziewać się po Gears of War 2. Oficjalnych informacji jest niewiele, niemniej jednak serwis Video Gamer wyłowił te najciekawsze. Może nie jest to jeszcze kompendium z cyklu, co chcielibyście wiedzieć o GoW2, ale boicie się zapytać, aczkolwiek ładnie porządkuje dostępne informacje.

Wraz z oficjalną zapowiedzią gry wiemy, że jej premiera nastąpi w listopadzie tego roku, a w sprzedaży pojawi się między innymi wersja limitowana. Zresztą zaprezentowano także stosowne projekty okładek. Nie wiemy za to w jaki sposób będzie ona wydana. Przypomnijmy, że limitowana edycja pierwszej części była zapakowana w bardzo gustowną metalową puszkę zawierającą oprócz instrukcji użytkownika artbook z grafikami i tłem toczącego się konfliktu oraz dodatkową płytę DVD, na której znalazły się m. in. kulisy produkcji.

Wiemy, że Gears of War 2 będzie wydany na wyłączność dla Xboxa 360. Pytanie tylko, jak długo ta wyłączność potrwa, wszak pierwsza część po roku ukazała się również na komputerach PC. Na dodatek była to tzw. wersja reżyserska, dłuższa od pierwotnej i zawierająca dodatkowego bossa. W przypadku dwójki takich niespodzianek wolelibyśmy uniknąć. Użytkownicy konsol Microsoftu obdarzyli Epic niezwykłym zaufaniem kupując tak wiele egzemplarzy pierwszej części, że może tym razem warto by było w jakiś sposób ich uhonorować. A co z PlayStation 3? Nikt nie ma pojęcia.

Na sto procent pewnym jest, że druga część będzie sequelem. Stwierdzenie to jest o tyle ważne, że wcześniej bardzo często pojawiały się plotki, jakoby opowiedziana w niej historia miała poprzedzać znane nam z jedynki wydarzenia. Będzie także mroczniej i, o ile to jeszcze możliwe, bardziej krwawo.

W dostępnym w Sieci pierwszym teaserze Dominic Santiago, jeden z głównych bohaterów wypowiada słowa: „Jeśli coś mi się stanie, obiecaj, że odnajdziesz Marię.” Tak więc mamy tutaj potwierdzenie wprowadzenia do fabuły kolejnej ważnej postaci. I to w dodatku kobiety, co jest o tyle ważne, że w pierwszej części spotykaliśmy tylko dwie przedstawicielki płci pięknej: wprowadzającą nas w każdą misję porucznik Anyę Stroud oraz Królową Locustów (w tym przypadku mówienie o płci pięknej wydaje się być nieco na wyrost). Wypowiadane przez Dominica słowa mogą także sugerować, że w jakiś sposób los rozdzieli go z Marcusem Fenixem. Być może zginie lub zostanie porwany.

Kolejne przesłanki do spekulacji na temat Gears of War 2 również odnajdujemy w teaserze. Warto zwrócić uwagę na fakt pojedynku przy pomocy pił zamontowanych w karabinach. Czyżby więc znacznie rozszerzone zostały ataki przy pomocy Lancera?

Redaktorzy Video Gamera zwrócili także uwagę na jedną z ostatnich prezentacji możliwości najnowszej wersji silnika Unreal Engine 3. Została ona opisana słowami, że tak wyglądałby Gears of War, gdyby ukazał się dzisiaj. A co w tym czasie widzieli widzowie na ekranie? Setki Locustów biegnących ulicą i środowisko gry podatne na zniszczenia.

Zaprawdę wydaje się, że faktycznie jest na co czekać. Oby do listopada.