Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 lutego 2008

Capcom radzi: w trakcie instalowania Devil May Cry 4 na PS3 zrób sobie kanapkę

Artur Falkowski, 6 lutego 2008, 20:34

Kiedy w 2001 roku na rynek wszedł pierwszy Xbox, krytyce nie było końca – „co to za konsola, która ma dysk twardy” – naśmiewali się pecetowcy – „to pecet, a nie konsola” – dorzucali swoje trzy grosze konsolowcy. Czasy się zmieniły, a wraz z nimi potrzeby rynku. Teraz z kolei Microsoft krytykowany jest za to, że wydał X360 w wersjach pozbawionych twardego dysku.

Capcom powierzył produkcję Dead Rising 2 Amerykanom?

Artur Falkowski, 6 lutego 2008, 19:18

Temat Dead Rising 2 powraca jak bumerang. Co i rusz pojawiają się nowe plotki odnośnie tej produkcji, której zapowiedzi z niecierpliwością wyczekują fani klimatów w stylu Nocy żywych trupów. Kolejną pogłoskę poznaliśmy dzięki magazynowi EGM.

Twórcy Brothers in Arms pracują nad nową superprodukcją?

Artur Falkowski, 6 lutego 2008, 19:10

Randal Pitchford, prezes Gearbox Software, dewelopera o bogatym doświadczeniu w branży gier, zamieścił na forum firmy niezwykle interesującą wiadomość pod niewiele mówiącym, ale budzącym ciekawość tytułem: „Jeżeli jesteś branżowym deweloperem, to najważniejsza wiadomość, jaką kiedykolwiek czytałeś…”.

Konami oficjalnie zapowiedziało Metal Gear Solid: The Essential Collection

Przemysław Zamęcki, 6 lutego 2008, 18:25

Zapewne mało który posiadacz konsol Sony (PSX, PS2) nie miał nigdy do czynienia z przygodami Snake’a w serii gier Metal Gear Solid. Mimo wszystko, jeżeli jednak komuś zdarzyło się takie zaniedbanie, to jeszcze nic straconego.

Zapowiedziano Boom Blox - pierwszą grę powstałą ze współpracy Stevena Spielberga i EA
Zapowiedziano Boom Blox - pierwszą grę powstałą ze współpracy Stevena Spielberga i EA

Artur Falkowski, 6 lutego 2008, 18:20

Już od dawna wiemy, że znany reżyser filmowy Steven Spielberg współpracuje z EA przy tworzeniu trzech gier. Drobne szczegóły na ich temat już kilkakrotnie pojawiały się w mediach, o czym skrzętnie informowaliśmy. Teraz pierwsza ze wspomnianych produkcji doczekała się oficjalnej zapowiedzi.

Xbox LIVE Arcade, PS Store i Virtual Console - każdy wygrywa

Artur Falkowski, 6 lutego 2008, 17:24

Gdy Microsoft wprowadził usługę Xbox LIVE Arcade, większość graczy potraktowała ją jako niepotrzebny dodatek, za pomocą którego firma próbuje zbijać pieniądze na starych tytułach, w które można zagrać, ale szkoda za nie płacić. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Nadchodzi ulepszony Krzyżowiec - pierwsze wieści oraz screeny
Nadchodzi ulepszony Krzyżowiec - pierwsze wieści oraz screeny

Robert Duraj, 6 lutego 2008, 14:23

Firefly Studios i Gamecock Media ogłosiły, iż trwają prace nad nową grą z serii Stronghold. Będzie to udoskonalona wersja, stworzonej przez pierwszą z wymienionych firm strategii, Stronghold Crusader, oznaczona podtytułem Extreme.

Technologia SpeedTree@RT w przyszłych produkcjach Microsoft Game Studios
Technologia SpeedTree@RT w przyszłych produkcjach Microsoft Game Studios

Artur Falkowski, 6 lutego 2008, 13:51

Microsoft postanowił zadbać o przyrodę, nie tą rzeczywistą, lecz wirtualną, która znajdzie się w najnowszych grach powstających pod szyldem wspomnianej firmy. Dlatego też nabył od firmy Interactive Data Visualization licencję na wykorzystanie technologii SpeedTree@RT w swoich produkcjach.

Gra Roku 2007 - kategorie dodatkowe cz.1
Gra Roku 2007 - kategorie dodatkowe cz.1

Redakcja GRYOnline.pl, 6 lutego 2008, 13:25

Zgodnie z obietnicą ujawniamy pierwsze nominacje w kategoriach dodatkowych plebiscytu GRA ROKU 2007. Dzisiaj publikujemy zestawienie gier nominowanych w kategorii „Najlepszy dodatek do gry” oraz „Najlepsza gra na konsole przenośne”.

Niezależne Guitar Rising alternatywą dla cyklu Guitar Hero

Piotr Doroń, 6 lutego 2008, 12:43

Niezależne studio deweloperskie GameTank pracuje nad grą, która ma spore szanse na spełnienie wymagań graczy niezadowolonych z zasad, na których oparto pozycje z cyklu Guitar Hero. Wszystko to za sprawą prawdziwej gitary elektrycznej, która w jej przypadku będzie pełnić rolę pełnoprawnego kontrolera. Poznajcie Guitar Rising.

Demo FlatOut Head On na PlayStation Portable tuż tuż

Przemysław Bartula, 6 lutego 2008, 12:17

Jak zdradził brytyjskim serwisom wydawca nadjeżdżającej gry wyścigowej FlatOut Head On – Empire - produkcja jest już niemal ukończona, a wersja demonstracyjna trafi do PlayStation Store już 22 lutego. Będzie ją można ściągnąć za darmo podłączając konsolkę do PC kablem USB.

Dokładna data europejskiej premiery Beautiful Katamari już znana
Dokładna data europejskiej premiery Beautiful Katamari już znana

Piotr Doroń, 6 lutego 2008, 12:11

Do tej pory nie znaliśmy dokładnej daty europejskiej premiery gry Beautiful Katamari. Co więcej, w sieci pojawiały się sprzeczne informacje, sugerujące, że tutejszy debiut pierwszej odsłony cyklu przeznaczonej dla konsol najnowszej generacji może zostać zorganizowany nawet w marcu. Okazało się jednak, że opóźnienia nie będzie, a gra trafi do sprzedaży 29 lutego.

Mass Effect na PC - ciąg dalszy plotek
Mass Effect na PC - ciąg dalszy plotek

Przemysław Zamęcki, 6 lutego 2008, 11:29

Niewątpliwie Mass Effect jest jedną z tych gier, dla których warto zaopatrzyć się w konsolę Xbox 360. Czy jednak będzie to absolutnie niezbędne, aby zasmakować przygody w świecie wykreowanym przez programistów studia Bioware?

Ujawniono This is Vegas
Ujawniono This is Vegas

Piotr Doroń, 6 lutego 2008, 11:23

Firma Midway podzieliła się z nami pierwszymi oficjalnymi informacjami na temat gry This is Vegas. Produkcja, w której postaramy się uniemożliwić postępujący proces oczyszczania miasta Las Vegas z grzechu i zła, przywracając mu przy tym dawną świetność, ukaże się na światowym rynku pod koniec bieżącego roku.

Wiimote w pluszaku, deskorolce i wędce, czyli patenty Nintendo
Wiimote w pluszaku, deskorolce i wędce, czyli patenty Nintendo

Piotr Doroń, 6 lutego 2008, 10:36

Patentowanie różnego rodzaju rozwiązań jest pomocne z wielu względów. Z jednej strony może bowiem stanowić spore źródło dochodu w przypadku sprzedaży takowego patentu, z drugiej natomiast umożliwia odłożenie realizacji różnych pomysłów w czasie. Ujawnione niedawno idee japońskiego koncernu Nintendo wydają się podchodzić pod tę drugą kategorię.

THQ przedstawia raport finansowy i zapowiada kolejną część Red Faction

Przemysław Zamęcki, 6 lutego 2008, 10:30

Przy okazji ujawnienia przez koncern THQ raportu finansowego za trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego światło dzienne ujrzało kilka ciekawych informacji, z którym teraz chcielibyśmy się z Wami podzielić. Nim jednak przejdziemy do meritum, warto przedstawić nieco szerszy obraz sytuacji.

Eminem głównym bohaterem zarzuconego projektu filmu na podstawie cyklu GTA?!

Piotr Doroń, 6 lutego 2008, 10:01

Cykl Grand Theft Auto wydaje się być idealnym tworem dla wszelkiej maści producentów filmowych. Bogaty świat, wyraziste postaci, a przede wszystkim stałe, przewijające się przez całą serię elementy fabularne wydają się być stworzone ku temu, by w efekcie doprowadzić do wyprodukowania filmu luźno opartego na historiach przedstawionych przez Rockstar Games.

Nowa gra z cyklu Command & Conquer w drodze

Piotr Doroń, 6 lutego 2008, 09:26

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Command & Conquer. Już za niespełna dwa tygodnie ujawnione zostaną oficjalne informacje, które rzucą światło na przyszłość cyklu. Czy doczekamy się nowej odsłony Red Alert? A może będzie to pozycja rozwijająca wątki zaprezentowane w dwóch grach z serii Generals?

Pierwsze screeny z nowego Golden Axe
Pierwsze screeny z nowego Golden Axe

Robert Duraj, 6 lutego 2008, 09:13

SEGA, wydawca oraz producent gry, będącej kontynuacją serii kultowych zręcznościówek - Golden Axe, opublikowała jej pierwsze screeny. Na produkt przyjdzie nam jednak poczekać do lata tego roku.

ESRB przyznało Lost Planet Colonies kategorię wiekową

Przemysław Zamęcki, 6 lutego 2008, 08:01

Tajemnica tytułu Lost Planet Colonies wciąż rozbudza emocje wśród graczy. Capcom, producent i wydawca programu, milczy jak zaklęty na temat jego treści, tymczasem Internet pełen jest różnorakich domysłów.

Japonia otrzyma nową wersję kolorystyczną PlayStation 3
Japonia otrzyma nową wersję kolorystyczną PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 6 lutego 2008, 07:22

Na 6 marca koncern Sony zaplanował premierę w Japonii nowej wersji kolorystycznej konsoli PlayStation 3 z dyskiem twardym 40GB. Oficjalnie nazywa się ona satin silver, czyli jest po prostu srebrna.