Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 lutego 2008

Capcom radzi: w trakcie instalowania Devil May Cry 4 na PS3 zrób sobie kanapkę

Metatron, 6 lutego 2008, 20:34

Kiedy w 2001 roku na rynek wszedł pierwszy Xbox, krytyce nie było końca – „co to za konsola, która ma dysk twardy” – naśmiewali się pecetowcy – „to pecet, a nie konsola” – dorzucali swoje trzy grosze konsolowcy. Czasy się zmieniły, a wraz z nimi potrzeby rynku. Teraz z kolei Microsoft krytykowany jest za to, że wydał X360 w wersjach pozbawionych twardego dysku.

Capcom powierzył produkcję Dead Rising 2 Amerykanom?

Metatron, 6 lutego 2008, 19:18

Temat Dead Rising 2 powraca jak bumerang. Co i rusz pojawiają się nowe plotki odnośnie tej produkcji, której zapowiedzi z niecierpliwością wyczekują fani klimatów w stylu Nocy żywych trupów. Kolejną pogłoskę poznaliśmy dzięki magazynowi EGM.

Twórcy Brothers in Arms pracują nad nową superprodukcją?

Metatron, 6 lutego 2008, 19:10

Randal Pitchford, prezes Gearbox Software, dewelopera o bogatym doświadczeniu w branży gier, zamieścił na forum firmy niezwykle interesującą wiadomość pod niewiele mówiącym, ale budzącym ciekawość tytułem: „Jeżeli jesteś branżowym deweloperem, to najważniejsza wiadomość, jaką kiedykolwiek czytałeś…”.

Konami oficjalnie zapowiedziało Metal Gear Solid: The Essential Collection

Przemysław Zamęcki, 6 lutego 2008, 18:25

Zapewne mało który posiadacz konsol Sony (PSX, PS2) nie miał nigdy do czynienia z przygodami Snake’a w serii gier Metal Gear Solid. Mimo wszystko, jeżeli jednak komuś zdarzyło się takie zaniedbanie, to jeszcze nic straconego.

Zapowiedziano Boom Blox - pierwszą grę powstałą ze współpracy Stevena Spielberga i EA

Metatron, 6 lutego 2008, 18:20

Już od dawna wiemy, że znany reżyser filmowy Steven Spielberg współpracuje z EA przy tworzeniu trzech gier. Drobne szczegóły na ich temat już kilkakrotnie pojawiały się w mediach, o czym skrzętnie informowaliśmy. Teraz pierwsza ze wspomnianych produkcji doczekała się oficjalnej zapowiedzi.

Xbox LIVE Arcade, PS Store i Virtual Console - każdy wygrywa

Metatron, 6 lutego 2008, 17:24

Gdy Microsoft wprowadził usługę Xbox LIVE Arcade, większość graczy potraktowała ją jako niepotrzebny dodatek, za pomocą którego firma próbuje zbijać pieniądze na starych tytułach, w które można zagrać, ale szkoda za nie płacić. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Nadchodzi ulepszony Krzyżowiec - pierwsze wieści oraz screeny

ult, 6 lutego 2008, 14:23

Firefly Studios i Gamecock Media ogłosiły, iż trwają prace nad nową grą z serii Stronghold. Będzie to udoskonalona wersja, stworzonej przez pierwszą z wymienionych firm strategii, Stronghold Crusader, oznaczona podtytułem Extreme.

Technologia SpeedTree@RT w przyszłych produkcjach Microsoft Game Studios

Metatron, 6 lutego 2008, 13:51

Microsoft postanowił zadbać o przyrodę, nie tą rzeczywistą, lecz wirtualną, która znajdzie się w najnowszych grach powstających pod szyldem wspomnianej firmy. Dlatego też nabył od firmy Interactive Data Visualization licencję na wykorzystanie technologii SpeedTree@RT w swoich produkcjach.

Gra Roku 2007 - kategorie dodatkowe cz.1

Redakcja GRYOnline.pl, 6 lutego 2008, 13:25

Zgodnie z obietnicą ujawniamy pierwsze nominacje w kategoriach dodatkowych plebiscytu GRA ROKU 2007. Dzisiaj publikujemy zestawienie gier nominowanych w kategorii „Najlepszy dodatek do gry” oraz „Najlepsza gra na konsole przenośne”.

Niezależne Guitar Rising alternatywą dla cyklu Guitar Hero

Jiker, 6 lutego 2008, 12:43

Niezależne studio deweloperskie GameTank pracuje nad grą, która ma spore szanse na spełnienie wymagań graczy niezadowolonych z zasad, na których oparto pozycje z cyklu Guitar Hero. Wszystko to za sprawą prawdziwej gitary elektrycznej, która w jej przypadku będzie pełnić rolę pełnoprawnego kontrolera. Poznajcie Guitar Rising.

Demo FlatOut Head On na PlayStation Portable tuż tuż

Łosiu, 6 lutego 2008, 12:17

Jak zdradził brytyjskim serwisom wydawca nadjeżdżającej gry wyścigowej FlatOut Head On – Empire - produkcja jest już niemal ukończona, a wersja demonstracyjna trafi do PlayStation Store już 22 lutego. Będzie ją można ściągnąć za darmo podłączając konsolkę do PC kablem USB.

Dokładna data europejskiej premiery Beautiful Katamari już znana

Jiker, 6 lutego 2008, 12:11

Do tej pory nie znaliśmy dokładnej daty europejskiej premiery gry Beautiful Katamari. Co więcej, w sieci pojawiały się sprzeczne informacje, sugerujące, że tutejszy debiut pierwszej odsłony cyklu przeznaczonej dla konsol najnowszej generacji może zostać zorganizowany nawet w marcu. Okazało się jednak, że opóźnienia nie będzie, a gra trafi do sprzedaży 29 lutego.

Mass Effect na PC - ciąg dalszy plotek

Przemysław Zamęcki, 6 lutego 2008, 11:29

Niewątpliwie Mass Effect jest jedną z tych gier, dla których warto zaopatrzyć się w konsolę Xbox 360. Czy jednak będzie to absolutnie niezbędne, aby zasmakować przygody w świecie wykreowanym przez programistów studia Bioware?

Ujawniono This is Vegas

Jiker, 6 lutego 2008, 11:23

Firma Midway podzieliła się z nami pierwszymi oficjalnymi informacjami na temat gry This is Vegas. Produkcja, w której postaramy się uniemożliwić postępujący proces oczyszczania miasta Las Vegas z grzechu i zła, przywracając mu przy tym dawną świetność, ukaże się na światowym rynku pod koniec bieżącego roku.

Wiimote w pluszaku, deskorolce i wędce, czyli patenty Nintendo

Jiker, 6 lutego 2008, 10:36

Patentowanie różnego rodzaju rozwiązań jest pomocne z wielu względów. Z jednej strony może bowiem stanowić spore źródło dochodu w przypadku sprzedaży takowego patentu, z drugiej natomiast umożliwia odłożenie realizacji różnych pomysłów w czasie. Ujawnione niedawno idee japońskiego koncernu Nintendo wydają się podchodzić pod tę drugą kategorię.

THQ przedstawia raport finansowy i zapowiada kolejną część Red Faction

Przemysław Zamęcki, 6 lutego 2008, 10:30

Przy okazji ujawnienia przez koncern THQ raportu finansowego za trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego światło dzienne ujrzało kilka ciekawych informacji, z którym teraz chcielibyśmy się z Wami podzielić. Nim jednak przejdziemy do meritum, warto przedstawić nieco szerszy obraz sytuacji.

Eminem głównym bohaterem zarzuconego projektu filmu na podstawie cyklu GTA?!

Jiker, 6 lutego 2008, 10:01

Cykl Grand Theft Auto wydaje się być idealnym tworem dla wszelkiej maści producentów filmowych. Bogaty świat, wyraziste postaci, a przede wszystkim stałe, przewijające się przez całą serię elementy fabularne wydają się być stworzone ku temu, by w efekcie doprowadzić do wyprodukowania filmu luźno opartego na historiach przedstawionych przez Rockstar Games.

Nowa gra z cyklu Command & Conquer w drodze

Jiker, 6 lutego 2008, 09:26

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Command & Conquer. Już za niespełna dwa tygodnie ujawnione zostaną oficjalne informacje, które rzucą światło na przyszłość cyklu. Czy doczekamy się nowej odsłony Red Alert? A może będzie to pozycja rozwijająca wątki zaprezentowane w dwóch grach z serii Generals?

Pierwsze screeny z nowego Golden Axe

ult, 6 lutego 2008, 09:13

SEGA, wydawca oraz producent gry, będącej kontynuacją serii kultowych zręcznościówek - Golden Axe, opublikowała jej pierwsze screeny. Na produkt przyjdzie nam jednak poczekać do lata tego roku.

ESRB przyznało Lost Planet Colonies kategorię wiekową

Przemysław Zamęcki, 6 lutego 2008, 08:01

Tajemnica tytułu Lost Planet Colonies wciąż rozbudza emocje wśród graczy. Capcom, producent i wydawca programu, milczy jak zaklęty na temat jego treści, tymczasem Internet pełen jest różnorakich domysłów.

Japonia otrzyma nową wersję kolorystyczną PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 6 lutego 2008, 07:22

Na 6 marca koncern Sony zaplanował premierę w Japonii nowej wersji kolorystycznej konsoli PlayStation 3 z dyskiem twardym 40GB. Oficjalnie nazywa się ona satin silver, czyli jest po prostu srebrna.