Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 lutego 2008

Red Alert 3 już oficjalnie
Red Alert 3 już oficjalnie

Metatron, 14 lutego 2008, 20:38

W ostatnich dniach informowaliśmy o tym, że powstaje kontynuacja cieszącej się wielką popularnością serii Command & Conquer: Red Alert. Do tej pory jednak mieliśmy do czynienia jedynie z niepotwierdzonymi przez wydawcę informacjami. Dopiero dzisiaj doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi.

Premiera gry Turning Point: Fall of Liberty opóźniona
Premiera gry Turning Point: Fall of Liberty opóźniona

Metatron, 14 lutego 2008, 19:50

Pod koniec stycznia posiadacze konsoli Xbox 360 otrzymali możliwość przetestowania gry Turning Point: Fall of Liberty – strzelaniny FPP osadzonej w alternatywnym świecie, w którym losy II wojny światowej potoczyły się odmiennie niż w rzeczywistości. Niestety ciekawa fabuła nie zdołała wynagrodzić licznych niedociągnięć rozgrywki, które gracze z właściwą sobie bezwzględnością wypunktowali.

Zagłosuj na polskie miasto w Monopoly
Zagłosuj na polskie miasto w Monopoly

Metatron, 14 lutego 2008, 18:36

Monopoly to legendarna już gra planszowa, w którą zagrywają się kolejne pokolenia ludzi na całym świecie. Według wydawcy, firmy Hasbro, od momentu opatentowania w 1935 roku zagrało w nią około 750 milionów osób. Doczekała się wielu wersji, a także przeniesienia na komputery i konsole. Teraz producenci pracują nad nową edycją, w której mogą znaleźć się również polskie miasta.

Nowa gra z serii R-Type zapowiedziana
Nowa gra z serii R-Type zapowiedziana

ult, 14 lutego 2008, 14:03

Firma Atlus Software poinformowała, że powstanie nowa wersja popularnej serii R-Type, znanej użytkownikom GameBoy’a oraz PS2. Producent wraz z pierwszymi szczegółami o R-Type Command udostępnił screeny oraz trailer.

Powrót mmogchart.com wraz z nowymi statystykami gier MMO
Powrót mmogchart.com wraz z nowymi statystykami gier MMO

ult, 14 lutego 2008, 13:04

W lipcu 2007 przerwał swoją działalność popularny serwis, zajmujący się badaniem subskrypcji gier MMO - MMOGChart. Jednak po półrocznej przerwie strona została przywrócona do życia, dostarczając nowych statystyk.

Ani KotOR 3, ani Black 2 nie znajdują sie w produkcji - mówi Electronic Arts
Ani KotOR 3, ani Black 2 nie znajdują sie w produkcji - mówi Electronic Arts

Przemysław Zamęcki, 14 lutego 2008, 12:29

Pomimo pokazywanych slajdów na spotkaniu z analitykami, Electronic Arts zaprzecza, jakoby nowa część Knights of the Old Republic i sequel Black znajdowały się w produkcji.

Wiedźmin znalazł już 600 tysięcy nabywców!

Łosiu, 14 lutego 2008, 12:16

750 tysięcy – tyle egzemplarzy gry Wiedźmin trafiło w dniu premiery, 26 października 2007 roku, do sprzedaży na całym świecie (mogliśmy o tym przeczytać m.in. w wywiadzie Michała Kicińskiego z redaktorami Pulsu Biznesu). Od tego czasu minęło trzy miesiące i firma CD Projekt RED z dumą informuje, że w tym czasie udało się sprzedać 600 tysięcy pudełek z grą.

Nowa gra z serii Nancy Drew zmierza na Nintendo DS

Przemysław Zamęcki, 14 lutego 2008, 11:21

Majesco Entertainment zaanonsowało kolejną grę z serii Nancy Drew o podtytule The Mystery of the Clue Bender Society. Platformą docelową jest kieszonsolka Nintendo DS, zaś za produkcję odpowiada ekipa Gorilla Systems.

Blizzard - Starcraft Ghost technicznie nigdy nie był anulowany
Blizzard - Starcraft Ghost technicznie nigdy nie był anulowany

Przemysław Zamęcki, 14 lutego 2008, 10:42

Będzie, kiedy będzie, ta stara maksyma przyświecająca w ciągu ostatnich lat Blizzardowi dała o sobie znać po raz kolejny. Okazało się bowiem, że ulokowany wspólnie z Duke Nukem Forever na cmentarzysku nieskończonych projektów Starcraft Ghost, wciąż jeszcze nie został ostatecznie porzucony.

Dead Space dostaje silnik po Ojcu Chrzestnym

Von Zay, 14 lutego 2008, 10:15

Na prezentacji dla analityków rynku Electronic Arts wyjawiło, że będąca ich debiutem w dziedzinie horrorów akcji gra Dead Space wykorzystywać będzie silnik znany z Ojca Chrzestnego.

Spore na konsolach
Spore na konsolach

Przemysław Zamęcki, 14 lutego 2008, 09:55

Wygląda na to, że nie tylko posiadacze pecetów i kieszonsolek DS będą mogli zagrać w Spore. Jak podaje hiszpański serwis Revogamers, gra najprawdopodobniej trafi także do posiadaczy Wii.

Red Alert 3 - pierwsze screeny i szczegółowe informacje
Red Alert 3 - pierwsze screeny i szczegółowe informacje

Von Zay, 14 lutego 2008, 09:29

Środowisko generałów nie zdążyło jeszcze złapać tchu po wczorajszym objawieniu Red Alert 3, a już na radz... rosyjskiej (jakże by inaczej - w końcu to Red Alert) stronie Igromania.ru pojawiły się pierwsze kadry prezentujące rozgrywkę. A wraz z nimi kolejne informacje.

Champions Online nową grą MMO twórców City of Heroes i City of Villains
Champions Online nową grą MMO twórców City of Heroes i City of Villains

Przemysław Zamęcki, 14 lutego 2008, 08:42

Po anulowaniu przez Microsoft prac nad Marvel Universe Online i zapowiedzi nowego MMO przez koreański NCSoft, nadeszła kolejna informacja, która powinna zainteresować posiadaczy konsol i jednocześnie fanów sieciowych erpegów.

GTA IV z trybem rozgrywki wieloosobowej

Jiker, 14 lutego 2008, 07:20

Firma Rockstar Games potwierdziła, że GTA IV będzie oferować rozbudowany tryb rozgrywki wieloosobowej. Co ciekawe, nie zrobiła tego z własnej woli. Producent przygód Niko Belica został bowiem zmuszony do wystosowania oficjalnego komentarza w sprawie poruszonej przez Dona Mattricka, wiceprezesa firmy Microsoft ds. rozrywki interaktywnej.

Hity z PlayStation 2 do pobrania na dysk twardy PlayStation 3?

Jiker, 14 lutego 2008, 07:15

Ciekawymi informacjami podzielił się w ostatnim wywiadzie dla magazynu magazynu Electronic Gaming Monthly Eric Lempel z firmy Sony Computer Entertainment. Zasugerował on mianowicie, że wsteczna kompatybilność, usunięta z najnowszych wersji konsoli PlayStation 3, może do nich wrócić.

Atari ujawnia fragment planu wydawniczego. Nowy dodatek do NWN2 nadciąga

Jiker, 14 lutego 2008, 07:00

Ujawniony w dniu wczorajszym raport finansowy firmy Atari zawierał nie tylko liczby oraz kwoty, będące efektem jej działań w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Okazuje się, że zawarto w nim także informacje dotyczące tegorocznych premier gier.