Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 lutego 2008

PC Gaming Alliance na ratunek grom komputerowym

Metatron, 13 lutego 2008, 21:32

Komputery jako maszyny do gier już dawno straciły rację bytu i powoli ich pozycja w branży elektronicznej rozrywki staje się coraz bardziej marginalna. Do takich wniosków można dojść po przyjrzeniu się raportom sporządzanym przez firmę NPD Group. Wyraźnie wynika z nich, że rynek gier na PC generuje nieporównanie mniejsze obroty niż rynek tytułów konsolowych.

Jumper: Griffin's Story już w amerykańskich sklepach
Jumper: Griffin's Story już w amerykańskich sklepach

Metatron, 13 lutego 2008, 19:01

Jutro odbędzie się premiera filmu Jumper, thrillera s-f opowiadającego o walce pomiędzy ludźmi obdarzonymi mocą teleportacji a ścigającą ich organizacją Paladynów. Taka produkcja nie mogłaby się obejść bez towarzyszącej jej gry. Dlatego też już od wczoraj Amerykanie mogą grać w Jumper: Griffin’s Story.

EMPiK - Top Lista - tydzień 6 (13/02/08)

Metatron, 13 lutego 2008, 18:58

Zgodnie z tradycją zamieszczamy ranking najchętniej kupowanych gier w salonach EMPiK. Lista dotyczy wyłącznie tytułów wydanych na komputery PC i konsole PS2, PS3 oraz X360. Dane do jej sporządzenia zostały zebrane w dniach 4-10 lutego 2008 roku w 102 placówkach sieci.

Lost Odyssey debiutuje na rynku
Lost Odyssey debiutuje na rynku

Metatron, 13 lutego 2008, 18:54

Nazwisko Hironobu Sakaguchi jest doskonale znane miłośnikom serii Final Fantasy. Jego najnowsze dzieło, które powstało w firmie Mistwalker, nosi tytuł Lost Odyssey i jest typowym jRPG wydanym na konsolę X360. Wczoraj, jak poinformował Microsoft, gra trafiła do amerykańskich sklepów.

Nowe gry autorów Eternal Darkness i Dark Sector

Przemysław Zamęcki, 13 lutego 2008, 15:26

Serwis IGN donosi, że Ontario Media Development Corporation zainwestowało milion dolarów w dwa prototypowe tytuły, którymi mają zająć się firmy Silicon Knights i Digital Extremes.

City Interactive zapowiada kolejną część Mortyra
City Interactive zapowiada kolejną część Mortyra

Von Zay, 13 lutego 2008, 15:01

Miłośnicy polskich strzelanin, ukazujących akcję z perspektywy pierwszej osoby, mogą mówić o dobrym dniu – City Interactive oficjalnie zapowiedziało kolejną odsłonę serii Mortyr noszącej podtytuł Operacja „Sztorm”.

Bardzo dobra sprzedaż PlayStation 3 w Wielkiej Brytanii

Jiker, 13 lutego 2008, 14:30

Jak poinformował serwis GameIndustry, powołując się na oficjalne dane dostarczone przez firmę Sony Computer Entertainment Europe, PlayStation 3 osiągnęła status drugiej, pod względem prędkości sprzedaży, konsoli stacjonarnej w historii brytyjskiego rynku elektronicznej rozrywki.

Resistance 2 - kolejne detale z OPM

Przemysław Zamęcki, 13 lutego 2008, 13:56

Insomniac Games od jakiegoś czasu nie ukrywa już, że w produkcji znajduje się sequel Resistance: Fall of Man. W związku z tym na światło dzienne wychodzi coraz więcej szczegółów dotyczących nowego programu. Po pierwszej, skondensowanej dawce, którą mieliśmy okazję poznać w połowie stycznia, czas na odkrycie kolejnych kart.

Just Cause 2 jednak bez trybu multiplayer
Just Cause 2 jednak bez trybu multiplayer

Jiker, 13 lutego 2008, 13:24

Nie musieliśmy długo czekać na nowe informacje o kontynuacji gry Just Cause. Ujawnił je główny projektant gry, Peter Johansson. Zdradził m.in., że w pełnej wersji gry próżno będzie szukać trybu rozgrywki wieloosobowej.

EA przedłuża licencję na prawa do ligi NFL

ult, 13 lutego 2008, 13:15

Firma Electronic Arts doszła do porozumienia z organizacjami National Football League oraz NFL PLAYERS, dotyczącego ekskluzywnej licencji na nazwiska, nazwy klubów oraz stadiony amerykańskiej ligi futbolowej.

Atari wychodzi z dołka finansowego?

Jiker, 13 lutego 2008, 13:00

Sytuacja w firmie Atari wraca powoli do normy. Po wielu miesiącach okraszonych stratami i dołującą sprzedażą, wielki niegdyś koncern zaczyna wychodzić na prostą. Świadczą o tym wyniki finansowe z ostatniego kwartału 2007 roku.

Walcz u boku Aleksandra Wielkiego – nadchodzi dodatek do Ancient Wars: Sparta

Von Zay, 13 lutego 2008, 12:28

Wszystkich sympatyków strategii czasu rzeczywistego powinny ucieszyć wieści z obozu JoWooD Productions. Otóż, firma zapowiedziała wypuszczenie na rynek dodatku do Ancient Wars: Sparta noszącego tytuł Fate of Hellas.

Southpeak anonsuje grę logiczną o tytule Roogoo
Southpeak anonsuje grę logiczną o tytule Roogoo

Jiker, 13 lutego 2008, 11:39

Gra wyścigowa Things On Wheels nie będzie jedyną produkcją firmy Southpeak, która trafi w najbliższym czasie do oferty usługi Xbox Live Arcade oraz na półki sklepowe z grami PC. Niemal wspólnie z nią rozpocznie się sprzedaż oryginalnie zapowiadającej się pozycji o tytule Roogoo.

Twórcy Halo i Battlefield zakładają nowe studio
Twórcy Halo i Battlefield zakładają nowe studio

Von Zay, 13 lutego 2008, 11:25

Nazwiska ludzi odpowiedzialnych za tworzenie gier często tak bardzo identyfikują się z ich dziełami, że później wystarczy sama wzmianka o autorze, by wiedzieć czego można się po jego kolejnym projekcie spodziewać.

Super Smash Bros. Brawl najszybciej sprzedającą się produkcją w historii Wii
Super Smash Bros. Brawl najszybciej sprzedającą się produkcją w historii Wii

Jiker, 13 lutego 2008, 11:10

Jeszcze tydzień temu Super Smash Bros. Brawl szczyciło się sprzedażą na poziomie 500 tys. egzemplarzy. Okazuje się, że na świetnym japońskim debiucie najnowszej odsłony najpopularniejszej bijatyki koncernu Nintendo się nie skończyło. Zainteresowanie Brawlem stoi bowiem ciągle na wysokim poziomie, o czym świadczy w szczególności przekroczenie bariery miliona sprzedanych pudełek z grą.

Gra Roku 2007 - kategorie dodatkowe cz.3
Gra Roku 2007 - kategorie dodatkowe cz.3

Redakcja GRYOnline.pl, 13 lutego 2008, 11:04

Prezentujemy dzisiaj trzy ostatnie zestawienia gier nominowanych w kategoriach dodatkowych plebiscytu GRA ROKU 2007. Mowa o wykazie tytułów nominowanych w kategorii „Najlepsza muzyka i dźwięk”, „Najbardziej nowatorska gra” oraz „Najlepszy tryb sieciowy”. W tej ostatniej kategorii z uwagi na dużo naprawdę świetnych gier zapowiada się szczególnie emocjonujący pojedynek!

UbiSoft Montreal wesprze Wii tajemniczymi produkcjami

Jiker, 13 lutego 2008, 10:21

Montrealskie studio francuskiego UbiSoft poznaliśmy z dobrej strony zagłębiając się w takie pozycje, jak Prince of Persia: Sands of Time, Rainbow Six Vegas, czy też Assassin’s Creed. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo do grona najciekawiej zapowiadających się produkcji kanadyjskiego oddziału dołączą programy przeznaczone dla posiadaczy konsoli Nintendo Wii.

2K Games wyprodukuje kolejne gry oparte na Unreal Engine 3

Jiker, 13 lutego 2008, 09:53

Koncern 2K Games zdecydował się na podpisanie nowego porozumienia z firmą Epic Games, producentem oprogramowania Unreal Engine 3. Na jego mocy możliwe stanie się wyprodukowanie kolejnych, niezapowiedzianych jeszcze gier, których światy powstaną w oparciu o ów popularny silnik.

Pierwsze screenshoty z pecetowej wersji Mass Effect
Pierwsze screenshoty z pecetowej wersji Mass Effect

Przemysław Zamęcki, 13 lutego 2008, 09:35

Zaledwie wczoraj fani komputerów osobistych mogli cieszyć się z zapowiedzi na ich platformę Mass Effect, a już dzisiaj mamy dla nich kolejną niespodziankę.

Przyszłość z Electronic Arts. Nowy KotOR, Władca Pierścieni i nie tylko...
Przyszłość z Electronic Arts. Nowy KotOR, Władca Pierścieni i nie tylko...

Przemysław Zamęcki, 13 lutego 2008, 08:56

Electronic Arts spotkał się wczoraj z branżowymi analitykami, którym przedstawiono plany koncernu na kilka najbliższych lat. Na spotkaniu padło sporo nowych informacji, zapowiedziano także kilka nowych tytułów. Przyjrzyjmy się zatem, czego możemy spodziewać się w przyszłości po najnowszych produkcjach Elektroników.

Paryski zlot fanów Blizzarda

Von Zay, 13 lutego 2008, 08:30

Przystąpienie Polski do strefy Schengen, otwarcie granic – wszystko to z pewnością stworzyło nie lada dylemat przed wieloma osobami, które w myśl filozofii „osiołkowi w żłobie dano” nie mogą zdecydować się na konkretny cel podróży. Jeśli jednak jesteście miłośnikami gier powstałych w owianym mgłą legendy studiu Blizzard – śmiało zakreślcie sobie w kalendarzykach dni 28 oraz 29 czerwca i zastanówcie, w jaki sposób znajdziecie się wtedy w stolicy Francji.

Red Alert 3 ujawniony!
Red Alert 3 ujawniony!

Przemysław Zamęcki, 13 lutego 2008, 07:15

Tematem przewodnim kwietniowego numeru węgierskiej wersji magazynu PC Gamer będzie trzecia część serii Red Alert, jednej z najpopularniejszych strategii czasu rzeczywistego.