Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2008, 13:24

autor: Jiker

Just Cause 2 jednak bez trybu multiplayer

Nie musieliśmy długo czekać na nowe informacje o kontynuacji gry Just Cause. Ujawnił je główny projektant gry, Peter Johansson. Zdradził m.in., że w pełnej wersji gry próżno będzie szukać trybu rozgrywki wieloosobowej.

Nie musieliśmy długo czekać na nowe informacje o kontynuacji gry Just Cause. Ujawnił je główny projektant gry, Peter Johansson. Zdradził m.in., że w pełnej wersji gry próżno będzie szukać trybu rozgrywki wieloosobowej.

Just Cause 2 jednak bez trybu multiplayer - ilustracja #1

Zawiedzonych miłośników cyklu chcielibyśmy jednak uspokoić. Z informacji przedstawionych przez Johanssona wynika, że firma Avalanche Studios, producent Just Cause 2, dopełni wszelkich starań, by opcja dla pojedynczego gracza w pełni zrehabilitowała brak trybu sieciowego. „Wrzucenie do gry zwykłego trybu wieloosobowej mogłoby być prostym zabiegiem. Jednakże jako zespół zdecydowaliśmy, że skupimy się na dopracowaniu i opracowaniu najlepszego trybu rozgrywki dla pojedynczego spośród wszystkich gier zapewniających doznania podobne do naszej produkcji ”, oznajmił Johansson. Ma to wyjść zdecydowanie lepiej niż w przypadku pierwowzoru.

Peter Johansson nie wykluczył jednak możliwości wydania specjalnego dodatku, który uzupełniłby grę opcję rozgrywki sieciowej. Postawił jednak pewne warunki. „Dostarczymy takowy tryb tylko w sytuacji, gdy będziemy pewni, że jesteśmy w stanie stworzyć coś zupełnie nowego i ekscytującego. Coś, co mogłoby wstrząsnąć społeczności graczy zainteresowanej tego typu rozgrywką ”.

Johansson wspomniał także, że główny tryb rozgrywki dla pojedynczego gracza rozegrany zostanie na terenie o powierzchni niemal 6400 mil kwadratowych (wliczając w to akweny wodne). Będzie się on ponadto odznaczać sporą nieliniowością, inteligentnymi postaciami adwersarzy oraz nowym systemem walki, opartym w dużej mierze o ukrywanie się za przeszkodami (w rodzaju Gears of War lub Uncharted). Główny bohater Just Cause 2, Rico Rodriquez, będzie teraz ponadto mógł korzystać ze swojej linki z hakiem w każdej chwili. Wszystko za sprawą sprytnego urządzenia zamontowanego na ramieniu protagonisty.

Przypominamy, że Just Cause 2 ukaże się na rynku jeszcze w tym roku. Zagrają w niego posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3, a także właściciele odpowiednio skonfigurowanych pecetów. Większej ilości informacji dostarczy Wam nasza Encyklopedia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Just Cause 2

Just Cause 2