Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 lutego 2008

Europejska premiera Unreal Tournament 3 zapięta na ostatni guzik

Von Zay, 19 lutego 2008, 18:24

Midway Games potwierdził datę europejskiej premiery Unreal Tournament 3 w wersji dla PlayStation 3. Gra trafi na sklepowe półki 22 lutego bieżącego roku.

Tabula Rasa - wielki projekt wielką klapą

Von Zay, 19 lutego 2008, 16:26

Tabula Rasa – najnowsza gra z gatunku MMORPG, autorstwa twórcy serii Ultima Richarda Garriota – okazuje się „finansową katastrofą”, w związku z czym skład osobowy odpowiedzialnego za grę studia NC Soft Austin zostaje odpowiednio zredukowany.

Sonic Chronicles potwierdzony przez SEGĘ
Sonic Chronicles potwierdzony przez SEGĘ

aRusher, 19 lutego 2008, 14:40

Zarówno filmy jak i gry o niebieskim jeżu oraz jego kompanii przyciągają przed ekrany już od 1991 roku, kiedy to wydany został Sonic the Hedgehog na konsolę Sega Mega Drive. Od tamtej pory minęło już całkiem sporo czasu, a produkcje z Sonikiem w roli głównej wciąż powstają i cieszą się sporą popularnością.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (10 lutego - 16 lutego)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (10 lutego - 16 lutego)

Przemysław Zamęcki, 19 lutego 2008, 12:47

Jak co tydzień Chart Track podzielił się z fanami elektronicznej rozrywki z całego świata najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier video na Wyspach Brytyjskich. Obejmuje ono okres od 10 do 16 lutego. Jakie zmiany na liście?

Pierwsze informacje na temat SimCity Societies Destinations
Pierwsze informacje na temat SimCity Societies Destinations

Przemysław Zamęcki, 19 lutego 2008, 11:56

Wszystkich przyszłych burmistrzów i radnych z pewnością ucieszy fakt ukazania się kilku szczegółów dotyczących pierwszego dodatku do gry SimCity Societies zatytułowanego Destinations.

Activision rejestruje nazwę DJ Hero

Jiker, 19 lutego 2008, 11:54

Cykl Guitar Hero nie będzie najpewniej jedyną serią gier muzyczno-rytmicznych wyprodukowanych przez koncern Activision. Sugerują to ostatnie działania największego obecnie wydawcy gier, który zdecydował się zarejestrować nazwę DJ Hero.

Krakowskie targi zapraszają pasjonatów gier
Krakowskie targi zapraszają pasjonatów gier

Jiker, 19 lutego 2008, 11:32

Targi gier komputerowych są w Polsce w dalszym ciągu zjawiskiem nowym, wzbudzającym różne emocje. Dorobiliśmy się już co prawda imprezy o dosyć sporej randze (mamy na myśli poznańskie PGA), jednakże promocja elektronicznej rozrywki wymaga kolejnych inicjatyw tego typu. Spore szanse na powodzenie będzie zatem miała nowa impreza.

Wiedźmin na konsole staje się faktem
Wiedźmin na konsole staje się faktem

Łosiu, 19 lutego 2008, 11:28

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa firmy CD Projekt. Spodziewaliśmy się na niej usłyszeć zapowiedź konsolowych edycji gry Wiedźmin, o których spekulowano już przy okazji poszukiwań przez CD Projekt RED pracowników obeznanych z architekturą Xboxa 360. Jak wiemy do tego nie doszło, jednakże potwierdzenie tych domysłów przyszło z innego miejsca. Tak moi drodzy - powstaje Wiedźmin na Xboxa 360 i PlayStation 3.

Toshiba wycofuje się z rynku HD-DVD

Jiker, 19 lutego 2008, 10:58

Stało się. Plotki i spekulacje okazały się mieć pokrycie w rzeczywistości. Firma Toshiba, podmiot najbardziej zaangażowany w produkcję i promocję napędów powstałych w oparciu o format HD-DVD, rezygnuje z jego dalszego wspierania. Informację, której wyczekiwaliśmy od wczoraj, podał do publicznej wiadomości prezes koncernu, Atsutoshi Nishida.

Hasbro zapowiada dwie gry bazujące na Magic: The Gathering
Hasbro zapowiada dwie gry bazujące na Magic: The Gathering

Przemysław Zamęcki, 19 lutego 2008, 10:49

Wizard of the Coast, znany na całym świecie amerykański producent kolekcjonerskich gier karcianych i systemów role-playing nie próżnuje i non stop wydaje kolejne edycje swoich produktów. Tymczasem jak poinformowała wczoraj spółka Hasbro, będąca właścicielem WotC, wkrótce powinniśmy spodziewać się dwóch gier opartych na najpopularniejszym produkcie Wizardów – Magic: The Gathering.

Weterani z MicroProse zakładają nową firmę

Przemysław Zamęcki, 19 lutego 2008, 10:13

UFO: Enemy Unknown, Silent Service, Railroad Tycoon, Gunship 2000, Master of Orion, Civilization. Kto pamięta te i dziesiątki innych tytułów stworzonych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, ten nie może nie znać nazwy MicroProse, wielbionej przez miliony fanów na całym świecie firmy założonej w 1982 roku przez Sida Meiera i Billa Stealeya.

Prototype opóźniony
Prototype opóźniony

Jiker, 19 lutego 2008, 10:09

Prototype, niezwykle interesująco zapowiadająca się produkcja studia Radical Entertainment, miała trafić do sprzedaży w czerwcu bieżącego roku. Tak się jednak nie stanie, o czym poinformowała redakcja serwisu Worthplaying.

Two Worlds: The Temptation samodzielną produkcją

Jiker, 19 lutego 2008, 09:56

Wszystko wskazuje na to, że pozycja o tytule Two Worlds: The Temptation, anonsowana jako dodatek do gry Two Worlds, będzie w rzeczywistość samodzielną produkcją. Poinformował o tym Dirk Hassinger, wiceprezes firmy Zuxxez, wydawcy gry opracowywanej przez polskie studio Reality Pump.

CD Projekt podaje szczegóły na temat Edycji Specjalnej Wiedźmina

Jiker, 19 lutego 2008, 09:35

Wczorajsza konferencja prasowa firmy CD Projekt przyniosła wiele interesujących informacji. Większość opisaliśmy już dokładnie w stosownej wiadomości. Jedną z najciekawszych była z pewnością ta, poświęcona Edycji Specjalnej Wiedźmina. Późnym wieczorem poznaliśmy szczegóły rozwijające temat nowych scenariuszy, czy też edytora D’jinni.

Lego Indiana Jones z trybem kooperacji dla czterech graczy

Przemysław Zamęcki, 19 lutego 2008, 09:25

Premiera kinowa Indiany Jones’a coraz bliżej, podobnie jak i „granizacja” pierwszych trzech epizodów serii opracowywanych w tej chwili przez Traveller’s Tales.

N+ już jutro w ofercie Xbox Live Arcade
N+ już jutro w ofercie Xbox Live Arcade

Jiker, 19 lutego 2008, 08:53

Poznaliśmy wreszcie tytuł gry, która wesprze ofertę usługi Xbox Live Arcade w najbliższą środę, czyli już jutro. Będzie nią N+ firmy Metanet – rozbudowana wersja bardzo popularnej gry flaszowej N, która swego czasu robiła furorę wśród posiadaczy pecetów.

Nowy screenshot z Duke Nukem Forever
Nowy screenshot z Duke Nukem Forever

Przemysław Zamęcki, 19 lutego 2008, 08:21

Panom z 3D Realms praca aż pali się w rękach. Co chwila dowiadujemy się nowych szczegółów na temat od dawna oczekiwanego Duke Nukem Forever. Bombardowani jesteśmy kolejnymi, znakomitej jakości screenshotami i filmikami prezentującymi rozgrywkę. Po ponad dziesięciu latach oczekiwania czujemy, że ktoś zaczął w końcu spełniać wszystkie obietnice.

Fallout 3 jednocześnie na X360, PS3 i PC

aRusher, 19 lutego 2008, 07:40

Na Fallout 3 czekają rzesze graczy, którzy marzą o powrocie do postapokaliptycznej rzeczywistości i pogoni za ojcem głównego bohatera. Właśnie dla nich producent gry, Bethesda Softworks, poprzez Todda Howarda ogłosił, że liczy na wydanie wersji na Xbox 360, PlayStation 3 i PC równocześnie.