Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 lutego 2008

LostWinds już w maju w ofercie serwisu Wii Ware
LostWinds już w maju w ofercie serwisu Wii Ware

Jiker, 21 lutego 2008, 15:11

Firma Frontier Developments ujawniła tytuł swojej pierwszej produkcji powstającej z myślą o serwisie Wii Ware. Będzie nią LostWinds, platformówka ze sporą liczbą elementów przygodowych oraz zręcznościowych. Z pewnością ucieszy wszystkich fanów ostatnich przygód hydraulika Mario.

Warriors Orochi również na PC i PSP (21/02/08)

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2008, 15:05

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów japońskich gier spod znaku Dynasty Warriors i Samurai Warriors. Koei poinformowało dzisiaj, że ich najnowszy tytuł utrzymany w klimatach nieskrępowanego hack & slash z zacięciem strategicznym, Warriors Orochi, ukaże się również na inne platformy niż tylko Xbox 360 i PlayStation 2.

Ogłoszono laureatów Independent Games Festival

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2008, 14:47

Nie tylko cieszące się olbrzymim powodzeniem komercyjne projekty zasługują na własne gale pełne blichtru i przepychu. Warto również od czasu do czasu zwrócić uwagę na twórców niezależnych, nie dysponujących milionywym budżetem, a mimo to bez reszty oddanym swojej pasji – tworzeniu gier.

Big Beach Sports firmy THQ konkurencją dla Wii Sports?

Jiker, 21 lutego 2008, 14:36

THQ zdecydowało się stanąć w szranki z Wii Sports i zapowiedziało produkcję, dzięki której otrzymamy kolejną możliwość zaangażowania naszego ciała w wirtualną rywalizację sportową. Umożliwi to pozycja o tytule Big Beach Sports.

Gry z Commodore 64 pojawią się na Nintendo Wii
Gry z Commodore 64 pojawią się na Nintendo Wii

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2008, 14:18

Wkrótce usługa Virtual Console powiększy się o kolejne hity, tym razem wprost z ośmiobitowego przeboju lat osiemdziesiątych, Commodore 64.

Niedoszły zabójca Winstona Churchilla odnaleziony

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2008, 12:50

Pamiętacie jeszcze podawaną przez nas informację dotyczącą prowadzonych przez Codemasters poszukiwań niedoszłego zabójcy Winstona Churchilla? Akcja ta miała na celu reklamę nowej gry zatytułowanej Turning Point: Fall of Liberty. Jeżeli nie pamiętacie o czym mowa, to odsyłam do wcześniejszego newsa, tymczasem teraz zajmijmy się dalszym ciągiem tej historii.

Rozdano Game Developers Choice Awards

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2008, 12:19

Game Developers Conference to największa w corocznym kalendarzu impreza, na której spotykają się producenci gier video i komputerowych z niemal całego świata. Oprócz wielogodzinnych dyskusji i prezentacji nowych technologii wybierane są również najlepsze gry mijającego roku.

Pierwsze obrazki z Aliens: Colonial Marines
Pierwsze obrazki z Aliens: Colonial Marines

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2008, 11:35

Przy okazji prezentacji okładki najnowszego numeru magazynu Game Informer na jaw wyszła nazwa, pod jaką ukaże się produkowana w studiu Gearbox Software nowa gra o dzielnych marines walczących z krwiożerczymi ksenomorfami.

Premiera Gizmondo odwleczona
Premiera Gizmondo odwleczona

aRusher, 21 lutego 2008, 11:04

Niepozorna konsolka Gizmondo powoli zaczyna stawać się legendą. Początkowo wydana w 2005 roku, została z powodu bankructwa jej byłego producenta, firmy Tiger Telematics, wycofana z rynku w roku 2006. Niecały miesiąc temu, nowy producent Gizmondo, firma Plextek, wraz z kontrowersyjnym byłym dyrektorem Gizmondo Europe – Carlem Freerem, zapowiedziała powrót rzeczonej konsolki w wielkim stylu.

Microsoft uruchamia nową usługę dla użytkowników Xboxa 360
Microsoft uruchamia nową usługę dla użytkowników Xboxa 360

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2008, 10:48

W trakcie swojego wystąpienia na Game Developers Conference Microsoft ujawnił wprowadzenie do dotychczasowej usługi Live! możliwości uploadowania przez użytkowników XNA (zbioru narzędzi stanowiących środowisko programistyczne dla twórców małych gier) swoich własnych dzieł i udostępniania ich szerokiej rzeszy graczy.

Światowa premiera Resistance 2 już w lipcu? Teledysk prawdę ci powie!
Światowa premiera Resistance 2 już w lipcu? Teledysk prawdę ci powie!

Jiker, 21 lutego 2008, 10:47

Ujawnianie informacji o grach przebiega zazwyczaj w bardzo sztampowy sposób. Polega to zwykle na publikacji standardowych oświadczeń prasowych. Na zupełnie inny, a przez to niezwykle ciekawy pomysł wpadli pracownicy studia Insomniac Games. Wpletli oni bowiem kilka nieznanych dotąd faktów na temat Resistance 2 w... teledysk, opisujący świetną sytuację panującą w głównej siedzibie firmy.

Zapowiedziano drugi dodatek do Strategic Command 2: Blitzkrieg

Jiker, 21 lutego 2008, 10:30

Cykl Strategic Command nie zdobył co prawda zbyt licznego grona fanów, jednakże jego miłośnicy darzą wspólne dzieło firm Battlefront.com i Fury Software całkiem sporym szacunkiem (nawet pomimo przeciętnych not przyznawanych grze przez Zachodnie media). To właśnie dla nich powstaje drugie rozszerzenie do ostatniej odsłony serii zatytułowanej Strategic Command 2: Blitzkrieg.

Niemieckie Radon Labs pracuje nad kolejną przygodówką opartą o prozę Stevensona

Jiker, 21 lutego 2008, 09:53

Niemieckie studio deweloperskie Radon Labs rozpoczęło prace nad Jekyll & Hyde, komputerową produkcją opartą o słynna powieść Roberta Louisa Stevensona pod tytułem Doktor Jekyll i pan Hyde. Nie będzie to pierwsza pozycja firmy powstała na podstawie prozy popularnego autora. Miano takowej przypadło bowiem Wyspie Skarbów, nad którą niemiecki producent pracuje już od dłuższego czasu.

Microsoft publikuje statystyki usługi Xbox Live i nie tylko

Jiker, 21 lutego 2008, 09:38

Koncern Microsoft nigdy nie ukrywał, że priorytetem i niejako oczkiem w głowie w przypadku platformy Xbox 360 jest dla niego sieciowy system Xbox Live. Nie dziwi więc spore przywiązanie do publikacji wiele mówiących oświadczeń prasowych, przybliżających nam rezultaty osiągane przez poszczególne segmenty usługi

Znamy datę premiery Civilization Revolution
Znamy datę premiery Civilization Revolution

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2008, 09:36

Wszystkich konsolowych fanów cywilizacyjnego rozwoju z pewnością ucieszy fakt podania przez koncern 2K Games ostatecznej daty premiery gry Sid Meier’s Civilization Revolution.

Pierwszy dodatek do GTA IV pojawi się w sierpniu
Pierwszy dodatek do GTA IV pojawi się w sierpniu

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2008, 09:09

W trakcie swojego wystąpienia na Game Developers Conference, Microsoft potwierdził, że pierwszy dodatkowy epizod do gry Grand Theft Auto IV pojawi się w sierpniu. Oczywiście wyłącznie na Xboxa 360.

Odin Sphere od 14 marca również w Europie!

Jiker, 21 lutego 2008, 09:07

Odin Sphere, jedna z najciekawszych pozycji wydanych na konsolę PlayStation 2 w ostatnim roku, trafi na rynek europejski 14 marca! Taką, rewelacyjną wręcz wiadomością podzieliła się z prasą firma Square Enix.

Czerwiec miesiącem światowej premiery Ninja Gaiden 2

Jiker, 21 lutego 2008, 08:44

Game Developers Conference rozkręca się na dobre. Na tym samym spotkaniu, w trakcie którego oficjalnie zapowiedziano kontynuację Gears of War oraz szereg nowych pozycji przeznaczonych dla serwisu Xbox Live Arcade, doszło do ujawnienia szczegółów na temat światowej premiery długo oczekiwanej drugiej odsłony next-genowego cyklu Ninja Gaiden.

Nowości w świecie Lord of the Rings Online

Von Zay, 21 lutego 2008, 08:42

Codemasters zapowiedział pojawienie się „ważnego ogłoszenia” związanego z Lord of the Rings Online.

Intel kupuje twórców Project Offset
Intel kupuje twórców Project Offset

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2008, 08:36

Pamiętacie jeszcze olbrzymie wrażenie, jakie prezentacją możliwości swojego silnika zrobili nikomu nie znani ludzie z ekipy Offset Software? Ostatnio jakby o nich przycichło, ale jak się okazuje produkowana na Offset Engine gra o roboczym tytule Project Offset ma się nadzwyczaj dobrze.

Gears of War 2 oficjalnie zapowiedziane!
Gears of War 2 oficjalnie zapowiedziane!

Jiker, 21 lutego 2008, 08:31

Kontynuacja przygód Marcusa Fenixa została wreszcie oficjalnie zapowiedziana. Dokonano tego w trakcie spotkania prasowego zorganizowanego przez koncern Microsoft podczas Game Developers Conference. Wraz z przybliżoną datą premiery gry potwierdzona została także informacja o ekskluzywności tegoż tytułu względem konsoli Xbox 360.

Rynek PC jest w tragicznym stanie - mówi Peter Molyneux
Rynek PC jest w tragicznym stanie - mówi Peter Molyneux

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2008, 08:10

Po niedawnej kontrowersyjnej wypowiedzi Cliffa Bleszinskiego ustosunkowującej się nienajlepiej co do przyszłości pecetów, również inny z bardzo znanych twórców gier postanowił zabrać głos w tej sprawie.

Microsoft zapowiada nowe tytuły na Xbox Live Arcade
Microsoft zapowiada nowe tytuły na Xbox Live Arcade

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2008, 07:59

Microsoft zaanonsował kilka nowych tytułów gier, które wiosną i latem tego roku pojawią się w usłudze Xbox Live Arcade.

Fable 2 na GDC - potwierdzono tryb kooperacji
Fable 2 na GDC - potwierdzono tryb kooperacji

Przemysław Zamęcki, 21 lutego 2008, 06:59

Peter Molyneux, szef studia Lionhead zapowiedział powstanie gry zatytułowanej Keystone, która trafi do usługi Xbox Live Arcade tuż przed premierą Fable 2. Co ze sobą łączy oba tytuły?