Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2008, 06:59

Fable 2 na GDC - potwierdzono tryb kooperacji

Peter Molyneux, szef studia Lionhead zapowiedział powstanie gry zatytułowanej Keystone, która trafi do usługi Xbox Live Arcade tuż przed premierą Fable 2. Co ze sobą łączy oba tytuły?

Peter Molyneux, szef studia Lionhead zapowiedział powstanie gry zatytułowanej Keystone, która trafi do usługi Xbox Live Arcade tuż przed premierą Fable 2. Co ze sobą łączy oba tytuły?

Otóż Keystone będzie prostą grą hazardową, z której wygrane wirtualne pieniądze możemy przetransferować bezpośrednio do sakiewki naszej postaci w Fable 2. Owa gra hazardowa będzie zresztą także częścią składową samego erpega, dostępną podczas postojów w licznych karczmach i zajazdach Albionu.

W chwili obecnej nie znamy jeszcze ceny tego nietypowego dodatku, niemniej jednak chyba nie stanowi on jakiegoś wielkiego przełomu w świecie gier video, jak to zdarzało się zapowiadać Peterowi Molyneuxowi. Może więc bardziej ucieszy nas druga z ważnych wiadomości dotyczących Fable 2.

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o możliwości dodania do tej gry trybu kooperacji. Dzisiaj już wiemy, że krążące po Internecie plotki nie mijały się z prawdą i Lionhead oficjalnie je potwierdziło. Tak więc nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby fantastyczną krainę przemierzać wraz z przyjacielem. Drugi gracz do rozgrywki będzie mógł dołączyć w dowolnym momencie. Niestety, we wspólnej wyprawie udział weźmie tylko jeden pies należący do hostującego (jak pamiętamy, w Fable 2 każdy z graczy będzie mógł posiadać i szkolić własnego pupila).

Jako, że fabułę w Fable 2 dzieli od poprzednika kilkaset lat, wiemy, że w grze pojawi się broń palna. Strzelać z niej będziemy za pomocą przycisku Y na padzie. Przycisk B posłuży do rzucania zaklęć.

Ponadto możemy Wam zaprezentować nowe screeny pochodzące bezpośrednio z rozgrywki. Oto kilka z nich:

Fable 2 na GDC - potwierdzono tryb kooperacji - ilustracja #1
Fable 2 na GDC - potwierdzono tryb kooperacji - ilustracja #2
Fable 2 na GDC - potwierdzono tryb kooperacji - ilustracja #3
Fable 2 na GDC - potwierdzono tryb kooperacji - ilustracja #4
Fable 2 na GDC - potwierdzono tryb kooperacji - ilustracja #5