Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 lutego 2008

Premiera Spore 7 września
Premiera Spore 7 września

Metatron, 12 lutego 2008, 19:26

Informacja o majowej premierze Mass Effect w wersji na PC nie jest jedyną niespodzianką, jaką przygotowało dla nas dzisiaj EA. Jak się bowiem okazało, pewna od dawna wyczekiwana, wielokrotnie przekładana produkcja doczekała się swojej oficjalnej daty premiery. Mowa tu o Spore, najnowszej grze Willa Wrighta, twórcy takich bestsellerów jak SimCity i The Sims.

Electronic Arts bierze pod swoje skrzydła G.I. Joe
Electronic Arts bierze pod swoje skrzydła G.I. Joe

Von Zay, 12 lutego 2008, 18:26

Dopiero co z rana przedstawiliśmy pierwsze informacje o nowo zawiązanej przyjaźni pomiędzy narodami Hasbro i Electronic Arts, a już na światło dzienne wyłażą kolejne wieści dotyczące rodzących się z tej okazji owoców.

Czy jeszcze w tym roku zobaczymy Resident Evil 5?
Czy jeszcze w tym roku zobaczymy Resident Evil 5?

Przemysław Zamęcki, 12 lutego 2008, 17:55

Famitsu, popularny japoński magazyn o grach video twierdzi, że w Resident Evil 5 zagramy dopiero w przyszłym roku, tymczasem jeden z szefów Capcom twierdzi coś zupełnie innego.

Electronic Arts potwierdza: Mass Effect już w maju na PC!
Electronic Arts potwierdza: Mass Effect już w maju na PC!

Krystian Smoszna, 12 lutego 2008, 15:50

Mamy wspaniałą wiadomość dla posiadaczy „blaszaków”. Produkt firmy BioWare Corp. o nazwie Mass Effect doczeka się konwersji na PC! Rozbudowaną w stosunku do pierwowzoru edycję programu, użytkownicy komputerów będą mogli kupić już za kilka miesięcy.

Niedaleko pada jabłko od konsoli

Von Zay, 12 lutego 2008, 14:56

Nie wychodząca poza obszar plotek i spekulacji sprawa wejścia Apple na rynek gier wideo powraca nieprzerwanie. Tym razem poruszenie wywołał pewien wniosek skierowany do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych USA.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (3 lutego - 9 lutego)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (3 lutego - 9 lutego)

Przemysław Zamęcki, 12 lutego 2008, 14:48

Chart Track przedstawił listę najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniego tygodnia. Jak nietrudno było zgadnąć, na tronie zasiadł debiutant, Devil May Cry 4, czyli jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Z ujawnionych informacji wynika również, że 61% sprzedanego nakładu zakupili posiadacze Xboxów 360. W związku z tym, że gra nie miała jeszcze premiery na pecety, łatwo domyślić się, że reszta powędrowała do czytników PlayStation 3.

Nowa gra z serii Delta Force jeszcze w tym roku
Nowa gra z serii Delta Force jeszcze w tym roku

Przemysław Zamęcki, 12 lutego 2008, 14:08

Ekipa Novalogic już od dawna nie daje żadnego znaku życia. Wyprodukowana przez studio seria Delta Force zdobyła sobie rzesze fanów na całym świecie i choć ostatnie części nie były do końca tak dobre, jak chcieliby tego gracze, kalifornijczycy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

NPD Group zaczyna monitorować amerykański rynek gier sieciowych

Von Zay, 12 lutego 2008, 12:52

Ze względu na szybko rosnący, stale rozwijający się rynek oprogramowania, pecetowych i konsolowych gier sieciowych wymagających uiszczania okresowych opłat, firma NPD Group rozpoczęła śledzenie tej właśnie gałęzi elektronicznej rozrywki.

Everyday Shooter w ten czwartek na europejskim PS Store
Everyday Shooter w ten czwartek na europejskim PS Store

Przemysław Zamęcki, 12 lutego 2008, 11:54

W najbliższy czwartek, jedną z nowych atrakcji w europejskiej wersji sklepu PlayStation Store będzie gra zatytułowana Everyday Shooter.

Sega Sammy zwalnia pracowników
Sega Sammy zwalnia pracowników

Przemysław Zamęcki, 12 lutego 2008, 11:07

Z powodu nienajlepszych wyników finansowych, jakie w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku fiskalnego odnotował koncern Sega Sammy, pracę straci najprawdopodobniej aż czterystu pracowników firmy.

NCSoft w tym roku zaprezentuje pierwszą grę na PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 12 lutego 2008, 10:15

NCSoft, koreańska firma będąca znanym producentem i wydawcą licznych gier MMO (Lineage II, Guild Wars, Tabula Rasa) trzyma w zanadrzu pewien owiany tajemnicą projekt przeznaczony dla konsoli PlayStation 3.

Ogromna popularność dema Devil May Cry 4 na Xbox Live

Von Zay, 12 lutego 2008, 10:09

Twórcy Devil May Cry 4, Capcom, z pewnością nie mają powodów do ronienia łez – wersja demonstracyjna tego tytułu pobrana została przeszło milion razy z Xbox Live Marketplace.

God of War: Chains of Olympus wszedł w fazę gold
God of War: Chains of Olympus wszedł w fazę gold

Przemysław Zamęcki, 12 lutego 2008, 09:23

Po dwóch latach wytężonej pracy, ekipa Ready At Down ma w końcu powód do świętowania. Jak wynika z wpisu zamieszczonego na oficjalnej stronie studia, przygody kieszonkowego Kratosa weszły właśnie w fazę gold, co oznacza, że płyta matka pojechała do tłoczni.

Electronic Arts ujawnia szczegóły współpracy z firmą Hasbro

Jiker, 12 lutego 2008, 09:11

Utworzenie oddziału EA Casual Entertainment oraz zawiązanie umowy z koncernem Hasbro zaczyna przynosić efekty w postaci zapowiedzi nowych pozycji powstałych na bazie produktów drugiej z wymienionych firm. W pierwszym rzucie doczekamy się gier casualowych przeznaczonych dla posiadaczy konsol Nintendo DS, Wii, telefonów komórkowych oraz użytkowników pecetów.

Innowacyjna gra muzyczna do zamówienia na Steam
Innowacyjna gra muzyczna do zamówienia na Steam

Von Zay, 12 lutego 2008, 08:46

Valve z niekrytą dumą donosi, że wszyscy szczęśliwi użytkownicy systemu dystrybucji Steam mogą już składać zamówienia przedpremierowe na nowatorską grę muzyczną zatytułowaną Audiosurf. Osoby decydujące się na zakup już teraz otrzymają 10% zniżkę.

Marvel Universe anulowany, Banjo Kazooie 3 przed świętami, Fable 2 najładniejszą grą tego roku na Xboxa 360

Przemysław Zamęcki, 12 lutego 2008, 08:35

Niewątpliwie 2008 rok jest kluczowym, jeżeli chodzi o walkę i dominację na rynku konsol. Po bardzo udanym dla Microsoftu roku ubiegłym i trudnościami, z którymi na początku swojego istnienia borykała się PlayStation 3, nastał dla tej ostatniej w końcu lepszy klimat i realna możliwość dogonienia Xboxa 360. Dlatego też Gigant z Redmond nie ma bynajmniej zamiaru zasypiać gruszek w popiele i spoczywać na laurach.