Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 lutego 2008

Dead Head Fred zwycięzcą nagrody Writer's Guild of America za najlepszy scenariusz do gry
Dead Head Fred zwycięzcą nagrody Writer's Guild of America za najlepszy scenariusz do gry

Jiker, 17 lutego 2008, 17:11

Stowarzyszenie amerykańskich scenarzystów Writer’s Guild of America przyznało, po raz pierwszy w swojej historii, nagrodę za najlepszy scenariusz napisany z myślą o grze komputerowej. Wyjątkową edycję wygrała Dead Head Fred – niezwykle oryginalna produkcja studia Vicious Cycle Software powstała z myślą o konsoli PlayStation Portable.

Frontlines: Fuel of War z multiplayerem dla 50 osób

Jiker, 17 lutego 2008, 14:43

Ciekawymi informacjami podzielił się z użytkownikami oficjalnego forum Frontlines: Fueal of War przedstawiciel firmy Kaos Studios. Mianowicie poinformował on, że Frontlines w wersji na konsolę Xbox 360 oferować będzie sieciową rozgrywkę toczoną na bardzo pojemnych serwerach.

Czy Lost Planet w wersji dla PS3 będzie wymagać instalacji?

Jiker, 17 lutego 2008, 14:06

Wykorzystanie dysku twardego konsoli PlayStation 3 w celu instalacji części plików zapisanych na płycie z grą stanie się najprawdopodobniej standardem firmy Capcom. Pomysł, wprowadzony w życie wraz z czwartą odsłoną cyklu Devil May Cry, znalazł zastosowanie również w przypadku konwersji Lost Planet: Extreme Condition.

Hakerzy atakują graczy World of Warcraft
Hakerzy atakują graczy World of Warcraft

Przemysław Zamęcki, 17 lutego 2008, 11:43

W XXI wieku nikt nie może czuć się bezpieczny. Nie tylko trzeba uważać co się wyrzuca do kosza na śmieci (wszak stary rachunek bankowy może posłużyć złodziejowi do pobawienia nas wszystkich pieniędzy na koncie), to na dodatek nie dano spokoju postaciom dzielnie przemierzającym wirtualne światy.

Najlepiej sprzedające się gry i konsole w US - styczeń 2008

Przemysław Zamęcki, 17 lutego 2008, 11:38

PlayStation 3 zaczyna się coraz mocniej rozkręcać. Według najnowszego, styczniowego podsumowania grupy NPD zajmującej się analizą amerykańskiego rynku gier video, konsoli Sony udało się prześcignąć jej największego bezpośredniego rywala, Xboxa 360. Przoduje w zestawieniu, zresztą jak prawie zwykle, Nintendo Wii. Po świątecznej gorączce Amerykanie nieco przystopowali z zakupem DSów.

Fable 2 z trybem kooperacji?

Przemysław Zamęcki, 17 lutego 2008, 10:43

Już jutro w San Francisco rozpocznie się impreza Game Developers Conference, wobec czego możemy spodziewać się wielu ciekawych i użytecznych informacji. Tymczasem, póki jeszcze mamy szansę, czemu nie przytoczyć kolejnej, choć w tym przypadku wielce prawdopodobnej plotki?