Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 lutego 2008

YouTube integralną częścią Spore
YouTube integralną częścią Spore

aRusher, 18 lutego 2008, 16:27

Maxis potwierdziło, że YouTube będzie stanowił część Spore, o czym udało się dowiedzieć serwisowi Eurogamer. Przedstawiciel studia powiedział: „YouTube będzie zintegrowany z grą - dzięki temu będziecie mogli nagrywać swoje stworzonko przykładowo kiedy tańczy i przesyłać nakręcone filmiki do portalu.”

Xbox 360 z napędem Blu-ray? Nowe Xbox Live?

Jiker, 18 lutego 2008, 14:00

Przed kilkunastoma minutami mogliście się zapoznać z przekrojowym tekstem poświęconym prawdopodobnemu upadkowi formatu HD-DVD. W konkluzji zamieściliśmy pytanie skierowane bezpośrednio do Microsoftu, który był jedną z największych firm, wspierających rywala napędu Blu-ray. Wyrażaliśmy poprzez nie zadumę nad przyszłością konsoli Xbox 360. Odpowiedź przyszła bardzo szybko.

Śmierć HD-DVD już niemal pewna

Jiker, 18 lutego 2008, 13:30

Miała być walka formatów, zysk konsumenta i szybki rozwój technologiczny. Tak przynajmniej twierdzili niektórzy analitycy, widzący w wojnie pomiędzy HD-DVD a Blu-ray wielki potencjał. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała plany i analizy. Świadczą o tym kolejne informacje, sugerujące głośny upadek pierwszego z wymienionych formatów zapisu danych.

Powstanie rozszerzenie Crazy Machines 2
Powstanie rozszerzenie Crazy Machines 2

ult, 18 lutego 2008, 13:19

Studio FAKT Software poinformowało, że już w marcu niemieccy gracze powrócą do laboratorium Crazy Machines 2, dzięki przygotowywanemu rozszerzeniu o podtytule Back into the Workshop.

Najciekawsze informacje z konferencji prasowej CD Projektu

Łosiu, 18 lutego 2008, 12:41

Właśnie zakończyła się zapowiadana od pewnego czasu konferencja prasowa firmy CD Projekt. Dobrze znany warszawski wydawca i producent gier ujawnił na niej plany na najbliższą przyszłość związane z marką Wiedźmin, a ponadto pochwalił się nabyciem pakietu kontrolnego 51% udziałów w bardzo znanym rodzimym studiu developerskim.

Banjo-Kazooie 3 z unikalnym trybem multiplayer

Przemysław Zamęcki, 18 lutego 2008, 11:53

Na pytanie, jaka była najlepsza gra stworzona przez ekipę Rare, pewnie większość graczy odpowie Banjo-Kazooie! W takim razie jaka jest najbardziej oczekiwana gra tego mającego swoje siedziby w Anglii i na Florydzie dewelopera? Banjo-Kazooie 3!

The Titans of Steel staje się grą darmową
The Titans of Steel staje się grą darmową

ult, 18 lutego 2008, 11:48

Matrix Games udostępnił za darmo do pobrania pełną wersję Titans of Steel: Warring Suns - strategii turowej z 2003 roku, która nie była dystrybuowana w Polsce.

Krwawe bitwy tylko w Babo: Invasion
Krwawe bitwy tylko w Babo: Invasion

Jiker, 18 lutego 2008, 11:26

Babo Violent 2 jest jedną z ciekawszych freeware’owych produkcji ostatnich lat. Szybka, dynamiczna i krwawa pozycja, jaką bez wątpienia jest dzieło studia RndLabs, zostanie już niedługo wydana, w przerobionej wersji, na konsole najnowszej generacji oraz pecety.

Webowa mini-gra LEGO Indiana Jones
Webowa mini-gra LEGO Indiana Jones

ult, 18 lutego 2008, 11:02

Koncern LEGO, aby umilić czas oczekiwania na LEGO Indiana Jones: The Video Game, przygotował wraz z firmą Three Melons, webową zręcznościówkę ze znanym poszukiwaczem przygód w roli głównej.

Blizzard zaprasza do udziału w nowym turnieju World of Warcraft

Przemysław Zamęcki, 18 lutego 2008, 10:55

Blizzard Entertainment zaanonsował powołanie do życia dedykowanych serwerów mających posłużyć jako areny w nowym turnieju drużynowym World of Warcraft z pulą nagród siegającą kwoty dwustu tysięcy dolarów.

Masters of Belial - nowa darmowa gra z elementami RPG
Masters of Belial - nowa darmowa gra z elementami RPG

Przemysław Zamęcki, 18 lutego 2008, 10:30

Firma Brain Seal, założona przez Argirisa Baltzisa, jednego z autorów Lego: Star Wars, ujawniła powstanie na komputery PC nowego darmowego tytułu online zatytułowanego Masters of Belial.

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2 doczeka się edycji limitowanej

Jiker, 18 lutego 2008, 10:30

Idea edycji limitowanych nie jest już dzisiaj niczym zaskakującym. Doszło nawet do tego, że mogą się nimi pochwalić produkcje, nie aspirujące do miana hitów. Kontynuacja Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas z pewnością ma być w założeniach jedną z najciekawszych gier bieżącego roku. Czy wersja specjalna pomoże jej w sprzedaży?

GOL na Game Developers Conference

Shuck, 18 lutego 2008, 10:25

Serdecznie pozdrawiamy Was z San Francisco, gdzie już dzisiaj, 18 lutego (o godz. 17 polskiego czasu), rusza Game Developers Conference – największe na świecie spotkanie projektantów gier komputerowych.

Disney ponownie zaprasza do odwiedzenia Narnii

Przemysław Zamęcki, 18 lutego 2008, 09:26

Po pokonaniu okrutnej Białej Czarownicy dla Narnii nastały lata szczęśliwości i spokoju. Nic jednak nie trwa wiecznie i wraz z objęciem tronu przez Miraza, zło znowu zaczyna panować nad krainą. Kres może położyć mu tylko młody książę Kaspian i czworo rodzeństwa pochodzącego z naszego świata: Piotr, Edmund, Zuzanna i Łucja Pavensie. Jednak o ile dla nich od ostatniej wizyty w Narnii minął jedynie rok, to dla jej mieszkańców było to aż 1300 lat. Oficjalna propaganda głosi, że Lew Aslan, podobnie jak i inne zwierzęta obdarzone darem mowy nigdy nie istnieli i są jedynie wytworem wybujałej wyobraźni.