Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl luty 2008

Men of War – kolejny projekt twórców Faces of War
Men of War – kolejny projekt twórców Faces of War

Vercetti, 1 lutego 2008, 11:35

Działająca pod egidą 1C Company firma 505 Games ogłosiła, że jeszcze tego lata na rynku ukaże się strategia Men of War, powstająca w siedzibie studia Best Way. Produkcja ta będzie kontynuacją poprzednich dzieł ukraińskich deweloperów - Soldiers: Ludzie Honoru oraz Faces of War: Oblicza Wojny.

Mega Patch PL dla gry FIFA 08
Mega Patch PL dla gry FIFA 08

Przemysław Zamęcki, 26 lutego 2008, 11:09

Już za kilka dni, pierwszego marca, ukaże się Mega Patch PL do gry FIFA 08. Jego autorami są najlepsi patchmakerzy związani z serwisem Centrum FIFY, który również w marcu będzie obchodził swoje dziesiąte urodziny.

Nowe wymagania sprzętowe Assassin's Creed na PC ujawnione

Metatron, 15 lutego 2008, 18:28

Pod koniec stycznia Ubisoft ujawnił wymagania sprzętowe gry Assassin’s Creed w wersji na PC. Niestety okazały się one na tyle wysokie, że gracze zaczęli protestować, bojąc się o to, czy będą mogli zagrać w tę produkcję na swoich komputerach.

Wiedźmin na konsole staje się faktem
Wiedźmin na konsole staje się faktem

Łosiu, 19 lutego 2008, 11:28

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa firmy CD Projekt. Spodziewaliśmy się na niej usłyszeć zapowiedź konsolowych edycji gry Wiedźmin, o których spekulowano już przy okazji poszukiwań przez CD Projekt RED pracowników obeznanych z architekturą Xboxa 360. Jak wiemy do tego nie doszło, jednakże potwierdzenie tych domysłów przyszło z innego miejsca. Tak moi drodzy - powstaje Wiedźmin na Xboxa 360 i PlayStation 3.

Premiera Spore 7 września
Premiera Spore 7 września

Metatron, 12 lutego 2008, 19:26

Informacja o majowej premierze Mass Effect w wersji na PC nie jest jedyną niespodzianką, jaką przygotowało dla nas dzisiaj EA. Jak się bowiem okazało, pewna od dawna wyczekiwana, wielokrotnie przekładana produkcja doczekała się swojej oficjalnej daty premiery. Mowa tu o Spore, najnowszej grze Willa Wrighta, twórcy takich bestsellerów jak SimCity i The Sims.

Dodatki do GTA IV porównywane z Vice City i San Andreas?!
Dodatki do GTA IV porównywane z Vice City i San Andreas?!

Von Zay, 25 lutego 2008, 09:24

Zapewne wiele osób głowi się nad znaczeniem słowa „dodatek” - zwłaszcza przez pryzmat dwóch takich, które firma Microsoft zagwarantowała, ceną 50 milionów dolarów, dla jej Xboksa 360 i które stanowić będą rozwinięcia nadchodzącego Grand Theft Auto 4. Na blogu The Bitbag pojawił się wpis, zgodnie z którym swoim rozmachem dorównywać mają Vice City i San Andreas.

Poradnik: Sinking Island

Redakcja GRYOnline.pl, 7 lutego 2008, 18:59

„Inspektor Jack Norm w piątek, 9 czerwca policyjnym helikopterem zostaje dostarczony na Sagorah. Pojawia się tam z powodu nagłej i tajemniczej śmierci właściciela postawionego niedawno na wyspie ekstrawaganckiego architektonicznie hotelu w kształcie wysmukłej wieży. Budowla ta jest powodem stopniowego tonięcia tropikalnego zakątka. Oznacza to, że na odkrycie ewentualnego mordercy nie ma zbyt wiele czasu. Wyspa zanurza się w oceanie, a wraz z nią ślady niezbędne do wytypowania sprawcy zabójstwa."

Pierwsze screeny z nowego Golden Axe
Pierwsze screeny z nowego Golden Axe

ult, 6 lutego 2008, 09:13

SEGA, wydawca oraz producent gry, będącej kontynuacją serii kultowych zręcznościówek - Golden Axe, opublikowała jej pierwsze screeny. Na produkt przyjdzie nam jednak poczekać do lata tego roku.

Ludo ergo sum - O interaktywnej przemocy inaczej

Louvette, 2 lutego 2008, 20:40

Od początku w tekstach z cyklu Ludo ergo sum celowo i rozmyślnie unikałam tematu przemocy w grach i jej rzekomego wpływu na graczy, wychodząc z założenia, że trudno o kwestię, wokół której narosłoby więcej kontrowersji, przekłamań, mitów i nieporozumień. Po cóż więc dolewać oliwy do ognia?

Red Alert 3 ujawniony!
Red Alert 3 ujawniony!

Przemysław Zamęcki, 13 lutego 2008, 07:15

Tematem przewodnim kwietniowego numeru węgierskiej wersji magazynu PC Gamer będzie trzecia część serii Red Alert, jednej z najpopularniejszych strategii czasu rzeczywistego.

Assassin zabija szybciej pod DX10
Assassin zabija szybciej pod DX10

Von Zay, 26 lutego 2008, 11:18

Premiera Assassin's Creed na komputery osobiste zapowiedziana została na koniec marca, ostatnią wersję wymagań sprzętowych podawaliśmy dwa tygodnie temu, natomiast dziś pojawiły się informacje dotyczące wydajności gry pod Directx 10.

Hity Electronic Arts najwcześniej w kwietniu
Hity Electronic Arts najwcześniej w kwietniu

Vercetti, 1 lutego 2008, 10:11

Koncern Electronic Arts dokonał wczoraj podsumowania działalności w minionym kwartale, publikując wyniki sprzedaży swoich gier, a także plany odnośnie kolejnych projektów. Szef firmy, John Riccitiello, ujawnił ponadto terminy, w jakich należy spodziewać się premier kilku głośnych tytułów ze stajni EA.

Plebiscyt Gra Roku 2007 rozpoczęty
Plebiscyt Gra Roku 2007 rozpoczęty

Redakcja GRYOnline.pl, 15 lutego 2008, 16:44

Tegoroczny plebiscyt GRA ROKU 2007 czas zacząć! Od dzisiaj każdy z Was na specjalnej stronie plebiscytowej może zagłosować na swoje ulubione tytuły, spośród których wyłonimy ten jeden, który w Waszej opinii otrzyma prestiżowy tytuł GRY ROKU 2007!

Przyszłość branży gier według EA
Przyszłość branży gier według EA

Metatron, 9 lutego 2008, 17:21

Kilka, mniej niż obecnie, olbrzymich firm wydawniczych posiadających liczne studia deweloperskie i pozostający na uboczu niezależni producenci zmagający się z ciągłą wizją bankructwa – taką przyszłość branży gier roztoczył przed uczestnikami konferencji DICE John Riccitiello, szef EA.

Phenomic wraca na rynek z grą Battleforge
Phenomic wraca na rynek z grą Battleforge

ult, 8 lutego 2008, 13:43

Firma Phenomic wraca na rynek komputerowy pod banderą Electronic Arts. Przygotowywana przez nią gra, Battleforge, została objawiona na teaserowej stronie internetowej.

Dubbingowanie gier szansą na odzyskanie aktorskiej popularności
Dubbingowanie gier szansą na odzyskanie aktorskiej popularności

Metatron, 3 lutego 2008, 17:22

W Polsce niejednokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, kiedy dana gra była dodatkowo promowana dzięki nazwisku znanego aktora, który podkładał w niej głos. W Ameryce jest podobnie, ale powoli coraz bardziej zauważalny staje się trend odwrotny, polegający na tym, że aktorzy, których blask już przygasł, wracają do sławy dzięki podkładaniu głosu postaciom z gier.

Twórcy Brothers in Arms pracują nad nową superprodukcją?

Metatron, 6 lutego 2008, 19:10

Randal Pitchford, prezes Gearbox Software, dewelopera o bogatym doświadczeniu w branży gier, zamieścił na forum firmy niezwykle interesującą wiadomość pod niewiele mówiącym, ale budzącym ciekawość tytułem: „Jeżeli jesteś branżowym deweloperem, to najważniejsza wiadomość, jaką kiedykolwiek czytałeś…”.

Najciekawsze informacje z konferencji prasowej CD Projektu

Łosiu, 18 lutego 2008, 12:41

Właśnie zakończyła się zapowiadana od pewnego czasu konferencja prasowa firmy CD Projekt. Dobrze znany warszawski wydawca i producent gier ujawnił na niej plany na najbliższą przyszłość związane z marką Wiedźmin, a ponadto pochwalił się nabyciem pakietu kontrolnego 51% udziałów w bardzo znanym rodzimym studiu developerskim.

Capcom powierzył produkcję Dead Rising 2 Amerykanom?

Metatron, 6 lutego 2008, 19:18

Temat Dead Rising 2 powraca jak bumerang. Co i rusz pojawiają się nowe plotki odnośnie tej produkcji, której zapowiedzi z niecierpliwością wyczekują fani klimatów w stylu Nocy żywych trupów. Kolejną pogłoskę poznaliśmy dzięki magazynowi EGM.

Yahoo odrzuca ofertę Microsoftu

Metatron, 10 lutego 2008, 20:14

Ponad tydzień temu informowaliśmy o dość istotnym przejęciu, które mogło dojść do skutku. Otóż Microsoft pragnął wykupić Yahoo!, molocha internetowego ustępującego miejsca jedynie firmie Google. Gigant z Redmond proponował kwotę 44,6 miliardów dolarów. Dla zarządu firmy okazało się to jednak za mało.