Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl styczeń 2008

Znamy minimalne wymagania sprzętowe gry Assassin's Creed
Znamy minimalne wymagania sprzętowe gry Assassin's Creed

Krystian Smoszna, 22 stycznia 2008, 13:22

Koncern Ubisoft Entertainment przedstawił wczoraj minimalne wymagania sprzętowe gry Assassin’s Creed. Niestety nie ucieszą one posiadaczy słabszych „blaszaków”. Produkt studia z Montrealu będzie potrzebować do działania naprawdę mocnego PeCeta.

Fallout 2 Restoration Project - nieoficjalny dodatek jest już gotowy
Fallout 2 Restoration Project - nieoficjalny dodatek jest już gotowy

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2008, 07:06

W 2006 roku jeden z amerykańskich fanów serii Fallout rozpoczął prace nad nieoficjalnym dodatkiem do drugiej odsłony tego cyklu. Rozszerzenie miało odtworzyć lokacje, bohaterów, zadania oraz inne atrakcje planowane przez firmę Black Isle Studios, które ostatecznie nie trafiły do pełnej wersji gry. Prace nad modyfikacją trwały blisko dwa lata. Wczoraj ujrzała ona światło dzienne.

Wymagania sprzętowe pecetowej edycji gry Assassin's Creed ujawnione?

Piotr Doroń, 19 stycznia 2008, 14:17

Assassin’s Creed w wersji na PC powstaje i ma się podobno całkiem dobrze. Premiera już za kilka tygodni. Ciekawi Was jakim sprzętem powinien dysponować gracz chętny do wcielenia się w rolę zabójcy o imieniu Altair? Odpowiedzi na to pytanie udzielają (choć z zaznaczeniem, że nie są to jeszcze oficjalnie potwierdzone fakty) serwisy ActionTrip oraz VooDoo Extreme.

Darmowy Portal: First Slice dla użytkowników kart GeForce
Darmowy Portal: First Slice dla użytkowników kart GeForce

Robert Duraj, 10 stycznia 2008, 07:35

Dzięki porozumieniu dwóch firm, Valve oraz nVidia, wszyscy gracze, którzy posiadają w swoich komputerach kartę graficzną GeForce, będą mogli ściągnąć z sieci za darmo grę Portal: First Slice.

Gra Just Cause 2 oficjalnie zapowiedziana - zobacz pierwsze obrazki!
Gra Just Cause 2 oficjalnie zapowiedziana - zobacz pierwsze obrazki!

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2008, 06:00

Koncern Eidos Interactive opublikował wczoraj oświadczenie prasowe, w którym oficjalnie zapowiedział drugą odsłonę cyklu Just Cause. Produkt firmy Avalanche Studios ukaże się jeszcze w tym roku, a zagrają w niego posiadacze PeCetów oraz użytkownicy konsol Xbox 360 i PlayStation 3.

EA przygotowuje darmowego Battlefielda

Piotr Doroń, 21 stycznia 2008, 09:00

Jeszcze dzisiaj powinniśmy doczekać się oficjalnej zapowiedzi kolejnej gry z cyklu Battlefield. Nie będzie to jednak pełnoprawna odsłona serii, a jedynie darmowa produkcja rozprowadzana drogą sieciową. Światowa premiera Battlefield Heroes powinna się odbyć latem bieżącego roku.

Pierwsze informacje na temat gry Leisure Suit Larry: Box Office Bust
Pierwsze informacje na temat gry Leisure Suit Larry: Box Office Bust

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2008, 11:03

Koncern Sierra Entertainment opublikował oświadczenie prasowe, w którym oficjalnie zapowiedział nową grę z serii Leisure Suit Larry, zatytułowaną Box Office Bust. O produkcie tym wspominaliśmy już co prawda wczoraj, ale dziś możemy przekazać Wam więcej informacji na jego temat.

Wygraj konsole PlayStation 3 we wspólnym konkursie firmy Sony i magazynu Men's Health

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2008, 13:49

Polski oddział koncernu Sony Computer Entertainment przygotował wraz z magazynem Men’s Health dwa konkursy, w których można wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. kilka konsol PlayStation 3, wyposażonych w dysk o pojemności 40 GB i rozmaite gadżety (koszulki, smycze, gry).

Premiera gry Tomb Raider: Underworld w czwartym kwartale 2008 roku
Premiera gry Tomb Raider: Underworld w czwartym kwartale 2008 roku

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2008, 10:17

Nie mamy dobrych wieści dla wielbicieli Lary Croft. Nowe przygody ponętnej pani archeolog zaliczyły opóźnienie i zadebiutują na rynku dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku.

Xbox 360 – co powoduje „Czerwony Krąg Śmierci”

Maciej Myrcha, 21 stycznia 2008, 13:50

Praktycznie od momentu swojej premiery konsola Xbox 360 boryka się z problemem tzw. Czerwonego Kręgu Śmierci (Red Ring of Death), doprowadzającym użytkowników do białej gorączki. Najśmieszniejszy a zarazem najsmutniejszy jest w tym wszystkim fakt, iż sam Microsoft nie wskazał bezpośrednio z czym związany jest ten feler. Przedłużenie gwarancji na konsolę w żadnym wypadku nie rozwiązuje problemu – to jedynie mydlenie oczu użytkownikom, których sprzęt od czasu do czasu odmawia współpracy.

Znamy oficjalną datę premiery GTA IV
Znamy oficjalną datę premiery GTA IV

Artur Falkowski, 24 stycznia 2008, 15:36

Kilka godzin temu informowaliśmy o nowych szczegółach rozgrywki gry Grand Theft Auto IV. Tym razem mamy wiadomość, która z pewnością ucieszy wszystkich graczy oczekujących na tę produkcję.

Twórcy oprogramowania 3DMark zabierają się za produkcję gier

Piotr Doroń, 29 stycznia 2008, 18:00

Fińska korporacja Futuremark, producent komputerowego oprogramowania 3DMark, poinformowała o fakcie otwarcia swojego pierwszego studia deweloperskiego. Futuremark spełni tym samym oczekiwania wszystkich fanów testowania sprzętu i zacznie produkować własne gry.

Nowa gra z serii Prince of Persia oficjalnie. Ubisoft przedstawia swoje plany

Przemysław Zamęcki, 24 stycznia 2008, 07:55

Francuski koncern Ubisoft przedstawił swoje wyniki finansowe dotyczące okresu od 30 września 2007 do 31 grudnia 2007. W okresie tym przychody ze sprzedaży wydawanych przez firmę tytułów wyniosły ponad 625 milionów dolarów. W związku z tym przewidywany przychód za cały rok fiskalny, kończący się 31 marca tego roku, powinien wynieść 1,21 miliarda dolarów.

Pierwsze obrazki z gry LEGO Batman: The Videogame
Pierwsze obrazki z gry LEGO Batman: The Videogame

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2008, 07:32

Po krótkim zwiastunie filmowym przyszedł czas na statyczne obrazki. Koncern Warner Bros. Interactive Entertainment opublikował wczoraj kilkanaście grafik z gry LEGO Batman: The Videogame, za powstanie której odpowiedzialna jest firma TT Games.

Nigdy więcej Juiced i Stuntmana - koncern THQ zmienia plany na przyszłość

Przemysław Zamęcki, 24 stycznia 2008, 07:10

Wbrew wcześniejszemu stanowisku, koncern THQ zdecydował się na usunięcie ze swojej listy wydawniczej gry Frontlines: Fuel of War w wersji na PlayStation 3. Noworoczne cięcia nie ograniczą się jednak tylko do tego tytułu. Również posiadacze starszej konsoli Sony, PlayStation 2, zostaną pozbawieni możliwości zabawy w Destroy All Humans: Big Willy Unleashed.

Empire of the East pierwszym dodatkiem do gry The Settlers: Narodziny Imperium
Empire of the East pierwszym dodatkiem do gry The Settlers: Narodziny Imperium

Artur Falkowski, 25 stycznia 2008, 09:12

Ubisoft zapowiedział pierwszy dodatek do gry The Settlers: Narodziny Imperium. Nosić on będzie tytuł Empire of the East i wprowadzi szereg urozmaiceń rozgrywki, spośród których najważniejszym będzie nowa, licząca osiem misji kampania.

Electronic Arts zapowiada Facebreaker
Electronic Arts zapowiada Facebreaker

Przemysław Zamęcki, 31 stycznia 2008, 15:30

Koncern Electronic Arts zaanonsował powstanie nowej gry bokserskiej zatytułowanej Facebraker. Po niewątpliwym sukcesie serii Fight Night i zapowiedziach konkurencji (Don King Presents: Prizefighter) tym razem pora na tytuł w nieco lżejszej konwencji.

Nowe wyścigi od twórców Mad Tracks
Nowe wyścigi od twórców Mad Tracks

Robert Duraj, 31 stycznia 2008, 11:35

Firma SouthPeak ogłosiła, iż trwają prace nad grą wyścigową Things On Wheels. Pierwsze skrzypce w tej produkcji będą grać malutkie zdalnie sterowane samochody. Producentem jest zespół Load Inc., znany nam z opracowania podobnego tytułu - Mad Tracks.

Ubisoft opóźnia premierę kolejnych produkcji, w tym pecetowej edycji Assassin's Creed

Piotr Doroń, 30 stycznia 2008, 08:18

Kolejne produkcje francuskiego koncernu Ubisoft zaliczają opóźnienie. Tym razem sytuacja ta dotknęła trzy tytuły, w tym pecetową edycję Assassin’s Creed, która trafi do sprzedaży w terminie o miesiąc późniejszym niż pierwotnie zakładano.

Turok bez kontrowersyjnego Osiągnięcia

Piotr Doroń, 29 stycznia 2008, 09:19

Firma Propaganda Games zdecydowała się na usunięcie z pełnej wersji next-genowej odsłony cyklu Turok Osiągnięcia o nazwie Grab Bag. Uległa tym samym naciskom amerykańskich organizacji określających owego Achievementa mianem kontrowersyjnego.