Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 stycznia 2008

Ludo ergo sum - Po co potrzebne nam są gry niezależne?
Ludo ergo sum - Po co potrzebne nam są gry niezależne?

Marzena Falkowska, 5 stycznia 2008, 20:30

Scena niezależna funkcjonuje na obrzeżach większości współczesnych dziedzin sztuki i kultury. I chwała jej za to, bo gdybyśmy zmuszeni byli do konsumowania wyłącznie tych filmów, książek i muzyki, które wydawane i promowane są przez wielkie koncerny, nasze doświadczenia byłyby dość ograniczone. Truizm? Oczywiście.

Gry Rockstara w usłudze Steam

Przemysław Zamęcki, 5 stycznia 2008, 17:27

Valve podpisało porozumienie z firmą Rockstar Games, na mocy którego, wyprodukowane i wydawane przez nią gry trafiły do sieciowej dystrybucji za pomocą usługi Steam.

Mass Effect tylko dla Xboxa 360?
Mass Effect tylko dla Xboxa 360?

Przemysław Zamęcki, 5 stycznia 2008, 15:18

Czy po przejęciu Bioware przez koncern Electronic Arts, Mass Effect ma szansę ukazać się również na innych platformach niż Xbox 360? Otóż według jednego z członków ekipy, Chrisa Priestleya, mogłaby, ale deweloper takich prac nie prowadzi i skupił się jedynie na wersji przeznaczonej dla konsoli Microsoftu.

Uaktualniony europejski plan wydawniczy Segi na pierwszy kwartał bieżącego roku

Artur Falkowski, 5 stycznia 2008, 14:37

Dla tych graczy, którzy wykupili już wszystkie co ciekawsze tytuły minionego okresu świątecznego i zastanawiają się, co nabyć w najbliższych miesiącach, Sega ma kilka propozycji. Poniżej zamieszczamy europejski plan wydawniczy firmy na pierwszy kwartał bieżącego roku.

Najpopularniejsze gry 2007 roku wśród użytkowników Xbox LIVE

Artur Falkowski, 5 stycznia 2008, 14:29

Od dłuższego czasu Larry Hryb z Microsoftu publikuje na swoim blogu poświęconym nowościom na Xbox LIVE cotygodniowe rankingi najpopularniejszych gier wśród użytkowników X360. Wraz z początkiem roku przyszedł czas na podsumowanie i sprawdzenie, w co najchętniej grali posiadacze tej konsoli.

Microsoft pozwany do sądu za ostatnie problemy z Xbox LIVE

Artur Falkowski, 5 stycznia 2008, 14:24

5 milionów dolarów. Takiej wysokości odszkodowanie zażyczyła sobie od Microsoftu trójka Teksańczyków w ramach rekompensaty za ostatnie problemy z funkcjonowaniem usługi Xbox LIVE.

Plotki z nowego numeru EGMa

Przemysław Zamęcki, 5 stycznia 2008, 13:37

W najnowszym numerze magazynu EGM (Electronic Gaming Monthly) jak co miesiąc pojawiła się kolejna garść plotek. W odróżnieniu jednak od tych, z którymi na co dzień mamy do czynienia na szerokich wodach Internetu, amerykańskie pismo zwykle się nie myli. Popatrzmy zatem, co redaktorzy EGM przygotowali w tym miesiącu.