Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 stycznia 2008

Poradnik: Sherlock Holmes versus Arsene Lupin

Redakcja GRYOnline.pl, 31 stycznia 2008, 20:10

"Czy słynny detektyw sprosta wyzwaniu, jakie postawi przed nim nie mniej słynny włamywacz? W czym uda się Watsonowi pomóc, a w czym przeszkodzić? Jak tym razem wykaże się Lestrade? Najwyższy czas przekonać się o tym osobiście...”

Twórcy 2 Days to Vegas oficjalnym deweloperem gier na Wii

Artur Falkowski, 31 stycznia 2008, 16:18

Nazwa Steel Monkeys części graczy z pewnością kojarzyć się może z zapowiedzianą już dość dawno temu grą 2 Days to Vegas, która ma być kolejną wariacją na temat Grand Theft Auto, charakteryzującą się wysokiej jakości oprawą graficzną i wykorzystaniem najnowszych technologii.

Zapowiedziano kontynuację gry Dawn of Magic

Artur Falkowski, 31 stycznia 2008, 16:11

Rosyjska gra action RPG Blood Magic, znana na Zachodzie jako Dawn of Magic, doczeka się kontynuacji – zapowiedział deweloper SkyFallen Entertainment.

Sony ponownie zarabia na rynku elektronicznej rozrywki

Piotr Doroń, 31 stycznia 2008, 16:06

Z informacji ujawnionych przez firmę Sony wynika, że zaczęła ona ponownie zarabiać na sprzedaży konsol oraz gier. Świadczą o tym dobre wyniki finansowe wypracowane przez oddział Sony Computer Entertainment w ostatnim kwartale ubiegłego roku kalendarzowego.

Valve będzie kontynuować cykl Portal
Valve będzie kontynuować cykl Portal

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2008, 15:41

Zestaw The Orange Box został wydany ponad trzy miesiące temu, nikogo zatem nie powinno dziwić, że jego twórcy w pocie czoła pracują już nad kolejnymi projektami. Fani przygód Gordona Freemana mogą być pewni, że na pewno powstanie trzeci dodatek do Half-Life 2. A co z innymi grami?

The Legend of Crystal Valley - nowa gra dla miłośników przygodówek w starym stylu
The Legend of Crystal Valley - nowa gra dla miłośników przygodówek w starym stylu

Artur Falkowski, 31 stycznia 2008, 15:37

Chorwackie studio deweloperskie Cateia Games opublikowało trailer swojej produkcji, tradycyjnej gry przygodowej z interfejsem point and click, The Legend of Crystal Valley.

Electronic Arts zapowiada Facebreaker
Electronic Arts zapowiada Facebreaker

Przemysław Zamęcki, 31 stycznia 2008, 15:30

Koncern Electronic Arts zaanonsował powstanie nowej gry bokserskiej zatytułowanej Facebraker. Po niewątpliwym sukcesie serii Fight Night i zapowiedziach konkurencji (Don King Presents: Prizefighter) tym razem pora na tytuł w nieco lżejszej konwencji.

Fatal Frame: The Mask of the Lunar Eclipse latem na Wii
Fatal Frame: The Mask of the Lunar Eclipse latem na Wii

Artur Falkowski, 31 stycznia 2008, 15:05

Fatal Frame to seria wydawanych przez Tecmo survival horrorów znanych w Europie pod tytułem Project Zero. Dzięki swojemu oryginalnemu, wzorowanemu na takich filmach jak Krąg czy Klątwa klimatowi, uchodzi za jedną z najbardziej przerażających sag w branży elektronicznej rozrywki.

Nowa aktualizacja oprogramowania do PSP wzbogaca konsolę o obsługę Skype'a

Artur Falkowski, 31 stycznia 2008, 14:53

Niedawno informowaliśmy, że Japończycy muszą poczekać na możliwość korzystania z komunikatora Skype za pomocą konsoli PSP. Sony przyznało wtedy, że Europejczycy nie powinni się martwić, ponieważ handheld na Starym Kontynencie zostanie wzbogacony o nowe funkcje zgodnie z planem. Jak się okazało, firma dotrzymała słowa.

Premiera kolejnego odcinka przygód Sama i Maksa 13 lutego
Premiera kolejnego odcinka przygód Sama i Maksa 13 lutego

Artur Falkowski, 31 stycznia 2008, 14:40

Już 13 lutego (klientów serwisu GameTap dzień wcześniej) czeka nas kolejne spotkanie z parą przesympatycznych detektywów wymyślonych przez twórcę komiksowego Steve Purcella. W najnowszej, trzeciej części drugiego sezonu bohaterowie, pies Sam i sadystyczny królik Max, udadzą się do Niemiec, by uratować Stuttgart od wałęsających się po ulicach hord zombie.

Najpopularniejsze gry na PC w USA (6 - 12 stycznia 2008)
Najpopularniejsze gry na PC w USA (6 - 12 stycznia 2008)

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2008, 14:38

Amerykańska firma NPD Group zaprezentowała kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych. Najnowsze notowanie koncentruje się na okresie od 6 do 12 stycznia bieżącego roku.

Nowe wyścigi od twórców Mad Tracks
Nowe wyścigi od twórców Mad Tracks

Robert Duraj, 31 stycznia 2008, 11:35

Firma SouthPeak ogłosiła, iż trwają prace nad grą wyścigową Things On Wheels. Pierwsze skrzypce w tej produkcji będą grać malutkie zdalnie sterowane samochody. Producentem jest zespół Load Inc., znany nam z opracowania podobnego tytułu - Mad Tracks.

Znakomita sprzedaż gier z serii Cooking Mama w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2008, 10:33

Opracowany przez studio Office Create cykl Cooking Mama cieszy się bardzo dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Firma Majesco Entertainment Company twierdzi, że kolejne produkty z tej serii sprzedały się za Oceanem w nakładzie przekraczającym 1.600.000 sztuk.

Europejska premiera nowego dzieła autorów LocoRoco już za trzy tygodnie
Europejska premiera nowego dzieła autorów LocoRoco już za trzy tygodnie

Piotr Doroń, 31 stycznia 2008, 10:14

Patapon, kolejna niesamowicie zakręcona pozycja autorstwa producentów świetnego LocoRoco, trafi na Stary Kontynent znacznie szybciej, niż mogło się nam wydawać. Okazuje się, że tutejszy debiut muzyczno-rytmicznej gry akcji przeznaczonej dla konsoli PSP zostanie przeprowadzony 22 lutego.

Zapowiedziano dodatek do Star Wolves 2
Zapowiedziano dodatek do Star Wolves 2

Przemysław Zamęcki, 31 stycznia 2008, 10:09

Na oficjalnej stronie rosyjskiego wydawcy 1C pojawiła się informacja, iż w pierwszym kwartale tego roku na tamtejszym rynku światło dzienne ujrzy dodatek do gry Star Wolves 2 o podtytule The Civil War.

World of Warcraft w dalszym ciągu motorem napędowym koncernu Vivendi

Piotr Doroń, 31 stycznia 2008, 09:58

Koncern Vivendi opublikował wyniki finansowe za cały ubiegły rok kalendarzowy. Ukazują one dobrą kondycję firmy oraz ciekawe perspektywy rozwoju. Największy udział w przychodach zaznaczyła oczywiście najpopularniejsza sieciowa pozycja ostatnich lat – World of Warcraft.

Udział Alana Wake'a w konferencji GDC stoi pod znakiem zapytania

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2008, 09:39

Po komentarzu w sprawie konwersji gry Halo Wars na PC, czas na kolejne sprostowanie koncernu Microsoft Game Studios. Tym razem sprostowanie dotyczy wywiadu na łamach serwisu Sith Gamer, który okazał się całkowicie zmyślony przez autora witryny.

Poker Smash w ofercie Xbox Live Arcade już od przyszłej środy
Poker Smash w ofercie Xbox Live Arcade już od przyszłej środy

Piotr Doroń, 31 stycznia 2008, 09:35

Poznaliśmy tytuł gry, która wzbogaci w przyszłą środę ofertę usługi Xbox Live Arcade. Poker Smash ucieszy w szczególności karciarzy oraz osoby przepadające za pozycjami logicznymi.

flOw także w wydaniu dla przenośnej PSP
flOw także w wydaniu dla przenośnej PSP

Piotr Doroń, 31 stycznia 2008, 09:16

Europejski oddział firmy Sony Computer Entertainment ujawnił, że jeszcze dzisiaj, wraz z najnowszą aktualizacją usługi PlayStation Store, do sprzedaży trafi specjalna, przenośna edycja gry flOw przeznaczona dla posiadaczy konsoli PSP.

Autorzy Okami i Viewtiful Joe pracuja nad kolejna grą

Przemysław Zamęcki, 31 stycznia 2008, 09:09

Przed niemal rokiem, w marcu 2007 roku Capcom zdecydował o rozwiązaniu mieszczącego się w Osace oraz niezwykle zasłużonego dla elektronicznej rozrywki dewelopera. Clover Studio, bo właśnie o nim mowa, zawdzięczamy znakomitą platformówkę Viewtiful Joe i niezapomniane Okami. Ostatnim projektem, nad którym pracowała ekipa była gra zatytułowana God Hand.

Halo Wars na PC? Microsoft nie ma takich planów...

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2008, 08:50

Koncern Microsoft Game Studios zaprezentował wczoraj swoje stanowisko w sprawie plotki, która mówiła o pracach nad PeCetową konwersją gry Halo Wars. Tak jak można było się tego spodziewać, wydawca ma inne zdanie niż serwis The Angry Pixel, który kilka dni temu pisał o powstającym porcie.

Gra Just Cause 2 oficjalnie zapowiedziana - zobacz pierwsze obrazki!
Gra Just Cause 2 oficjalnie zapowiedziana - zobacz pierwsze obrazki!

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2008, 06:00

Koncern Eidos Interactive opublikował wczoraj oświadczenie prasowe, w którym oficjalnie zapowiedział drugą odsłonę cyklu Just Cause. Produkt firmy Avalanche Studios ukaże się jeszcze w tym roku, a zagrają w niego posiadacze PeCetów oraz użytkownicy konsol Xbox 360 i PlayStation 3.