Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 stycznia 2008

Poradnik: Medieval II: Total War - Królestwa

Redakcja GRYOnline.pl, 28 stycznia 2008, 19:45

„Ciemne Chmury ponownie zawisły nad Europą (i nie tylko), tym razem przynosząc nam możliwość zagrania w czterech nowych kampaniach, w których znacznie poprawiono elementy realizmu w rozkładzie map świata gry, dynamiki prowadzonej kampanii oraz poziomu trudności."

Wii otrzyma dłuższą wersję Star Wars: The Force Unleashed
Wii otrzyma dłuższą wersję Star Wars: The Force Unleashed

Przemysław Zamęcki, 28 stycznia 2008, 17:27

Serwis Computer and Video Games podał ciekawą informację dotyczącą gry Star Wars: The Force Unleashed w wersji na konsolę Nintendo Wii.

W Until I’m Gone zagramy za darmo
W Until I’m Gone zagramy za darmo

Marek Grochowski, 28 stycznia 2008, 15:43

Ponad dwa lata minęły od momentu, kiedy na naszych łamach ukazała się wiadomość, że firma Faraway Studios pracuje nad klasyczną przygodówką Until I’m Gone. Przez cały ten czas autorzy produktu nie dzielili się ze światem materiałami na temat swego dzieła. Ostatnio jednak przypomnieli o sobie, publikując w sieci garść nowych faktów dotyczących ich projektu, a także przyprawiając je kilkoma nieujawn

Hyde Park: recenzja książki Cień wiatru

Redakcja GRYOnline.pl, 28 stycznia 2008, 14:42

Opublikowaliśmy w Hyde Parku recenzję książki Cień wiatru (Carlos Ruiz Zafon) autorstwa naszego czytelnika – Zdenia.

Sony zapowiedziało czerwoną edycję PS2
Sony zapowiedziało czerwoną edycję PS2

Marek Grochowski, 28 stycznia 2008, 14:30

Wygląda na to, że nawet premiera PlayStation 3 nie wpłynęła ujemnie na popularność poprzedniego dziecka Sony, konsoli PS2. Sprzęt zaliczany do maszyn minionej generacji nadal sprzedaje się bardzo dobrze, a aby sytuacja ta nie uległa zbyt szybko zmianie, jego producenci postanowili nadać mu nowy wygląd.

Okami Wii w Europie dopiero latem?
Okami Wii w Europie dopiero latem?

Marek Grochowski, 28 stycznia 2008, 14:10

Do amerykańskiej premiery gry Okami w wersji na Wii pozostały już niecałe dwa miesiące – produkcja grupy Ready At Dawn Studios trafi do sklepów w Stanach Zjednoczonych 25 marca 2008. Do niedawna wydawało się, że w podobnym terminie tytuł ukaże się również w Europie. Tymczasem okres oczekiwania na klimatyczną zręcznościówkę rodem z Japonii w naszym regionie może znacznie się wydłużyć.

Activision rejestruje nazwę Guitar Hero: On Tour

Przemysław Zamęcki, 28 stycznia 2008, 12:55

Seria Guitar Hero bije na świecie rekordy popularności. Ekspansja w nowe, dotychczas niezdobyte rejony trwa w najlepsze, czego znakomitym przykładem jest znajdująca się obecnie w produkcji gra przeznaczona dla kieszonsolki Nintendo DS.

Światowa sprzedaż gier na Wii i NDS

Artur Falkowski, 28 stycznia 2008, 12:03

Konsole Wii i DS biją na świecie wszelkie rekordy popularności – o tym wie każdy, kto śledzi na bieżąco informacje z branży gier. Warto jednak podeprzeć tę wiedzę konkretnymi liczbami. Akurat nadarzyła się ku temu odpowiednia okazja, ponieważ japoński producent opublikował zaktualizowany ranking światowej sprzedaży powstałych w wewnętrznych studiach Nintendo.

Różnice i podobieństwa - jeszcze o GTA IV
Różnice i podobieństwa - jeszcze o GTA IV

Przemysław Zamęcki, 28 stycznia 2008, 11:13

Wiemy już, że powodem opóźnienia premiery Grand Theft Auto IV była wydłużająca się produkcja wersji dla konsoli PlayStation 3, co zresztą przyznał osobiście jeden z menadżerów Rockstar Games. O problemach z programowaniem tej platformy słyszeliśmy się już nie raz i nie dwa, choć należy przyznać, iż nie jest to regułą, o czym dobitnie świadczy sukces Call of Duty 4 i podejście do pracy panów z Infinity Ward.

Microsoft ogłasza konkurs na film z Master Chiefem w roli głównej

Artur Falkowski, 28 stycznia 2008, 10:59

Microsoft na każdym kroku mówi o tym, jak ważna jest dla niego społeczność posiadaczy X360. Często organizuje dla nich konkursy i zapewnia rozmaite atrakcje, a nawet zaprasza gwiazdy filmu i sportu do rozgrywek za pośrednictwem Xbox LIVE. Niestety większość tych rozrywek zarezerwowana jest dla mieszkańców Ameryki. Tym razem jednak gigant z Redmond ogłosił konkurs dla Europejczyków.

Tetsuya Nomura zapowiada demo Final Fantasy XIII
Tetsuya Nomura zapowiada demo Final Fantasy XIII

Artur Falkowski, 28 stycznia 2008, 10:02

Final Fantasy XIII jest niewątpliwie obok Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots najbardziej wyczekiwaną grą na konsolę PS3. Według twórców powinna ona ukazać się na rynku jeszcze w tym roku, co w sumie sprawiłoby, że najbliższe jedenaście miesięcy byłoby naprawdę wyjątkowe dla fanów konsoli Sony.

Alan Wake na Game Developers Conference

Przemysław Zamęcki, 28 stycznia 2008, 09:57

Jakiś czas temu poznaliśmy treść e-maila, jaki szef Microsoft Games rozesłał do ludzi pracujących w firmie. Znajdowało się w nim potwierdzenie, iż jeszcze w tym roku ujrzymy kilka ciekawych tytułów, wśród których znajdował się także Alan Wake.