Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 stycznia 2008

Codemasters w marcu przedstawi nową grę z gatunku MMORPG

Przemysław Zamęcki, 14 stycznia 2008, 17:36

Brytyjski Codemasters ma zamiar przedstawić opinii publicznej zupełnie nową grę z gatunku MMO. Informację taką przynosi dzisiaj serwis Eurogamer.

Światła i generator dymu w nowym zestawie do gry Rock Band?
Światła i generator dymu w nowym zestawie do gry Rock Band?

Artur Falkowski, 14 stycznia 2008, 14:55

Gra Rock Band miała bardzo interesującą kampanię promocyjną. Podczas różnych branżowych imprez prezentowano ją na scenie, stylizując rozgrywkę na rockowy koncert. Odbyła się również „trasa koncertowa”, podczas której autobus z grą objechał szereg miast w Stanach Zjednoczonych. Dla tych, którym taka forma zabawy najnowszym dziełem Harmonix odpowiada, firma przygotowuje specjalny zestaw.

Europejska premiera gry Teenage Zombies: Invasion of the Brain Thingys! w marcu

Artur Falkowski, 14 stycznia 2008, 14:47

Wraz z informacją o dystrybucji gry George of the Jungle w Europie Atari poinformowało o jeszcze jednym tytule, który w okolicy świąt Wielkiej Nocy powinien trafić na półki sklepowe na naszym kontynencie. Jest to szykowana na konsolę NDS produkcja o nieco przydługim tytule: Teenage Zombies: Invasion of the Brain Thingys!.

Gra George of the Jungle w marcu w Europie
Gra George of the Jungle w marcu w Europie

Artur Falkowski, 14 stycznia 2008, 14:33

Atari poinformowało o przedłużeniu umowy na dystrybucję w Europie gier firmy Ignition Entertainment. Jednocześnie zapowiedziało premierę gry George of the Jungle, adaptacji popularnej animowanej serii, która w marcu ukaże się na konsole PS2, Wii oraz NDS.

Kod źródłowy SimCity udostępniony na zasadach licencji GNU

Artur Falkowski, 14 stycznia 2008, 11:25

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o zapowiedzianej przez Electronic Arts akcji polegającej na udostępnieniu darmowej wersji gry SimCity laptopom rozpowszechnianym w ramach inicjatywy One Laptop Per Child (OLPC). Jak się okazało, to nie koniec planów amerykańskiego koncernu związanych z tą wiekową już produkcją.

GoldenEye 007 na XBLA anulowany; zawiedzeni gracze piszą petycję
GoldenEye 007 na XBLA anulowany; zawiedzeni gracze piszą petycję

Artur Falkowski, 14 stycznia 2008, 11:18

Plotki o tym, że gra GoldenEye 007 jest przygotowywana z myślą o serwisie Xbox LIVE Arcade, krążyły już od jakiegoś czasu. W końcu doczekaliśmy się ich potwierdzenia. Niestety, fani hitu z N64 mogą poczuć się zawiedzeni.

JoWood Group zapowiada grę Sam i Max na Wii
JoWood Group zapowiada grę Sam i Max na Wii

Artur Falkowski, 14 stycznia 2008, 11:10

Twórcy z Telltale Games, firmy znanej z serii gier traktujących o przygodach zwariowanej pary detektywów, Sama i Maksa, niemal półtora roku temu wspominali, że byliby chętni do wydania swoich gier na konsoli Nintendo Wii. Od tamtej pory sprawa ucichła. Teraz jednak pojawiła się informacja, która daje podstawy, by sądzić, że deweloperzy postanowili wprowadzić swe plany w życie.

Sony proponuje Europie nową promocję związaną z PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 14 stycznia 2008, 09:58

Brytyjski serwis MCV poinformował, iż Sony zdecydowało się na wprowadzenie do Europy zestawu PlayStation 3, który będzie sprzedawany razem z dwoma grami pochodzącymi wewnętrznych studiów japońskiego koncernu.

NCsoft rezygnuje z wydania gry Blackstar

Przemysław Zamęcki, 14 stycznia 2008, 09:28

NCsoft, producent i wydawca takich tytułów jak Lineage czy Guild Wars zrezygnował z wydania gry MMO, za którą odpowiedzialna jest, mająca swoją siedzibę w Teksasie firma Spacetime Studios.

Film na podstawie gry Dungeon Siege zadebiutował w amerykańskich kinach
Film na podstawie gry Dungeon Siege zadebiutował w amerykańskich kinach

Krystian Smoszna, 14 stycznia 2008, 08:26

Kosztujący 60 milionów dolarów film In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale, trafił w ubiegły piątek do kin w Stanach Zjednoczonych. Nowy obraz Uwe Bolla nie cieszy się wielką popularnością wśród amerykańskich widzów, choć na razie radzi sobie lepiej od poprzednich dokonań niemieckiego reżysera.

Computer Games Online, dystrybutor cyfrowych produktów Valve inauguruje działalność w Polsce

Krystian Smoszna, 14 stycznia 2008, 07:54

Rumuńska firma Computer Games Online utworzyła w Polsce swoje biuro. Nadwiślański oddział wydawcy z Bukaresztu oficjalnie zainaugurował działalność w ubiegłym tygodniu.