Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 stycznia 2008

Ubisoft potwierdza - nowy Assassin's Creed w lutym
Ubisoft potwierdza - nowy Assassin's Creed w lutym

Przemysław Zamęcki, 15 stycznia 2008, 16:55

Biedni Krzyżowcy nie zaznają spokoju. Zaledwie przed trzema dniami informowaliśmy Was o powstającym na konsolkę NDS prequelu gry Assassin’s Creed, a już dzisiaj francuski koncern Ubisoft nie tylko wszystko potwierdził, ale nawet podał luty jako miesiąc przypuszczalnej premiery.

Microsoft nie będzie już informował o funkcjonowaniu Xbox LIVE

Metatron, 15 stycznia 2008, 13:08

Na początku miesiąca trójka Teksańczyków wniosła sprawę do sądu przeciwko Microsoftowi, oskarżając firmę o naruszenie umowy, co miało przejawiać się niezapewnieniem odpowiedniej jakości funkcjonowania serwisu Xbox LIVE w okresie świątecznym. Powodowie domagają się odszkodowania w wysokości 5 milionów dolarów. Jak się okazało, pozwem wyświadczyli niedźwiedzią przysługę pozostałym posiadaczom X360.

EMPiK - Top Lista - tydzień 2 (15/01/08)

Metatron, 15 stycznia 2008, 12:20

Tradycyjnie już zamieszczamy zestawienie najchętniej kupowanych gier w salonach EMPiK-u. Ranking dotyczy produkcji na konsole X360, PS3, PS2 oraz komputery PC. Powstał w oparciu o dane zebrane w dniach 7-13 stycznia 2008 roku w 102 placówkach wspomnianej sieci.

Boogie Bunnies od jutra w ofercie Xbox LIVE Arcade
Boogie Bunnies od jutra w ofercie Xbox LIVE Arcade

Metatron, 15 stycznia 2008, 12:12

Wiemy już, jaka gra jutro dołączy do oferty Xbox LIVE Arcade. Jak poinformował Microsoft, będzie to Boogie Bunnies, produkcja Artech Studios, której wydawcą jest Sierra Online.

Wymyśl achievementy do Ninja Gaiden 2

Metatron, 15 stycznia 2008, 12:06

Jeżeli kiedykolwiek grając na X360 zdarzyło wam się narzekać na kiepskie achievementy w danej grze, które są za łatwe, za trudne, za banalne, mało zabawne etc. i stwierdziliście, że wymyślilibyście lepsze, macie okazję się wykazać.

Turok wylądował na Xbox Live Marketplace

Przemysław Zamęcki, 15 stycznia 2008, 11:30

W usłudze Xbox Live Marketplace pojawiło się w końcu długo oczekiwana wersja demonstracyjna nowej gry z serii Turok. Za odsłonę zmierzającą na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 odpowiedzialna jest firma Propaganda Games.

Sterowanie grami przy pomocy fal mózgowych staje się rzeczywistością
Sterowanie grami przy pomocy fal mózgowych staje się rzeczywistością

ult, 15 stycznia 2008, 11:10

Już od dawna mówiło się o układach, pozwalających sterować komputerem za pomocą fal emitowanych przez mózg. Technologiczne nowinki wciąż jednak pozostawały nieosiągalne dla prostego gracza. OCZ, firma zajmująca się produkcją sprzętu komputerowego (przede wszystkim pamięci), ma plany zmienić ten stan rzeczy.

Ice Age Online nową grą MMORPG twórców Ragnarok Online

Metatron, 15 stycznia 2008, 10:54

W ciągu najbliższych lat możemy spodziewać się dość niestandardowego MMORPG-a. Świadczy o tym umowa, którą nawiązali twórcy gry Ragnarok Online z firmy Gravity z wytwórnią filmową 20th Century Fox. Na jej mocy koreański deweloper uzyskał prawa do opracowania i wydania na całym świecie produkcji MMO nazwanej Ice Age Online.

Naruto: Uzumaki Chronicles 2 w marcu w Europie
Naruto: Uzumaki Chronicles 2 w marcu w Europie

Metatron, 15 stycznia 2008, 10:47

Wydana na konsolę PS2 gra Naruto: Uzumaki Chronicles 2 ukazała się w Ameryce latem ubiegłego roku. Do tej pory nie wiadomo było, kiedy i czy w ogóle produkcja trafi do Europy. Wreszcie, w myśl zasady „lepiej późno niż wcale”, Atari postanowiło wydać tę część Naruto na naszym kontynencie. W marcu gra powinna trafić na półki sklepowe.

Gra Sin City na początku przyszłego roku

Metatron, 15 stycznia 2008, 10:42

Z czasem poznajemy coraz więcej informacji na temat adaptacji popularnej komiksowej serii Franka Millera, Sin City, która ma zostać wydana przez firmę Red Mile Entertainment. Niestety wciąż nie są to najważniejsze z punktu widzenia gracza wiadomości. W dalszym ciągu nie wiemy, na jakie platformy sprzętowe się ukaże, ani nawet do jakiego będzie należeć gatunku.

Autorzy Bioshocka poszukują programistów znających architekturę PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 15 stycznia 2008, 10:22

Czy Bioshock ukaże się na PlayStation 3? Świadkami podobnych przecieków i informacji byliśmy już tak wiele razy, że przestały one robić na nas jakiekolwiek wrażenie.

THQ przejmie kontrolę nad twórcami serii Rise of Nations
THQ przejmie kontrolę nad twórcami serii Rise of Nations

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2008, 09:46

Już wkrótce studio Big Huge Games przestanie być niezależnym producentem gier komputerowych. Amerykańską firmę przejmie koncern THQ, z którym autorzy serii Rise of Nations aktualnie pracują nad nowym produktem z gatunku RPG.

Przyspieszanie GRY-OnLine - nowy serwer streamingowy

Łosiu, 15 stycznia 2008, 09:41

Miło mi zakomunikować, iż wczoraj nasza firma zakończyła pierwszy z kilku kroków mających na celu ulepszenie działania oferowanych usług. Mowa tu o uruchomieniu nowego serwera streamingowego serwującego Wam m.in. materiały z działu GOL Video. Zastąpił on starszą maszynę, której możliwości udawało Wam się całkowicie wykorzystywać przez niemal 24 godziny na dobę.

Square-Enix rejestruje w urzędzie patentowym nową nazwę

Przemysław Zamęcki, 15 stycznia 2008, 09:40

Zaledwie kilkanaście dni temu japoński koncern Square-Enix przedstawił listę wydawniczą swoich tytułów, których premiera odbyć ma się w tym roku, a już ponownie jesteśmy zaskakiwani rewelacjami na temat kolejnych tytułów.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (6 - 12 stycznia)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (6 - 12 stycznia)

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2008, 09:08

Jak zwykle we wtorek prezentujemy Wam kolejne notowanie brytyjskiego rankingu bestsellerów, który jest opracowywany przez firmę Chart-Track. Tym razem Londyńczycy podsumowali drugi tydzień bieżącego roku, czyli okres pomiędzy 6 a 12 stycznia.

Star Trek Online traci dewelopera?

Przemysław Zamęcki, 15 stycznia 2008, 09:05

Zapewne wielu trekkies nie ucieszyła podawana przez nas pod koniec listopada wiadomość, że produkowana przez studio Perpetual Entertainment (P2) gra Star Trek Online zmienia swe oblicze.

Twórcy Lair wracają na łono Nintendo

Przemysław Zamęcki, 15 stycznia 2008, 08:40

Nie udał się ekipie Factor 5 flirt z PlayStation 3. Kreowana na jeden z największych hitów ubiegłego roku gra Lair, poległa zarówno w opiniach recenzentów jak i graczy, co dobitnie widać w takich serwisach, jak Metacritic czy Gamerankings, w których średnia ocen powyższego tytułu waha się w okolicach 55%.

Electronic Arts zamierza stworzyć nowe studio w Korei Południowej

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2008, 08:05

Koncern Electronic Arts utworzy w Korei Południowej nowy oddział, który zajmie się tworzeniem gier komputerowych nastawionych na rywalizację w Internecie. Studio ma rozpocząć działalność w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Kolejny zestaw utworów do gry Rock Band
Kolejny zestaw utworów do gry Rock Band

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2008, 07:46

Firma Harmonix Music Systems przygotowała kolejny zestaw utworów dla fanów gry Rock Band, które użytkownicy konsol Xbox 360 i PlayStation 3 mogą pobrać z sieci za niewielką opłatą.

Pierwsze screeny z WALL-E
Pierwsze screeny z WALL-E

ult, 15 stycznia 2008, 07:41

O nowopowstającej grze, opartej na najnowszym filmie animowanym studia Disney Pixar pisaliśmy dwa tygodnie temu. Producent, firma THQ, opublikował dwa pierwsze obrazki pochodzące z WALL-E w wersji na konsolę Xbox 360.

Milion sprzedanych egzemplarzy Call of Duty 4: Modern Warfare w Wielkiej Brytanii
Milion sprzedanych egzemplarzy Call of Duty 4: Modern Warfare w Wielkiej Brytanii

Metatron, 15 stycznia 2008, 07:08

O tym, że najnowsze dzieło Infinity Ward, gra Call of Duty 4: Modern Warfare, osiąga bardzo dobre wyniki sprzedaży, już informowaliśmy. Pisaliśmy między innymi o jej popularności w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Polsce. Nie wspominaliśmy jednak o konkretnych liczbach. Tym razem dzięki najnowszej informacji Activision możemy to nadrobić.

Europejska premiera gry Conflict: Denied Ops na początku lutego
Europejska premiera gry Conflict: Denied Ops na początku lutego

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2008, 06:42

Gdy w grudniu ubiegłego roku publikowaliśmy informację na temat amerykańskiej daty premiery gry Conflict: Denied Ops, zasugerowaliśmy że produkt studia Pivotal Games może ukazać się w Europie nieco wcześniej. Dziś wiemy już, że nasze podejrzenia okazały się słuszne.

Najpopularniejsze gry na PC w USA (30 grudnia 2007 - 5 stycznia 2008)
Najpopularniejsze gry na PC w USA (30 grudnia 2007 - 5 stycznia 2008)

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2008, 06:19

Firma NPD Group zaprezentowała kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych. Tym razem Amerykanie pokusili się o podsumowanie okresu pomiędzy 30 grudnia 2007 roku a 5 stycznia 2008 roku.