Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 stycznia 2008

Fallen Empire: Legions – następca Tribes?
Fallen Empire: Legions – następca Tribes?

Maciej Myrcha, 18 stycznia 2008, 18:58

Wiadomo w końcu nad czym w pocie czoła męczyli się ostatnio pracownicy studia GarageGames. To Fallen Empire: Legions – dynamiczny, wieloosobowy shooter, który według swoich twórców zajmie w sercach i umysłach graczy miejsce ostatniego wcielenia serii Tribes.

Myśli nieprzemyślane - Co to jest gra (1)

Redakcja GRYOnline.pl, 18 stycznia 2008, 18:40

Przysiadłem fałdów, sięgnąłem pamięcią wstecz – a trochę trzeba było ją wysilić, bo gry towarzyszą człowiekowi (chyba) od zawsze – i postarałem się zebrać w punktach jak najbardziej trywialne wyznaczniki gry.

Nieco więcej szczegółów na temat Nieśmiertelnego
Nieco więcej szczegółów na temat Nieśmiertelnego

Maciej Myrcha, 18 stycznia 2008, 14:53

Highlander, czyli gra przygotowywana przez studio Widescreen Games z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji, z pewnością przyciąga uwagę wielu graczy oczekujących po niej godnej kontynuacji zarówno filmów jak i serialu telewizyjnego. Aby podtrzymać zainteresowanie swoją produkcją, przedstawiciele firmy Eidos postanowili „sypnąć” kolejnymi informacjami dotyczącymi elektronicznej wersji Nieśmiertelnego.

Baldur’s Gate 3 znowu „podobno” w produkcji

Przemysław Bartula, 18 stycznia 2008, 14:02

Pierwsze plotki na świecie związane z produkcją trzeciej części serii Baldur’s Gate pojawiły się już bodaj w 2003 roku. Jak doskonale wiemy, do dziś nie doczekaliśmy się potwierdzenia istnienia gry, a co dopiero jej premiery, nie przeszkadza to jednak w cyklicznym pojawianiu się kolejnych niepotwierdzonych doniesień o tym tytule. Nie inaczej jest i dziś, a ich źródłem jest podobno magazyn PC Gamer UK.

Nominacje do nagród AIAS ogłoszone

Maciej Myrcha, 18 stycznia 2008, 13:46

Już po raz jedenasty organizacja The Academy of Interactive Arts and Sciences (AIAS) ogłosiła finalistów nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozrywki elektronicznej. Listę nominowanych możecie znaleźć w dalszej części newsa, w tym miejscu natomiast wspomnimy tylko, iż dwa tytuły dosłownie znokautowały konkurencję. Tymi „wybrańcami” są Bioshock oraz Call of Duty 4: Modern Warfare – każda z nich zdobyła ponad 10 nominacji.

Pierwsze informacje na temat gry Leisure Suit Larry: Box Office Bust
Pierwsze informacje na temat gry Leisure Suit Larry: Box Office Bust

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2008, 11:03

Koncern Sierra Entertainment opublikował oświadczenie prasowe, w którym oficjalnie zapowiedział nową grę z serii Leisure Suit Larry, zatytułowaną Box Office Bust. O produkcie tym wspominaliśmy już co prawda wczoraj, ale dziś możemy przekazać Wam więcej informacji na jego temat.

Sprzedaż konsol w Japonii (7-13 stycznia)

Rafał Skierski, 18 stycznia 2008, 10:50

W najnowszych wynikach sprzedaży konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni (opublikowanych przez agencję Media Create) nie ma żadnych niespodzianek. Japończycy dalej kochają konsole Nintendo, które prowadzą zarówno w segmencie maszynek przenośnych, jak i stacjonarnych.

Crysis ukaże się na PlayStation 3 – twierdzi GamesRadar
Crysis ukaże się na PlayStation 3 – twierdzi GamesRadar

Rafał Skierski, 18 stycznia 2008, 10:25

Plotki na temat przeniesienia Crysisa na konsole zaczęły się pojawiać na długo przed premierą wersji pecetowej. Teraz, gdy odsłona dedykowana komputerom już się ukazała, spekulacje wcale nie ustają. Niedawno donosiliśmy Wam o możliwości ukazania się dzieła Crytek na Xboxie 360, teraz mamy coś dla posiadaczy PlayStation 3.

Tomb Raider Underworld - dalsze informacje

Przemysław Zamęcki, 18 stycznia 2008, 10:12

Po pierwszych potwierdzonych szczegółach, które poznaliśmy w połowie grudnia dzięki magazynowi Play, pora na kolejną porcję informacji.

Kiedy będziemy mogli zagrać w Echochrome?
Kiedy będziemy mogli zagrać w Echochrome?

Rafał Skierski, 18 stycznia 2008, 10:01

Pamiętacie jeszcze Echochrome? Ten innowacyjny tytuł zrobił duże wrażenie podczas ubiegłorocznego E3, gdzie zaprezentowano go po raz pierwszy. Program odznaczał się bardzo oszczędną grafiką, jednak oferował na tyle ciekawe mechanizmy zabawy, że okrzyknięto go jedną z ciekawszych gier imprezy.

Aktualizacja PlayStation Store (17 stycznia)
Aktualizacja PlayStation Store (17 stycznia)

Rafał Skierski, 18 stycznia 2008, 09:40

Firma Sony zaktualizowała, jak co tydzień, ofertę PlayStation Store. Tym razem do naszej dyspozycji oddano dwa grywalne dema, w tym – dostępną od wczoraj także na Marketplace – próbkę najnowszej ulicznej piłki nożnej od Electronic Arts, czyli FIFA Street 3.

Age of Conan ukaże się planowo, pod koniec marca
Age of Conan ukaże się planowo, pod koniec marca

Rafał Skierski, 18 stycznia 2008, 09:20

W ostatnim czasie krążyło sporo plotek, które sugerowały, że Age of Conan: Hyborian Adventures może zaliczyć kolejny poślizg i ukazać się dopiero gdzieś w okolicach maja. Na szczęście powyższe spekulacje nie okazały się prawdą.

Sprzedawane w sieci utwory do gry Rock Band cieszą się dużą popularnością

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2008, 09:15

Wygląda na to, że sprzedaż nowych utworów muzycznych do gry Rock Band to doskonały interes. Firmy Harmonix Music Systems i MTV Games oznajmiły wczoraj, że od momentu premiery programu na rynku elektronicznej rozrywki (20 listopada 2007 roku), użytkownicy konsol Xbox 360 i PlayStation 3 kupili przez sieć ponad dwa i pół miliona piosenek.

Demo Kingdom Under Fire: Circle of Doom wyląduje dzisiaj na Marketplace
Demo Kingdom Under Fire: Circle of Doom wyląduje dzisiaj na Marketplace

Rafał Skierski, 18 stycznia 2008, 08:55

Według zapowiedzi Microsoftu, grywalne demo Kingdom Under Fire: Circle of Doom ma wylądować dzisiaj około południa na Xbox Live. Wszyscy chętni sprawdzić w akcji najnowsze dzieło koreańskiego developera Blueside muszą uzbroić się jeszcze w trochę cierpliwości.

UbiDays 2008 pod koniec maja

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2008, 08:46

Koncern Ubisoft Entertainment oznajmił wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że zorganizuje drugą edycję imprezy UbiDays, podczas której przedstawi dziennikarzom oraz partnerom biznesowym swoje nowe produkty.

Summer Sports Paradise Island zapowiedziane
Summer Sports Paradise Island zapowiedziane

Robert Duraj, 18 stycznia 2008, 08:45

Połączenie kilku gier w jednej to nie nowość. Firma Destineer ogłosiła, że Summer Sports: Paradise Island będzie jedną z takich produkcji – skumuluje ona w sobie kilka dyscyplin sportowych. Najnowszy produkt Destineer przeznaczony będzie tylko dla odbiorców posiadających konsolę Wii.

Atlus zapowiada Rondo of Swords na NDS
Atlus zapowiada Rondo of Swords na NDS

Robert Duraj, 18 stycznia 2008, 08:30

Atlus Software ogłosiło, iż pracuje aktualnie nad grą RPG przeznaczoną na Nintendo DS. Rondo of Swords to nie pierwszy tytuł z tego gatunku, przygotowywany przez producenta z Japonii – wcześniej na rynku pojawiały się m.in. Princess Crown, Stella Deus czy Yggdra Union.

Najlepiej sprzedające się gry i konsole w US - grudzień 2007

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2008, 07:57

Z opublikowanego wczoraj raportu firmy NPD Group wynika, że trzecia odsłona cyklu Halo była w ubiegłym roku najlepiej sprzedającą się grą w Stanach Zjednoczonych. Produkt firmy Bungie Studios kupiło prawie pięć milionów użytkowników konsol Xbox 360.