Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 stycznia 2008

Poradnik: „Sid Meier's Railroads!”

Redakcja GRYOnline.pl, 16 stycznia 2008, 18:55

"Witam w nieoficjalnym poradniku do gry Sid Meier's Railroads!. Poniższy tekst składa się z dwóch głównych rozdziałów, z którymi radziłbym się oczywiście zapoznać. Wiele z omawianych rzeczy dla bardziej doświadczonych graczy może się wydać dość oczywistych."

Crisis Core: Final Fantasy VII wiosną w Europie
Crisis Core: Final Fantasy VII wiosną w Europie

Artur Falkowski, 16 stycznia 2008, 18:19

Crisis Core to gra na PSP osadzona w uniwersum znanym z hitu sprzed lat, przez wielu wciąż uważanego za najlepszą część serii, Final Fantasy VII. Square Enix wydało ją w Japonii we wrześniu ubiegłego roku. Amerykanie na swoją wersję muszą czekać do 25 marca. Jak się okazało, tym razem Europejczycy nie będą musieli wykazywać się anielską cierpliwością.

Duke Nukem 3D wkrótce na XBLA?

Artur Falkowski, 16 stycznia 2008, 18:13

W sierpniu informowaliśmy o tym, że studio 3D Realms jest gotowe do opracowania gry Duke Nukem 3D w wersji na X360, która miałaby ukazać się w ramach Xbox LIVE Arcade. Wtedy na przeszkodzie stał tylko Microsoft i twórcy czekali jedynie, aż gigant z Redmond da zielone światło. Wygląda na to, że tak się właśnie stało.

Major Nelson: achievementy nie zniknęły

Artur Falkowski, 16 stycznia 2008, 18:08

Microsoft nie może na razie informować posiadaczy X360 o funkcjonowaniu Xbox LIVE, ale jeszcze przed odgórnym zakazem Larry Hryb alias Major Nelson zdążył co nieco zdradzić redaktorom serwisu TGR. Dzięki temu możemy zaprzeczyć pogłoskom, jakoby ostatnie problemy XBL miały powodować znikanie achievementów.

Co dalej z Uwe Bollem?
Co dalej z Uwe Bollem?

Przemysław Zamęcki, 16 stycznia 2008, 16:52

Wszyscy znamy Uwe Bolla. Niemiecki reżyser większości graczy nie raz i nie dwa zalazł za skórę miernymi filmowymi adaptacjami śmietanki gier video. Aby długo nie szukać wystarczy wymienić chociażby Alone In the Dark czy Bloodrayne. Wygląda jednak na to, że los się w końcu do nas uśmiechnął i wyczyny pana Bolla przestaną nam spędzać sen z powiek.

Konkurs: Bierz co chcesz - gra za friko! (16/01/08)
Konkurs: Bierz co chcesz - gra za friko! (16/01/08)

Janusz Burda, 16 stycznia 2008, 16:09

Kane & Lynch: Dead Men, Gears of War lub The Settlers: Narodziny Imperium – jedna z tych trzech, bez wątpienia ciekawych gier może już wkrótce powędrować do kogoś z was! Aby było to możliwe, musicie jedynie wziąć udział w rozpoczynającym się dzisiaj konkursie z serii „gra za friko”.

Capcom szykuje nam jeszcze jedną grę z serii Bionic Commando

Krystian Smoszna, 16 stycznia 2008, 14:50

Opracowywana przez szwedzkie studio GRIN gra Bionic Commando nie będzie jedynym produktem z tej serii, który w 2008 roku wyda firma Capcom. W ostatnim numerze magazynu Famitsu czytamy, że japoński koncern przygotowuje remake pamiętnego pierwowzoru, w Kraju Kwitnącej Wiśni znanego pod nazwą Hitler’s Revival.

Studio Double Fine wypuszcza nową, darmową mini-gierkę we flashu
Studio Double Fine wypuszcza nową, darmową mini-gierkę we flashu

Rafał Skierski, 16 stycznia 2008, 14:36

Double Fine Productions to studio najbardziej znane ze stworzenia Psychonauts, jednej z lepszych platformówek 2006 roku, która została wówczas bardzo ciepło przyjęta przez recenzentów. Obecnie zespół pracuje nad Brutal Legends, pozycją przygotowaną z myślą o Xboxie 360 oraz PS3. W międzyczasie twórcy postanowili wypuścić (kolejną) darmową grą we flashu zatytułowaną My Game About Me - Olympic Chall

XMB z poziomu gier nie wystartuje w styczniu
XMB z poziomu gier nie wystartuje w styczniu

Rafał Skierski, 16 stycznia 2008, 13:59

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że Sony w bieżącym roku zamierza wprowadzić obsługę XMB (XrossMediaBar) z poziomu gier w PlayStation 3. Od tamtej pory pojawiło się w tej sprawie kilka plotek, które japoński gigant postanowił zdementować.

Sprzęt przystosowany do Crysisa na wysokich detalach
Sprzęt przystosowany do Crysisa na wysokich detalach

Rafał Skierski, 16 stycznia 2008, 13:43

Najnowszy FPS studia Crytek – Crysis – to w chwili obecnej bezsprzecznie najbardziej wymagająca gra komputerowa. Trzeba mieć naprawdę mocny sprzęt, by móc uruchomić ją w zadowalającej jakości. Czego natomiast potrzeba, by zagrać komfortowo na wysokich detalach? Twórcy odpowiadają.

Funcom zapowiada kolejne beta testy gry Age of Conan: Hyborian Adventures
Funcom zapowiada kolejne beta testy gry Age of Conan: Hyborian Adventures

Artur Falkowski, 16 stycznia 2008, 13:32

Wiosną ubiegłego roku rozpoczęły się zapisy na zamknięte beta testy gry MMO Age of Conan: Hyborian Adventures. Dla tych, którym nie udało się załapać, mamy dobrą wiadomość. Otóż, jak się okazało, twórcy planują jeszcze zorganizowanie otwartych testów, które pomogą ostatecznie dopracować produkcję. Dzieło firmy Funcom powinno trafić na rynek w marcu tego roku.

Nominacje do nagrody Writer's Guild of America za najlepszy scenariusz do gry ogłoszone

Artur Falkowski, 16 stycznia 2008, 13:28

Stowarzyszenie amerykańskich scenarzystów Writer’s Guild of America opublikowało listę nominacji do tegorocznych nagród za najlepszy scenariusz. Zbliżająca się edycja będzie wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy o nagrody ubiegać się będą mogli twórcy fabuły do gier.

Worms: A Space Oddity jednak bez trybu multiplayer online
Worms: A Space Oddity jednak bez trybu multiplayer online

Artur Falkowski, 16 stycznia 2008, 13:19

Kiedy firma Team 17 zapowiadała kolejną część Wormsów przeznaczoną wyłącznie dla konsoli Wii – Worms: A Space Oddity – obiecała, że znajdzie się w niej rozbudowany tryb multiplayer online. Niestety, jak się okazało, na obietnicach się skończyło.

Telltale Games nie potwierdza ani nie zaprzecza Sam & Max na Wii
Telltale Games nie potwierdza ani nie zaprzecza Sam & Max na Wii

Rafał Skierski, 16 stycznia 2008, 13:17

Przedwczoraj donosiliśmy Wam, że firma JoWood (wydawca) poinformowała, że na Wii trafi okrzyknięta przez czytelników niemieckiego magazynu PC Games mianem „przygodówki roku” gra Sam & Max. Pozostawało poczekać na potwierdzenie ze strony developera – Telltale Games – które wydawało się być formalnością. Prawda okazała się być jednak inna.

Ratchet & Clank: Size Matters również na PlayStation 2

Przemysław Zamęcki, 16 stycznia 2008, 12:17

W drugiej połowie grudnia poinformowaliśmy Was o prawdopodobnej konwersji gry Ratchet & Clank: Size Matters z PlayStation Portable na PlayStation 2. Jak się okazuje, nie minęliśmy się wtedy z prawdą, a dzisiaj mamy tego potwierdzenie.

Unikatowa edycja Devil May Cry 4
Unikatowa edycja Devil May Cry 4

Przemysław Zamęcki, 16 stycznia 2008, 11:39

W związku ze zbliżającą się premierą gry Devil May Cry 4, Capcom postanowił zaprezentować jej specjalną wersję limitowaną, niestety przeznaczoną tylko i wyłącznie na rynek amerykański.

Super Smash Bros. Brawl uzyskał najwyższą notę w magazynie Famitsu
Super Smash Bros. Brawl uzyskał najwyższą notę w magazynie Famitsu

Krystian Smoszna, 16 stycznia 2008, 11:15

Zaledwie przed trzema godzinami wspominaliśmy Wam o opóźnieniu premiery gry Super Smash Bros. Brawl, a już mamy dla Was kolejną wiadomość dotyczącą tego programu. Tym razem dotyczy ona recenzji, jaka pojawiła się w renomowanym japońskim magazynie Famitsu.

Najpopularniejsze gry na konsoli Xbox 360 (1 - 7 stycznia 2008)
Najpopularniejsze gry na konsoli Xbox 360 (1 - 7 stycznia 2008)

Krystian Smoszna, 16 stycznia 2008, 09:54

Larry Hryb opublikował na łamach swojej strony internetowej kolejny ranking gier, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród użytkowników konsol Xbox 360. Tym razem pracownik firmy Microsoft, który znany jest pod pseudonimem Major Nelson, podsumował pierwszy tydzień bieżącego roku, od 1 do 7 stycznia.

Kto wymyślił wiilota?

Przemysław Zamęcki, 16 stycznia 2008, 09:41

Zastanawialiście się kiedyś, kto jako pierwszy wpadł na pomysł wykorzystania niekonwencjonalnego kontrolera wymagającego od nas choć minimum aktywności fizycznej? Podobno wcale nie było to Nintendo, a przynajmniej tak twierdzi niejaki Patrick Goschy, były pracownik koncernu Midway.

Kolejny poślizg Super Smash Bros. Brawl
Kolejny poślizg Super Smash Bros. Brawl

Robert Duraj, 16 stycznia 2008, 08:15

Nintendo po raz kolejny wystawiło cierpliwość swoich fanów na próbę. Premiera najnowszej gry Super Smash Bros. Brawl została przesunięta już po raz drugi. Pierwsza data dotycząca terytorium Stanów Zjednoczonych ustanowiona została na grudzień zeszłego roku, następnie na 10.02.2008, a aktualnie – na 09.03.2008. Co się tyczy Japonii to obecny termin debiutu to 31.01.2008. Jeżeli zaś chodzi o Stary Kontynent to oficjalna data nie jest znana – brytyjskie sklepy podają różne terminy, począwszy od końca marca a skończywszy na maju.