Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 stycznia 2008

Twórcy oprogramowania 3DMark zabierają się za produkcję gier

Piotr Doroń, 29 stycznia 2008, 18:00

Fińska korporacja Futuremark, producent komputerowego oprogramowania 3DMark, poinformowała o fakcie otwarcia swojego pierwszego studia deweloperskiego. Futuremark spełni tym samym oczekiwania wszystkich fanów testowania sprzętu i zacznie produkować własne gry.

Crytek już niedługo zademonstruje multiplatformową edycję silnika CryEngine 2

Piotr Doroń, 29 stycznia 2008, 17:42

Firma Crytek, producent pierwszego Far Cry oraz głośnego ostatnimi czasy Crysisa, ogłosiła, że już w przyszłym miesiącu, w trakcie Game Developer Conference (San Francisco), zademonstruje grupie zaproszonych osobistości pierwszą wersję multiplatformowej edycji silnika CryEngine 2 przeznaczoną dla konsol nowej generacji.

Symulator nauki sztuki hotelarstwa oczkiem w głowie sieci Hilton

Piotr Doroń, 29 stycznia 2008, 11:13

Czy ćwiczenia na symulatorze, będącym w rzeczywistości zaawansowaną grą komputerową, mogą ułatwić naukę sztuki hotelarstwa? Z naszego punktu widzenia jest to z pewnością kwestia trudna do rozstrzygnięcia. Wątpliwości nie przejawiało jednak szefostwo słynnej sieci Hilton Hotels, decydując się na wprowadzenie tej idei w życie.

Jumpgate Evolution znajduje wydawcę
Jumpgate Evolution znajduje wydawcę

Przemysław Zamęcki, 29 stycznia 2008, 11:12

Mamy dobrą wiadomość dla fanów wałęsania się po kosmicznej pustce. Znajdująca się od jakiegoś czasu w produkcji gra MMO zatytułowana Jumpgate Evolution znalazła wydawcę na terytorium Ameryki Północnej i Europy.

ESRB ujawnia tytuły kolejnych gier powstających z myślą o XBLA

Piotr Doroń, 29 stycznia 2008, 10:36

Nie po raz pierwszy amerykańska organizacja ESRB raczy nas tytułami nowych, niezapowiedzianych jeszcze gier. W tym akurat przypadku są to najpewniej produkcję, w które już niedługo przyjdzie zagrać miłośnikom sieciowej dystrybucji spod znaku Xbox Live Arcade. Poznajcie pierwsze informacje na ich temat.

Pogłoski o zakończeniu produkcji PlayStation 3 80GB
Pogłoski o zakończeniu produkcji PlayStation 3 80GB

Przemysław Zamęcki, 29 stycznia 2008, 10:28

Według dobrze poinformowanych, niestety anonimowych źródeł, Sony zamierza zaprzestać produkowania konsoli PlayStation 3 z dyskiem twardym 80GB. Przynajmniej tak twierdzi serwis Ars Technica, który taką tezę sformułował na swoich stron przed dwoma dniami.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (20 - 26 stycznia)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (20 - 26 stycznia)

Krystian Smoszna, 29 stycznia 2008, 10:21

Spragnieni nowości brytyjscy gracze wreszcie otrzymali pierwszy konkretny tytuł w tym roku. Burnout Paradise, bo właśnie o tym produkcie mowa, cieszył się na wyspach tak dużym wzięciem, że bez trudu znalazł się na czele rankingu najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, który tradycyjnie przygotowała firma Chart-Track.

Rez HD i Chessmaster Live od jutra na Xbox LIVE Arcade
Rez HD i Chessmaster Live od jutra na Xbox LIVE Arcade

Artur Falkowski, 29 stycznia 2008, 10:15

Informowaliśmy już o tym, że w najbliższą środę oferta serwisu Xbox LIVE Arcade powiększy się o legendarne dzieło Mizuguchiego, muzyczną strzelaninę Rez HD. Zgodnie z tradycją Microsoftu, nie będzie to jedyna gra, która zadebiutuje jutro na XBLA.

EMPiK - Top Lista - tydzień 4 (29/01/08)

Artur Falkowski, 29 stycznia 2008, 10:03

Jak zwykle na początku tygodnia przedstawiamy zestawienie najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Ranking dotyczy produkcji wydanych na komputery PC oraz konsole X360, PS3 i PS2. Dane do jego sporządzenia zostały zebrane w dniach 21-27 stycznia 2008 roku w 102 placówkach sieci.

Kingdom Under Fire II - pierwsze oficjalne zrzuty ekranowe
Kingdom Under Fire II - pierwsze oficjalne zrzuty ekranowe

Piotr Doroń, 29 stycznia 2008, 10:00

Pierwsze wzmianki na temat pełnoprawnej kontynuacji gier z serii Kingdom Under Fire pojawiły się w sieci ledwie trzynaście dni temu. Od tamtego czasu nie pozyskaliśmy co prawda zbyt wielu nowych informacji, jednakże firmy Blueside oraz Phantagram, odpowiedzialne za produkcję gry, podzieliły się z nami oficjalnym tytułem oraz screenami.

Wii na lekcjach wychowania fizycznego w brytyjskich szkołach

Artur Falkowski, 29 stycznia 2008, 09:56

Od momentu premiery Wii dość dużo mówi się w mediach na temat wpływu najnowszej konsoli Nintendo na zwiększenie aktywności ruchowej u dzieci i nastolatków. Z tego też powodu różne organizacje edukacyjne postanowiły spróbować wykorzystać to urządzenie w swoim nauczaniu. Tak narodził się pomysł wprowadzenia Wii na lekcje wychowania fizycznego.

"Gra Endera" stanie się grą

Przemysław Zamęcki, 29 stycznia 2008, 09:39

Fani literatury scence-fiction zapewne doskonale znają Orsona Scotta Carda, jednego z najbardziej kreatywnych pisarzy potrafiących bezboleśnie wciągnąć w opowiadane przezeń historie. Spod jego pióra wyszła m.in. seria o Enderze, w pierwszej części będącym kilkuletnim chłopcem obdarzonym umysłem genialnego stratega.

Oddzielny i oficjalny mikrofon do Rock Band już dostępny?
Oddzielny i oficjalny mikrofon do Rock Band już dostępny?

Piotr Doroń, 29 stycznia 2008, 09:37

Gdy informowaliśmy Was o fakcie rychłego udostępnienia pojedynczych instrumentów przeznaczonych dla gry Rock Band, dziwić mógł fakt braku obecności wśród nich mikrofonu (w oficjalnym oświadczeniu wspomniano jedynie o perkusji oraz gitarze). Wiele wskazuje na to, że owa zagadka została właśnie rozwiązana.

Turok bez kontrowersyjnego Osiągnięcia

Piotr Doroń, 29 stycznia 2008, 09:19

Firma Propaganda Games zdecydowała się na usunięcie z pełnej wersji next-genowej odsłony cyklu Turok Osiągnięcia o nazwie Grab Bag. Uległa tym samym naciskom amerykańskich organizacji określających owego Achievementa mianem kontrowersyjnego.

Electronic Arts i Marvel zrywają współpracę
Electronic Arts i Marvel zrywają współpracę

Przemysław Zamęcki, 29 stycznia 2008, 08:23

Zamknięcie studia w Chicago miało swoje konsekwencje nie tylko w postaci zmian kadrowych, ale także dla produkowanych w nim gier. Niestety, tym razem przykrość spotka fanów komiksowych postaci wprost ze świata Marvela.

Civilization Revolution nie dla Wii - przynajmniej do odwołania
Civilization Revolution nie dla Wii - przynajmniej do odwołania

Przemysław Zamęcki, 29 stycznia 2008, 07:57

Powolna ekspansja gier strategicznych na konsole trwa, niemniej jednak przygoda Civilization Revolution w wersji na Wii została wstrzymana na czas nieokreślony.