Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 stycznia 2008

Ile kosztowało wyprodukowanie trzeciej odsłony cyklu Halo?

Piotr Doroń, 2 stycznia 2008, 17:58

Wzrost kosztów produkcji gier jest czymś nieuniknionym. Szaleńcze tempo, w jakim aktualnie postępuje, najlepiej obrazuje fakt, że o ile w 1982 roku stworzenie gry kosztowało wydawcę „zaledwie” 100 tys. dolarów (przykład Namco i Pac-Mana), o tyle w roku 2007 potrzeba tych środków aż stukrotnie więcej!

Poradnik: „Football Manager 2008”

Redakcja GRYOnline.pl, 2 stycznia 2008, 17:25

"Zapraszam do lektury poradnika poświęconego kolejnej odsłonie serii Football Manager. Od razu uprzedzam, że korzystanie z poradnika wiąże się z przeczytaniem sporej ilości tekstu, bo samymi planszami niewiele da się przekazać. Stworzona przeze mnie solucja przeznaczona jest raczej dla początkujących graczy."

Nintendo DS już wkrótce z własnym systemem e-dystrybucji

Piotr Doroń, 2 stycznia 2008, 16:55

Swój serwis e-dystrybucji otrzymają już niedługo posiadacze przenośnej konsoli Nintendo DS. DSvision, bo taką będzie nosić nazwę, zadebiutuje na początku marca bieżącego roku i umożliwi właścicielom DS pobieranie różnego rodzaju multimediów.

Wii bije rekordy sprzedaży na Amazonie

Artur Falkowski, 2 stycznia 2008, 16:44

Jak poinformowała największa internetowa sieć handlowa Amazon, poprzedni rok był rekordowy, jeżeli chodzi o sprzedaż konsoli Wii. Według informacji udostępnionych przez firmę, w momentach, kiedy Wii było dostępne w magazynie, każda kolejna konsola znajdowała nabywcę średnio co 17 sekund (!).

Gry Far Cry 2, Brothers in Arms: Hell's Highway i Tom Clancy's EndWar opóźnione
Gry Far Cry 2, Brothers in Arms: Hell's Highway i Tom Clancy's EndWar opóźnione

Krystian Smoszna, 2 stycznia 2008, 15:58

Far Cry 2, Brothers in Arms: Hell’s Highway i Tom Clancy’s End War to tytuły trzech gier zapowiedzianych przez koncern Ubisoft Entertainment, które zaliczyły opóźnienie. Smutne wieści dotyczące tych produktów przyniósł przed kilkudziesięcioma minutami internetowy serwis Eurogamer.

Trwają prace nad Mass Effect 2

Przemysław Zamęcki, 2 stycznia 2008, 15:27

O tym, że Mass Effect najprawdopodobniej zostanie trylogią wiedzieliśmy niemal od początku jego powstawania. Od tego momentu do chwili premiery programu pojawiały się jednak wśród szefostwa Bioware pewne obiekcje z tym związane, a także nadzieje, że Microsoft ze swoim najmłodszym dzieckiem nie postąpi tak jak w przypadku pierwszego Xboxa, który został właściwie porzucony z dnia na dzień.

Europejski plan wydawniczy koncernu SEGA na rok 2008
Europejski plan wydawniczy koncernu SEGA na rok 2008

Krystian Smoszna, 2 stycznia 2008, 13:18

Brytyjski oddział koncernu SEGA Corporation zaktualizował swój plan wydawniczy. W opublikowanym w Internecie spisie uwzględniono daty premier wszystkich gier zapowiadanych na 2008 rok.

Nowe screenshoty z gry Tiberium
Nowe screenshoty z gry Tiberium

Artur Falkowski, 2 stycznia 2008, 11:48

Przed świętami firma Electronic Arts zapowiedziała grę Tiberium, taktyczną strzelaninę ukazaną w perspektywie pierwszej osoby osadzoną w uniwersum doskonale znanym fanom serii Command & Conquer. Wtedy jednak nie pokazano żadnych materiałów z gry poza jednym obrazkiem.

Ruszyły zapisy do gry ClubManagerOnline
Ruszyły zapisy do gry ClubManagerOnline

Artur Falkowski, 2 stycznia 2008, 11:41

Mamy ciekawą wiadomość dla fanów sportu i gier z gatunku menadżerów. Już 1 lutego rozpocznie się inauguracyjny sezon rozgrywek w ClubManagerOnline – stworzonym przez polskich deweloperów z bbmmog.com menadżerze online pozwalającym na poprowadzenie własnego klubu posiadającego kilka sekcji sportowych.

Kolejne gry z serii NiGHTS trafią na Wii

Artur Falkowski, 2 stycznia 2008, 11:33

Gra NiGHTS: Journey of Dreams, przygotowana na Wii kontynuacja bardzo dobrze przyjętej przez graczy produkcji, która ukazała się na konsolę Saturn, trafiła na amerykański rynek przed świętami Bożego Narodzenia. Jak jednak wyjawił jej twórca, Takashi Iizuka, na jednym tytule nie musi się skończyć i prawdopodobne jest, że za jakiś czas doczekamy się kolejnych.

Nowe utwory do Rock Band

Przemysław Zamęcki, 2 stycznia 2008, 09:21

Na Xbox Live Marketplace pojawiły się kolejne utwory przeznaczone dla gry Rock Band. Fani plastikowych gitar i bębenków tym razem będą mogli wybrać sobie jedną z poniższych kompozycji:

Jade Empire 2 w produkcji?

Przemysław Zamęcki, 2 stycznia 2008, 08:14

Fani komputerowego RPG zapewne doskonale znają Jade Empire, grę powstałą w studiu Bioware, znanym nam doskonale dzięki takim tytułom, jak serie Baldur’s Gate, Knights of the Old Republic czy ostatnio, Mass Effect.

Kolejne plotki dotyczące konwersji gry Metal Gear Solid 4 na konsolę Xbox 360
Kolejne plotki dotyczące konwersji gry Metal Gear Solid 4 na konsolę Xbox 360

Krystian Smoszna, 2 stycznia 2008, 08:00

Użytkownicy Xboksów 360 zagrają w czwartą odsłonę cyklu Metal Gear Solid, ale znacznie później niż posiadacze konsol PlayStation 3 – tak przynajmniej twierdzi serwis XboxFamily, który wczoraj postanowił dorzucić swoje trzy grosze do przerabianego już wielokrotnie tematu konwersji gry.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (02/01/08)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (02/01/08)

Krystian Smoszna, 2 stycznia 2008, 07:25

Trzydziestosiedmioprocentowy spadek sprzedaży gry Call of Duty 4: Modern Warfare sprawił, że strzelanina firmy Infinity Ward straciła pierwsze miejsce w brytyjskim rankingu bestsellerów. Liderem ostatniego w ubiegłym roku notowania został produkt o nazwie Assassin’s Creed, który wrócił na szczyt po kilkutygodniowej absencji.