Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 stycznia 2008

Dzielenie ekranu bez dzielenia ekranu, czyli nowa technologia wyświetlania obrazu

Metatron, 9 stycznia 2008, 20:38

Amerykańska firma zaprezentowała telewizor z tylną projekcją w systemie DLP, który wykorzystuje technologię DarkChip4. Dzięki niej w tym samym momencie na jednym ekranie wyświetlane mogą być obrazy z dwóch różnych źródeł i nie mówimy tu o jakimkolwiek podziale. Oba obrazy pokazywane są na całym ekranie, a kluczem do obejrzenia jednego z nich jest posiadanie specjalnych okularów.

Sid Meier laureatem prestiżowej nagrody Game Developers Choice Awards
Sid Meier laureatem prestiżowej nagrody Game Developers Choice Awards

Metatron, 9 stycznia 2008, 19:59

Podczas planowanej na koniec lutego Game Developers Conference zostaną wręczone nagrody GDCA (Game Developers Choice Awards). Jedna z nich, najbardziej prestiżowa, przypadnie w udziale Sidowi Meierowi. W ten sposób uhonorowany zostanie wkład, jaki ten twórca wniósł do branży elektronicznej rozrywki.

Guitar Hero bez gitary i konsoli
Guitar Hero bez gitary i konsoli

Metatron, 9 stycznia 2008, 19:45

Odbywające się właśnie w Las Vegas targi CES to prawdziwe święto dla miłośników gadżetów i nowinek technicznych. Wśród nich znaleźć można naprawdę pomysłowe urządzenia niejednokrotnie związane z branżą gier. Jednym z nich jest produkt firmy Jada Toys, który najlepiej można określić jako Guitar Hero bez gitary i konsoli.

Zapowiedziano grę Our House

Metatron, 9 stycznia 2008, 15:44

Majesco zapowiedziało kolejną grę przygotowywaną wyłącznie z myślą o konsoli Wii. Nowa produkcja nosić będzie tytuł Our House i pozwoli graczom pobawić się w budowniczych: zaplanować, zbudować i wyposażyć własny dom.

Nintendo laureatem nagrody Emmy

Metatron, 9 stycznia 2008, 15:41

Siódmego stycznia National Academy of Television Arts & Sciences (NATAS) wręczyła nagrody Emmy przyznawane za osiągnięcia w opracowaniu technologii wykorzystywanych w grach wideo.

5 milionów sprzedanych egzemplarzy Guitar Hero III
5 milionów sprzedanych egzemplarzy Guitar Hero III

Metatron, 9 stycznia 2008, 15:27

Wcześniejsze części serii Guitar Hero cieszyły się sporą popularnością, ale dopiero trzecia odsłona zawróciła w głowach milionom graczy na całym świecie. Nawet Bill Gates na swojej pożegnalnej konferencji, która odbyła się w ramach tegorocznej edycji targów CES, chwalił się zamiłowaniem do tej produkcji.

Gra Harvey Birdman: Attorney at Law debiutuje na rynku
Gra Harvey Birdman: Attorney at Law debiutuje na rynku

Metatron, 9 stycznia 2008, 15:20

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Capcom wstrzymał premierę gry Harvey Birdman: Attorney at Law, by uniknąć gorącego okresu przedświątecznego, a teraz, gdy wszystkie firmy wydały już swoje najlepsze produkcje, w końcu wypuścił grę na rynek. Na razie niestety jedynie amerykański.

Graczu! Elektrowstrząsy wzbogacą twoje doznania...
Graczu! Elektrowstrząsy wzbogacą twoje doznania...

Elrond, 9 stycznia 2008, 14:07

Gry komputerowe stają się coraz bardziej interaktywne, to wątpliwości nie ulega. Przykładowo system przygotowany przez Philipsa, AmBX, powieje nam podczas rozgrywki „wiatrem w oczy”, zaleje pokój efektami świetlnymi czy przestrzennym dźwiękiem. Ale to nic w porównaniu z dziełem firmy Mindwire, MindwireV5, którego działanie opiera się na ... impulsach elektrycznych.

Microsoft dalej wspiera HD-DVD, ale nie przesądza sprawy

Misiek, 9 stycznia 2008, 13:13

Microsoft od zawsze wspierał format HD-DVD i nigdy nie potwierdził, że zamierza wprowadzić przystawkę do Xboxa 360 odtwarzającą filmy Blu-ray. Wojna pomiędzy dwoma standardami nośników nowej generacji trwa, a po ostatnim ogłoszeniu korporacji Warner Bros. (firma zdecydowała się dostarczać filmy wyłącznie na Blu-rayu) część analityków skłania się bardziej w stronę formatu wspieranego przez Sony.

Niekonwencjonalne akcesoria do Wii prezentowane przez firmę Pega
Niekonwencjonalne akcesoria do Wii prezentowane przez firmę Pega

Misiek, 9 stycznia 2008, 12:09

Na CES 2008 wystawia się wiele firm prezentujących akcesoria do konsol. Jedną z nich brand Pega, który od jakiegoś czasu jest znany jako producent różnego rodzaju dziwnych akcesoriów do Wii. Widzieliśmy już w wykonaniu tej firmy między innymi ładowarki do padów przypominające paletki do tenisa stołowego, czy też nakładki na Wii-mote’a w kształcie miecza (z dołączoną tarczą).

Sony demonstruje jak przekopiować film Blu-ray na PSP

Misiek, 9 stycznia 2008, 11:30

Przerabianie filmów w taki sposób, aby działały na PSP to dobrze znana praktyka wśród użytkowników handhelda Sony. Istnieje wiele programów pozwalających na tego typu rzeczy, jednak do tej pory można to było robić tylko przy użyciu PC. Japoński gigant podczas CES 2008 zaprezentował jednak nowy sposób przeróbki filmów, w którym nie potrzeba wykorzystywać do całego procesu komputera.

Znamy datę premiery gry Dark Messiah of Might and Magic: Elements w Europie
Znamy datę premiery gry Dark Messiah of Might and Magic: Elements w Europie

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2008, 11:07

Już za niespełna miesiąc użytkownicy konsol Xbox 360 będą mogli kupić grę Dark Messiah of Might and Magic: Elements. Konwersja znanego posiadaczom „blaszaków” programu zadebiutuje na europejskim rynku 8 lutego 2008 roku.

Sony potwierdza GPS do PSP
Sony potwierdza GPS do PSP

Misiek, 9 stycznia 2008, 10:53

PSP to wymarzona maszynka dla fanów różnego rodzaju gadżetów. Jak zapewne pamiętacie, w poniedziałek ogłoszono, że użytkownicy handhelda już wkrótce będą mogli korzystać z popularnego komunikatora głosowego (Skype), a od jakiegoś czasu możemy na tej konsoli słuchać między innymi rozgłośni radiowych. Teraz, na CES 2008 japoński gigant potwierdził GPS-a do swojej konsolki.

Premiera gry Alan Wake może się opóźnić

Przemysław Zamęcki, 9 stycznia 2008, 10:27

Wygląda na to, że sprawa tegorocznego wydania gry Alan Wake nie jest taka pewna.

Nintendo bezsprzecznie rządzi w Japonii - wyniki sprzedaży konsol w ubiegłym roku

Misiek, 9 stycznia 2008, 10:17

Różnego rodzaju podsumowania ubiegłych dwunastu miesięcy to zawsze chleb powszedni na początku danego roku. Tym razem poznaliśmy dane dotyczące sprzedaży Wii oraz PlayStation 3 w Japonii. Jak się okazało, najnowsza konsola Nintendo znalazła około trzykrotnie większą liczbę nabywców niż maszynka Sony.

W Peggle zagramy na Xboksach 360
W Peggle zagramy na Xboksach 360

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2008, 10:15

Opracowana przez firmę PopCap Games gra Peggle doczeka się konwersji na konsolę Xbox 360. Produkt, który aktualnie mogą eksploatować wyłącznie posiadacze „blaszaków”, poszerzy ofertę usługi Xbox LIVE Arcade.

Rez HD wyceniony

Przemysław Zamęcki, 9 stycznia 2008, 09:47

Potwierdza się podawana przez nas na początku grudnia informacja o rychłej premierze gry Rez HD w usłudze Xbox Live Arcade.

Firma Sony Online Entertainment wykorzysta silnik Gamebryo w produkcji nowych gier
Firma Sony Online Entertainment wykorzysta silnik Gamebryo w produkcji nowych gier

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2008, 09:23

Użyty w grze The Elder Scrolls IV: Oblivion silnik Gamebryo Element będzie napędzać nowe produkty firmy Sony Online Entertainment, tworzone z myślą o usłudze PlayStation Network – czytamy w opublikowanym przedwczoraj oświadczeniu prasowym.

Premiera LittleBigPlanet odbędzie się dopiero jesienią

Przemysław Zamęcki, 9 stycznia 2008, 09:08

Niestety, prawdą okazały się podawane w połowie grudnia przez blog Three Speech informacje o kilkumiesięcznej obsuwie jednego z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych tytułów na konsolę PlayStation 3.

Posłuchaj ścieżki dźwiękowej z gry Speedball 2: Tournament
Posłuchaj ścieżki dźwiękowej z gry Speedball 2: Tournament

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2008, 08:13

Na miesiąc przed brytyjską premierą gry Speedball 2: Tournament, firma Frogster Interactive Pictures postanowiła opublikować w Internecie utwory muzyczne pochodzące z tego programu.

FIFA 08 najlepiej sprzedającą się grą w Wielkiej Brytanii w 2007 roku
FIFA 08 najlepiej sprzedającą się grą w Wielkiej Brytanii w 2007 roku

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2008, 07:33

Firma Chart-Track opublikowała wczoraj listę dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na terenie Wielkiej Brytanii. Tym razem jednak podsumowano cały ubiegły rok. Podobnie jak w poprzednim zestawieniu tego typu, najlepsza okazała się wydawana przez koncern Electronic Arts seria FIFA.