Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 stycznia 2008

Dziś premiera kolejnego epizodu przygód Sama & Maxa

Przemysław Zamęcki, 11 stycznia 2008, 18:39

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pojawił się kolejny odcinek opowiadający o parze przesympatycznych detektywów – psa Sama i królika Maxa.

Alone in the Dark dopiero we wrześniu?
Alone in the Dark dopiero we wrześniu?

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2008, 15:22

Wygląda na to, że firmie Atari nie uda się dotrzymać słowa i wydać gry Alone in the Dark w zapowiadanym wcześniej terminie. Zdaniem magazynu Games for Windows produkt firmy Eden Games ujrzy światło dzienne dopiero we wrześniu bieżącego roku.

Tokyo Game Show w październiku

Przemysław Zamęcki, 11 stycznia 2008, 14:58

Na październik, a nie na wrzesień, jak się przez ostatnie kilka lat zdążyliśmy już przyzwyczaić, Japan’s Computer’s Entertainment Suppliers Association zaanonsowała rozpoczęcie największych azjatyckich targów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, czyli Tokyo Game Show.

Naruto: Ninja Destiny wydostaje się poza Japonię

Przemysław Zamęcki, 11 stycznia 2008, 14:45

Na tegoroczny luty firmy TOMY Corporation i D3Publisher of America zaanonsowały premierę kolejnej gry wykorzystującą popularną na całym świecie markę Naruto.

Pierwsza gra twórców znanych modyfikacji do Half Life 2 już w lutym
Pierwsza gra twórców znanych modyfikacji do Half Life 2 już w lutym

ult, 11 stycznia 2008, 14:38

Grupa Isotx, znana nam głównie z wydawanych modyfikacji do znanych produkcji (m.in. do Half Life 2 i C&C Generals: Zero Hour), postanowiła zaangażować się w większy projekt, tworząc zupełnie samodzielną grę. Iron Grip: Warlord, ich najnowsze dzieło, ukaże się już w lutym tego roku.

Prace nad Metal Gear Solid 4 prawie ukończone; dalszych opóźnień nie będzie
Prace nad Metal Gear Solid 4 prawie ukończone; dalszych opóźnień nie będzie

Metatron, 11 stycznia 2008, 13:04

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla fanów serii Metal Gear Solid. Jak poinformował Ryan Payton z Kojima Productions, prace nad MGS 4: Guns of the Patriots są już na ukończeniu i premiera gry nie ulegnie przesunięciu poza wcześniej zapowiedziany drugi kwartał bieżącego roku.

Ubisoft europejskim wydawcą najnowszych gier z serii Soul Calibur
Ubisoft europejskim wydawcą najnowszych gier z serii Soul Calibur

Metatron, 11 stycznia 2008, 12:54

Najnowsze gry z serii Soul Calibur trafią do Europy dzięki firmie Ubisoft. Będzie to czwarty wydawca, który zajmie się dostarczeniem popularnych bijatyk Namco Bandai do sklepów na Starym Kontynencie.

Bezprzewodowy Nunchuk wśród najlepszych gadżetów CES 2008
Bezprzewodowy Nunchuk wśród najlepszych gadżetów CES 2008

Metatron, 11 stycznia 2008, 12:50

O ile podstawowy kontroler do Wii, Wii-mote, bezprzewodowo łączy się z konsolą, o tyle podłączenie do niego wyposażonego w gałkę analogową Nunchuka wymaga już kabla. W ten sposób, by skorzystać z obu kontrolerów (a wymaga tego większość gier), należy pogodzić się z wizją przewodu rozciągniętego między naszymi rękami.

Pierwsze screeny z gry Mirror's Edge
Pierwsze screeny z gry Mirror's Edge

Przemysław Zamęcki, 11 stycznia 2008, 11:55

W Sieci pojawiły się pierwsze screenshoty z gry przygotowywanej przez szwedzkie studio DICE, a zatytułowanej Mirror’s Edge.

Beautiful Katamari w lutym w Europie
Beautiful Katamari w lutym w Europie

Metatron, 11 stycznia 2008, 11:49

Beautiful Katamari to najnowsza odsłona szalonej i nieszablonowej serii gier, w której musimy toczyć ogromne kule składające się z wszystkiego, co akurat mamy pod ręką (no dobrze, pod kulą). Gra w wersji na X360 ukazała się w październiku w Ameryce i dotąd nie wiadomo było, czy w ogóle trafi do Europy. Teraz jednak firma Atari poinformowała, że w lutym wyda ten tytuł na Starym Kontynencie.

Valve przejmuje studio twórców Left 4 Dead

Metatron, 11 stycznia 2008, 11:41

Firma Valve przejęła Turtle Rock Studios, dewelopera współodpowiedzialnego za Counter-Strike: Condition Zero, mającego na swoim koncie także mapy do Counter-Strike: Source, a aktualnie pracującego nad grą Left 4 Dead. Współpraca pomiędzy tymi dwiema firmami trwała więc już od lat. Teraz jednak Turtle Rock Studios stało się w pełni własnością Valve.

Sega wydawcą oficjalnej gry Olimpiady w Pekinie
Sega wydawcą oficjalnej gry Olimpiady w Pekinie

Metatron, 11 stycznia 2008, 11:31

Od wielu lat każdej Olimpiadzie towarzyszy wydanie poświęconej jej gry. Dzięki temu widzowie mogą wziąć sprawy w swoje ręce i upewnić się, że ich faworyci wygrają – przynajmniej wirtualnie. Nie inaczej będzie w przypadku tegorocznych igrzysk w Pekinie. Przygotowaniem produkcji o nich traktujących już zajęła się firma Eurocom (Pirates of the Caribbean: At World’s End), a wydawcą została Sega.

Star Wars: The Force Unleashed - kilka szczegółów z CES

Przemysław Zamęcki, 11 stycznia 2008, 11:19

W trakcie odbywających się właśnie w Las Vegas targów Consumer Electronic Show, LucasArts miał okazję zaprezentować grupie szczęśliwców Star Wars: The Force Unleashed. Poniżej znajdziecie potwierdzenie kilku znanych do tej pory faktów, ale również zupełnie, nie publikowane wcześniej informacje.

Premiera gry Tomb Raider: Underworld w czwartym kwartale 2008 roku
Premiera gry Tomb Raider: Underworld w czwartym kwartale 2008 roku

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2008, 10:17

Nie mamy dobrych wieści dla wielbicieli Lary Croft. Nowe przygody ponętnej pani archeolog zaliczyły opóźnienie i zadebiutują na rynku dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku.

Cake Mania 2 już w drugim kwartale 2008

ult, 11 stycznia 2008, 08:41

Jak wciągające może być pieczenie ciast wiedzą nie tylko zawodowe kucharki, kochające swoją pracę. Przekonali się o tym także twórcy Cake Mania, którzy sprzedali ponad 250 tysięcy egzemplarzy swojej gry. Nie dziwi więc fakt, że Majesco Entertainment i Sandlot Games zapowiadają kolejną odsłonę zmagań w wirtualnej cukierni.