Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 stycznia 2008

Poradnik: Nostradamus: The Last Prophecy

Redakcja GRYOnline.pl, 30 stycznia 2008, 18:34

„Witam serdecznie w nieoficjalnym poradniku do gry przygodowej Nostradamus The Last Prophecy. Głównym bohaterem, a zarazem postacią, którą przyjdzie Ci animować jest Madeleine, córka najsłynniejszego jasnowidza wszechczasów, Nostradamusa. Przebrana za swego brata, Cezara, rozpoczyna śledztwo, mające na celu zdemaskowanie sprawcy kolejnych morderstw na dworze królowej Katarzyny Medycejskiej."

Gra 2010 tajemniczym projektem ujawnionym przez firmę Brash Entertainment

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2008, 14:56

Poranne wieści o grze Saw nie są jedynymi informacjami, jakie serwis IGN dostarczył nam z siedziby firmy Brash Entertainment. W trakcie specjalnej prezentacji redaktorzy wspomnianego wyżej wortalu mieli okazję zobaczyć zwiastun jeszcze jednego programu, który wcześniej nie został oficjalnie zapowiedziany.

Lista wydawnicza Nintendo na pierwszy i drugi kwartał 2008 roku

Przemysław Zamęcki, 30 stycznia 2008, 14:09

Z Nintendo wyciekła nieoficjalna lista wydawnicza obejmująca tytuły gier, które powinny ukazać się na Wii i DS-a w pierwszym i drugim kwartale bieżącego roku na terytorium Europy. Kluczowym słowem w tej informacji, która jako pierwsza pojawiła się w serwisie Computer and Video Games jest wyraz nieoficjalna, wobec czego niestety nie możemy podanych poniżej dat potwierdzić ze stuprocentową pewnością.

Nowy dodatek do gry Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 już w sieci
Nowy dodatek do gry Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 już w sieci

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2008, 14:03

Koncern Ubisoft Entertainment udostępnił w sieci nowy dodatek do gry Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter 2, który nosi tytuł Co-op Collection. Rozszerzenie zawierające kilka interesujących nowości mogą pobrać wyłącznie użytkownicy konsol Xbox 360.

Reset serwerów Shadowbane

Przemysław Zamęcki, 30 stycznia 2008, 13:30

Shadowbane jest grą MMORPG, w którą od niemal dwóch lat może zagrać każda chętna osoba bez potrzeby płacenia choćby złotówki abonamentu. Wyprodukowana przez Wolfpack Studios, wydana pod skrzydłami Ubisoftu musiała zacząć sprawiać sporo kłopotów, skoro francuski koncern zdecydował się na podjęcie dość drastycznej decyzji, o czym przeczytacie poniżej.

Kolejna aktualizacja SingStore

Przemysław Zamęcki, 30 stycznia 2008, 12:54

Sony przedstawiło listę piosenek do gry SingStar na konsolę PlayStation 3, które pojawią się w usłudze SingStore wraz z jej kolejnym updatem, czyli w środę 6 lutego. Oto lista wykonawców i tytułów utworów:

Najlepiej sprzedające się gry na PC w Stanach Zjednoczonych - grudzień 2007
Najlepiej sprzedające się gry na PC w Stanach Zjednoczonych - grudzień 2007

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2008, 11:06

Firma NPD Group opublikowała kolejny raport podsumowujący sprzedaż gier na PC w Stanach Zjednoczonych. W najnowszym zestawieniu uwzględniono ostatni miesiąc ubiegłego roku.

Grę Saw napędzać będzie silnik Unreal Engine 3
Grę Saw napędzać będzie silnik Unreal Engine 3

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2008, 10:36

Pierwsza gra komputerowa nawiązująca do popularnej serii filmów o nazwie Piła, będzie wykorzystywać silnik Unreal Engine 3 – oznajmił dziś serwis IGN, którego redaktorzy powołali się na informacje uzyskane od przedstawicieli firmy Brash Entertainment.

Kolejne informacje o Just Cause 2

Robert Duraj, 30 stycznia 2008, 10:14

Kilka tygodni temu informowaliśmy was o szczegółach dotyczących kwestii fabularnych w grze Just Cause 2. Twórcy, firma Avalanche Software, postanowili ponownie uchylić rąbka tajemnicy o nadchodzącej produkcji, przedstawiając nam konkrety o samej rozgrywce.

Nowe retro-zestawy już niedługo w ofercie konsol Nintendo DS i Nintendo Wii

Piotr Doroń, 30 stycznia 2008, 09:52

Firma Atari wyda w Europie dwa retro-zestawy sygnowane przez japońską firmę Namco. Obie kompilacje zostaną przygotowane z myślą o konsolach koncernu Nintendo. Nintendo DS otrzyma DS Namco Museum, natomiast Wii pozycję o tytule Namco Museum Remix.

GameStop i EB Games: premiera gry Too Human w maju

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2008, 09:44

Internetowe sklepy GameStop i EB Games zaktualizowały datę premiery gry Too Human, tworzonej z myślą o konsoli Xbox 360. Z nowych informacji wynika, że produkt firmy Silicon Knights zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych we wtorek, 6 maja bieżącego roku.

Nazywam się Raynor, Jim Raynor... i jestem bohaterem StarCraft II
Nazywam się Raynor, Jim Raynor... i jestem bohaterem StarCraft II

Przemysław Zamęcki, 30 stycznia 2008, 09:35

"Dowódca Konfederatów na Mar Sara w czasie pierwszego najazdu Zergów. Bohatersko stawiał czoła obcym agresorom, dzięki czemu uratowano wielu niewinnych ludzi. Aresztowany pod pretekstem zniszczenia konfederackiej własności na stacji Backwater. Uwolniony przez Arcturusa Mengska, Syna Korhala, lidera antykonfederackiej opozycji rewolucyjnej. Jim Raynor. W końcu znajduje odpowiednich towarzyszy broni

Trzecia odsłona cyklu Persona także w Europie
Trzecia odsłona cyklu Persona także w Europie

Piotr Doroń, 30 stycznia 2008, 09:32

Z informacji przedstawionych przez firmę Koei wynika, że trzecia odsłona cyklu Persona – jednej z ciekawszych serii jRPG stworzonych z myślą o konsoli PlayStation 2 – zostanie wydana w Europie pod koniec lutego.

Halo Wars również na PC?

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2008, 09:10

Interesujące informacje dotyczące gry Halo Wars opublikował przedwczoraj internetowy serwis The Angry Pixel. Redaktorzy tej witryny powołują się na informacje uzyskane od jednego z pracowników koncernu Microsoft Game Studios, który twierdzi, że nowy produkt firmy Ensemble Studios ukaże się również na PC.

Sarah nie odpuszcza Alicji
Sarah nie odpuszcza Alicji

Przemysław Zamęcki, 30 stycznia 2008, 09:07

Sarah Michelle Gellar (serialowa Buffy) w rozmowie z redaktorami serwisu SCI FI Wire przyznała, że jest nadal bardzo zainteresowana przeniesieniem na duży ekran przygód Alicji z gry American McGee’s Alice.

Pierwsze zrzuty ekranowe prezentujące symulator sztuki hotelarstwa już dostępne
Pierwsze zrzuty ekranowe prezentujące symulator sztuki hotelarstwa już dostępne

Piotr Doroń, 30 stycznia 2008, 08:59

Zaledwie jeden dzień czekaliśmy na pierwsze oficjalne zrzuty ekranowe, ukazujące oprawę graficzną programu o tytule Ultimate Team Play – symulatora przygotowanego z myślą o adeptach sztuki hotelarstwa grupy Hilton Garden. Firma Virtual Heroes opublikowała je za pośrednictwem serwisu Shacknews.

Znamy amerykańską datę premiery Gran Turismo 5 Prologue
Znamy amerykańską datę premiery Gran Turismo 5 Prologue

Piotr Doroń, 30 stycznia 2008, 08:40

Amerykański oddział firmy Sony Computer Entertainment podzielił się z nami oficjalną datą premiery gry Gran Turismo 5 Prologue. Pozycja, będąca w rzeczywistości rozbudowaną wersją demonstracyjną długo oczekiwanej piątej odsłony cyklu Gran Turismo, trafi do amerykańskich sklepów 17 kwietnia bieżącego roku.

Najpopularniejsze gry na konsoli Xbox 360 (15 - 21 stycznia 2008)
Najpopularniejsze gry na konsoli Xbox 360 (15 - 21 stycznia 2008)

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2008, 08:21

Larry Hryb opublikował w Internecie kolejny ranking gier, które cieszyły się w ostatnim czasie największym powodzeniem wśród użytkowników konsol Xbox 360. Tym razem pracownik firmy Microsoft, bardziej znany pod pseudonimem Major Nelson, ujawnił dane zebrane w okresie od 15 do 21 stycznia bieżącego roku.

Ubisoft opóźnia premierę kolejnych produkcji, w tym pecetowej edycji Assassin's Creed

Piotr Doroń, 30 stycznia 2008, 08:18

Kolejne produkcje francuskiego koncernu Ubisoft zaliczają opóźnienie. Tym razem sytuacja ta dotknęła trzy tytuły, w tym pecetową edycję Assassin’s Creed, która trafi do sprzedaży w terminie o miesiąc późniejszym niż pierwotnie zakładano.

Szczegóły dotyczące edycji kolekcjonerskiej Sword of the Stars
Szczegóły dotyczące edycji kolekcjonerskiej Sword of the Stars

Robert Duraj, 30 stycznia 2008, 07:21

Firma Lighthouse Interactive zapowiedziała wydanie kolekcjonerskiej edycji Sword of the Stars. Zestaw złożony będzie z dwóch gier stworzonych przez Kerberos Productions - Sword of the Stars i niesamodzielnego dodatku: Born of Blood oraz kilku innych ciekawych bonusów.