Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 stycznia 2008

Call of Duty 4: Modern Warfare w wersji dla PS3 notuje sprzedaż na poziomie dwóch milionów egzemplarzy

Piotr Doroń, 24 stycznia 2008, 18:46

Poznaliśmy tytuł kolejnej pozycji wydanej na konsolę PlayStation 3, której sprzedaż przekroczyła magiczne dwa miliony egzemplarzy. Nie jest nią wcale Assassin’s Creed, który przez dłuższy czas charakteryzował się systematycznym i szybkim przyrostem liczby wyprzedanych egzemplarzy.

Poradnik: Unreal Tournament III

Redakcja GRYOnline.pl, 24 stycznia 2008, 18:44

„Witam w nieoficjalnym poradniku do gry Unreal Tournament III. Tekst kierowany jest przede wszystkim do graczy początkujących, niedoświadczonych w grach z gatunku FPS jak i serią Unreal Tournament. Spis poszczególnych walk w trybie dla pojedynczego gracza powstał na bazie obcowania z grą na poziomie Normalnym, z polską wersją językową i ostatnim patchem 1.1."

Światowy debiut Mercenaries 2: World in Flames ponownie opóźniony

Piotr Doroń, 24 stycznia 2008, 18:17

Z informacji pozyskanych przez serwis Eurogamer wynika, że światowa premiera kontynuacji gry o tytule Mercenaries: Playground of Destruction nie odbędzie się w planowym do tej pory terminie. Co więcej, opóźnienie może być całkiem spore.

Pierwszy screenshot z nowej gry Teamu ICO
Pierwszy screenshot z nowej gry Teamu ICO

Przemysław Zamęcki, 24 stycznia 2008, 17:47

Kiedy pomyślimy o najambitniejszych, a przy okazji najbardziej klimatycznych tytułach na PlayStation 2, jako pierwsze do głowy przychodzą nam dwie gry: ICO i Shadow of the Colossus.

Kolejne achievementy i broń dla Team Fortress 2 w drodze

Maciej Myrcha, 24 stycznia 2008, 16:42

Od jakiegoś już czasy Valve przebąkiwało, iż Team Fortress 2 doczeka się kolejnych nowości – teraz wiadomo już z czym będziemy mieli do czynienia. Jak informują redaktorzy serwisu PC Gamer, oprócz zapowiadanych już wcześniej achievmentów dla medyka, podobne dobrodziejstwa otrzymać ma każda klasa postaci w grze. Co więcej, planowane są również specjalne zestawy nowych broni do odblokowania.

Zapowiedziano nowy dodatek do gry The Sims 2
Zapowiedziano nowy dodatek do gry The Sims 2

Artur Falkowski, 24 stycznia 2008, 16:39

Electronic Arts dba o to, by fani serii The Sims nie nudzili się, dostarczając im coraz to nowsze dodatki. Siódme rozszerzenie, Czas wolny, jeszcze nie zdążyło trafić do sklepów, a już poinformowano o kolejnym, które jest w przygotowaniu.

Japońska premiera Skype na PSP opóźniona

Artur Falkowski, 24 stycznia 2008, 16:14

Według planów Sony Computer Entertainment Japan, dzisiaj na terytorium Kraju Kwitnącej Wiśni powinny trafić do sklepów mikrofony pozwalające skorzystać z komunikatora Skype w konsoli PSP. Niestety zarówno premiera sprzętu, jak i obsługującego go firmware została przesunięta.

Paradox Interactive wydawcą gry Mount & Blade
Paradox Interactive wydawcą gry Mount & Blade

Artur Falkowski, 24 stycznia 2008, 16:02

Mount & Blade to przygotowywana z myślą o komputerach PC produkcja z gatunku cRPG stworzona przez niezależne tureckie studio deweloperskie TaleWorlds. Od kilku lat gra znajduje się w fazie beta, a twórcy wciąż pracują nad jej ulepszeniem. Ich dzieło zostało docenione i znalazło wydawcę. Została nim szwedzka firma Paradox Interactive.

Gizmondo wraca!

Maciej Myrcha, 24 stycznia 2008, 15:42

Zapewne znajdzie się garstka czytelników, którzy pamiętają zamieszanie wokół konsoli przenośnej Gizmondo, która miała stać się pogromczynią DS czy PSP. Niestety, owo zamieszanie okazało się jedynie szumem medialnym, a sama konsola odniosła spektakularną porażkę. Firma Tiger Telematics, produkująca Gizmondo ostatecznie zbankrutowała, co więcej, członkowie jej zarządu mieli duże problemy z prawem. Jednak jak przysłowiowy feniks z popiołów, Gizmondo może powrócić!

Znamy oficjalną datę premiery GTA IV
Znamy oficjalną datę premiery GTA IV

Artur Falkowski, 24 stycznia 2008, 15:36

Kilka godzin temu informowaliśmy o nowych szczegółach rozgrywki gry Grand Theft Auto IV. Tym razem mamy wiadomość, która z pewnością ucieszy wszystkich graczy oczekujących na tę produkcję.

Anarchy Online – nowy system płatności i ... nowy silnik graficzny

Maciej Myrcha, 24 stycznia 2008, 14:08

Przedstawiciele firmy Funcom poinformowali, iż szykują dla obecnych i przyszłych mieszkańców wirtualnego świata Anarchy Online dwie niespodzianki. Jedną z nich jest nowy system płatności, drugą natomiast nowy silnik graficzny, który zostanie wdrożony prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Z racji tego, iż druga z wymienionych niespodzianek jest nieco bardziej ekscytująca, zacznijmy właśnie od niej.

Zapowiedziano Earthrise, postapokaliptyczną grę MMO
Zapowiedziano Earthrise, postapokaliptyczną grę MMO

Artur Falkowski, 24 stycznia 2008, 13:13

Niezależne bułgarskie studio deweloperskie Masthead Studios ogłosiło ciekawie zapowiadającą się grę MMO, która zadebiutuje na rynku w przyszłym roku. Earthrise, bo tak nazywać się będzie wspomniana produkcja, przeniesie graczy w postapokaliptyczną przyszłość.

Sprzedaż Wii przekroczyła 20 milionów sztuk
Sprzedaż Wii przekroczyła 20 milionów sztuk

Przemysław Zamęcki, 24 stycznia 2008, 12:20

Japoński koncern Nintendo poinformował, iż w okresie pomiędzy marcem a grudniem ubiegłego roku sprzedaż konsoli Wii wzrosła aż o 85%, zaś zyski firmy podwoiły się.

Twórcy Sword of the Stars pracują nad nową grą
Twórcy Sword of the Stars pracują nad nową grą

Artur Falkowski, 24 stycznia 2008, 11:32

Twórcy Sword of the Stars, Kerberos Productions, przygotowują kolejną osadzoną w dalekiej przyszłości grę na PC, NorthStar. Tym razem zamiast strategii możemy spodziewać się produkcji RPG nastawionej na handel i eksplorację kosmosu.

Battlefield: Bad Company zaliczy opóźnienie
Battlefield: Bad Company zaliczy opóźnienie

Przemysław Zamęcki, 24 stycznia 2008, 10:43

Planowana na marzec premiera długo oczekiwanej gry Battlefield: Bad Company niestety nie odbędzie się w terminie. Taką informację na swoich stronach internetowych podał serwis IGN.

Uncharted: Drake's Fortune w rękach miliona posiadaczy PS3

Przemysław Bartula, 24 stycznia 2008, 09:33

Uncharted: Drake's Fortune, obok Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction, to w oczach wielu właścicieli konsoli PlayStation 3 najlepsza gra jaka ukazała się do tej pory na tę platformę. Nie powinny zatem nikogo zdziwić dzisiejsze doniesienia serwisu VG Charts związane z milionem sprzedanych kopii tego tytułu.

Grand Theft Auto IV - nowe szczegóły
Grand Theft Auto IV - nowe szczegóły

Przemysław Zamęcki, 24 stycznia 2008, 09:25

Zapewne wielu graczy niecierpliwie oczekuje dnia 30 kwietnia 2008, kiedy to swoją premierę ma mieć najnowsza odsłona popularnej serii Grand Theft Auto. Tym razem Rockstar zabiera graczy do Liberty City, olbrzymiej metropolii będącej dość wierną kopią Nowego Jorku. Wcielamy się w rolę imigranta z Bałkan, Niko Bellica, który przyjechał do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu lepszej przyszłości.

Nowa gra z serii Prince of Persia oficjalnie. Ubisoft przedstawia swoje plany

Przemysław Zamęcki, 24 stycznia 2008, 07:55

Francuski koncern Ubisoft przedstawił swoje wyniki finansowe dotyczące okresu od 30 września 2007 do 31 grudnia 2007. W okresie tym przychody ze sprzedaży wydawanych przez firmę tytułów wyniosły ponad 625 milionów dolarów. W związku z tym przewidywany przychód za cały rok fiskalny, kończący się 31 marca tego roku, powinien wynieść 1,21 miliarda dolarów.

Nigdy więcej Juiced i Stuntmana - koncern THQ zmienia plany na przyszłość

Przemysław Zamęcki, 24 stycznia 2008, 07:10

Wbrew wcześniejszemu stanowisku, koncern THQ zdecydował się na usunięcie ze swojej listy wydawniczej gry Frontlines: Fuel of War w wersji na PlayStation 3. Noworoczne cięcia nie ograniczą się jednak tylko do tego tytułu. Również posiadacze starszej konsoli Sony, PlayStation 2, zostaną pozbawieni możliwości zabawy w Destroy All Humans: Big Willy Unleashed.