Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2008, 16:02

autor: Metatron

Paradox Interactive wydawcą gry Mount & Blade

Mount & Blade to przygotowywana z myślą o komputerach PC produkcja z gatunku cRPG stworzona przez niezależne tureckie studio deweloperskie TaleWorlds. Od kilku lat gra znajduje się w fazie beta, a twórcy wciąż pracują nad jej ulepszeniem. Ich dzieło zostało docenione i znalazło wydawcę. Została nim szwedzka firma Paradox Interactive.

Mount & Blade to przygotowywana z myślą o komputerach PC produkcja z gatunku cRPG stworzona przez niezależne tureckie studio deweloperskie TaleWorlds. Od kilku lat gra znajduje się w fazie beta, a twórcy wciąż pracują nad jej ulepszeniem. Ich dzieło zostało docenione i znalazło wydawcę. Została nim szwedzka firma Paradox Interactive. Gra w pełnej wersji powinna trafić do sklepów w drugim kwartale bieżącego roku.

Paradox Interactive wydawcą gry Mount & Blade - ilustracja #1

Przypominamy, że Mount & Blade łączy w sobie elementy gry akcji i RPG. Akcja toczy się w fantastycznym, wzorowanym na średniowieczu świecie. Dzieło TaleWorlds zasłynęło głównie z systemu walki konnej, który w opinii wielu graczy w bardzo realistyczny sposób oddaje ten aspekt średniowiecznych bitew.

Paradox Interactive wydawcą gry Mount & Blade - ilustracja #2

Więcej informacji na temat Mount & Blade można znaleźć na łamach naszej encyklopedii. Zachęcamy również do odwiedzenia oficjalnej strony gry, skąd można pobrać najnowszą wersję beta, opatrzoną numerem 0.903 (opublikowana 12 grudnia 2007 roku).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mount & Blade

Mount & Blade