Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 stycznia 2008

Ludo ergo sum - Za siedmioma górami, za siedmioma levelami: gry jako opowieści
Ludo ergo sum - Za siedmioma górami, za siedmioma levelami: gry jako opowieści

Marzena Falkowska, 19 stycznia 2008, 20:00

Ludzie to stworzenia, które uwielbiają opowieści. Potrzeba opowiadania, słuchania, czytania i oglądania przeróżnych historii jest w nas głęboko zakorzeniona. Trudno o bardziej oczywiste stwierdzenie. Nasi przodkowie mieli mity o czynach herosów i powstaniu świata, my mamy ogromne przemysły powstałe właśnie po to, by jedni ludzie historie opowiadali, a inni im za to płacili.

SCEE udostępnia dodatkowe piosenki do gry SingStar

Piotr Doroń, 19 stycznia 2008, 17:40

Firma Sony Computer Entertainment Europe udostępniła pierwszy zestaw dodatkowych piosenek do gry SingStar. Co prawda nijak ma się on do wcześniejszych zapowiedzi, w których była o mowa o kilkudziesięciu utworach, jednakże sam fakt godny jest uznania. Szczególnie przez miłośników najnowszego muzycznego produktu z serii SingStar.

Undertow zadośćuczynieniem za świąteczne problemy z funkcjonowaniem usługi Xbox Live

Piotr Doroń, 19 stycznia 2008, 16:37

Zgodnie z zapowiedziami Marka Whittena, osoby zarządzającej zawartością usługi Xbox Live, firma Microsoft ujawniła tytuł pozycji będącej zadośćuczynieniem za świąteczne problemy z działaniem systemu sieciowego. Jest nią stosunkowo świeży i ciepło przyjęty przez krytykę Undertow, autorstwa studia Chair Entertainment.

Sieciowe wyścigi Hovorun już niedługo w Europie

Piotr Doroń, 19 stycznia 2008, 16:08

Rynek gier typu casual przyciąga coraz większą liczbę deweloperów. Kolejnym, po twórcach Hitmana, studiem, które zdecydowało się na tę formę zarobku jest holenderska grupa Game Entertainment Europe, która wspólnie z firmą Lots Entertainment wyda na terenie Europy pozycję o tytule Hovorun.

Z pracy w SCi/Eidos rezygnują kolejni menedżerowie

Piotr Doroń, 19 stycznia 2008, 15:14

W brytyjskim koncernie SCi Entertainment nie dzieje się za dobrze. Świadczą o tym opóźnienia w produkcji gier, a także kolejne dymisje i zwolnienia kluczowych pracowników. Tym razem takowa sytuacja dotknęła Jane Cavanagh, Billa Ennisa oraz Roba Murphy’ego, o czym poinformował właśnie zarząd firmy.

Wymagania sprzętowe pecetowej edycji gry Assassin's Creed ujawnione?

Piotr Doroń, 19 stycznia 2008, 14:17

Assassin’s Creed w wersji na PC powstaje i ma się podobno całkiem dobrze. Premiera już za kilka tygodni. Ciekawi Was jakim sprzętem powinien dysponować gracz chętny do wcielenia się w rolę zabójcy o imieniu Altair? Odpowiedzi na to pytanie udzielają (choć z zaznaczeniem, że nie są to jeszcze oficjalnie potwierdzone fakty) serwisy ActionTrip oraz VooDoo Extreme.

Mistwalker przesuwa premierę swoich pierwszych produkcji na Nintendo DS

Piotr Doroń, 19 stycznia 2008, 13:35

Studio Mistwalker miało wszelkie zadatki ku temu, by osiągnąć status firmy kultowej. Powszechnie uznana postać lidera (Hironobu Sakaguchi), doświadczenie i wizja były głównymi atutami japońskiego producenta. Historia pokazała jednak, że nie wystarczy to już by osiągnąć sukces na rynku konsol stacjonarnych. Być może łatwiejszą przeprawą będzie próba zdobycia rynku platform przenośnych.