Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 stycznia 2008

THQ wyprodukuje grę opartą o najnowsze dzieło studia Pixar
THQ wyprodukuje grę opartą o najnowsze dzieło studia Pixar

Jiker, 3 stycznia 2008, 17:32

Słynne studio Pixar pracuje aktualnie w pocie czoła nad kolejną animowaną superprodukcją. Wyznaczy ona zapewne nowe standardy w dziedzinie tworzenia tego typu dzieł. Nie dziwi więc, że chęć zakupienia licencji na film WALL-E zdążyła już wyrazić pierwsza z firm działających na rynku elektronicznej rozrywki. Wirtualną adaptację przygód tytułowego robota przygotuje doświadczone THQ.

Firma D3Publisher zapowiada grę Rocket Bowl

Jiker, 3 stycznia 2008, 16:42

Produkcję gry Rocket Bowl rozpoczęto już ponad pół roku temu. Wówczas to wydawca D3Publisher powierzył to zadanie studiu deweloperskiemu 21-6 Productions. Od tamtej chwili nie przekazano nam choćby najdrobniejszej wiadomości na temat ewentualnego postępu w pracach nad stworzeniem pierwszej pozycji o kręglach przeznaczonej dla konsoli Xbox 360.

Metal Gear Solid 4 na Xboxa 360? Nie mamy takich planów - mówi Konami

Przemysław Zamęcki, 3 stycznia 2008, 14:42

Dosłownie wczoraj informowaliśmy o rewelacjach serwisu XboxFamily, według którego Metal Gear Solid: Guns of the Patriots miałby zawitać również na Xboxa 360. Plotki i przecieki na ten temat od jakiegoś czasu pojawiają się z zadziwiającą regularnością napełniając nadzieją serca posiadaczy konsoli Microsoftu.

Co ogłosi Bill Gates podczas wystąpienia w ramach targów CES?

Metatron, 3 stycznia 2008, 14:39

W przyszłym tygodniu podczas swojego wystąpienia w ramach targów Consumer Electronic Show, Bill Gates, człowiek stojący za sukcesem Microsoftu, wygłosi bardzo ważną zapowiedź dotyczącą konsoli X360. Tak przynajmniej twierdzi dziennik The Seattle Times.

Reggie Fils-Aime zapowiada możliwość pobierania gier na NDS za pośrednictwem Wii

Metatron, 3 stycznia 2008, 14:31

Reggie Fils-Aime, szef Nintendo of America, zapowiedział ciekawą możliwość, którą będą mieć w przyszłości posiadacze NDS. Otóż, podobnie jak w przypadku PSP i PS3, gracze będą mogli za pośrednictwem konsoli Wii pobierać z Internetu pełne wersje gier, a następnie korzystając z bezprzewodowego połączenia przesyłać je na handhelda.

Obsługa programu Skype wkrótce w PSP

Metatron, 3 stycznia 2008, 14:23

Nie jest tajemnicą, że Sony kreuje PSP na przenośne centrum rozrywki. Dlatego wciąż dba o wzbogacanie hadhelda w nowe możliwości. Jedną z nich w niedalekiej przyszłości będzie obsługa popularnego programu do komunikacji głosowej, Skype.

Sony rozważa wprowadzenie opłaty za korzystanie z PlayStation Store?
Sony rozważa wprowadzenie opłaty za korzystanie z PlayStation Store?

Misiek, 3 stycznia 2008, 13:59

Jak wiadomo, PlayStation Store oprócz darmowych rzeczy oferuje również płatne dodatki do gier oraz pełne produkcje (zarówno zupełnie nowe, jak i klasyczne z PSOne) do pobrania za pewną opłatą. Czyżby japoński gigant rozważał opcję wprowadzenia jednej, stałej opłaty za korzystanie z całego "sklepu"?

Wyraź swoją opinię co do poprawek w The Orange Box na PS3
Wyraź swoją opinię co do poprawek w The Orange Box na PS3

Misiek, 3 stycznia 2008, 13:19

Zestaw The Orange Box w wersji na PlayStation 3 na szczęście nie okazał się aż tak zepsuty, jak to na chwilę przed jego premierą sugerowali redaktorzy 1UP. Mimo to posiadacze konsol Sony i tak mają powody do narzekań – okazjonalne zwolnienia animacji, lagi, częste problemy z dostaniem się na serwery Team Fortress 2 to nie jest to, czego można by oczekiwać.

Dragon's Lair również na PSP
Dragon's Lair również na PSP

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2008, 12:02

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że użytkownicy handheldów PlayStation Portable jeszcze w tym roku zagrają w Dragon’s Lair. Konwersją słynnej zręcznościówki Dona Blutha zainteresowana jest firma United Coders – ta sama, która odpowiada za produkcję wspomnianego wyżej programu na konsolę Nintendo DS.

Omega Five od 9 stycznia w ofercie Xbox Live Arcade

Przemysław Zamęcki, 3 stycznia 2008, 11:59

Kolejną grą, która zawita w usłudze Xbox Live Arcade będzie Omega Five. Gra miała pojawić się już w zeszłym roku, jednakże z nieznanych dotychczas powodów opóźniono jej wydanie. Obecnie jej debiut planowany jest na środę 9 stycznia.

Demo Yakuza 3 już w tym miesiącu?
Demo Yakuza 3 już w tym miesiącu?

Misiek, 3 stycznia 2008, 11:57

Dwie pierwsze odsłony Yakuza zostały bardzo ciepło przyjęte w Japonii przez użytkowników PlayStation 2. Nic więc dziwnego, że Sega szykuje już „trójkę”, tym razem jednak z myślą o najnowszej stacjonarnej konsoli Sony. Yakuza 3 ma zadebiutować w Kraju Kwitnącej Wiśni 6 marca, ale najprawdopodobniej już w bieżącym miesiącu będziemy mogli sprawdzić jej „próbkę”.

Nie będzie Rock Band na konsolę Wii

Przemysław Zamęcki, 3 stycznia 2008, 11:39

Gry muzyczne święcą ostatnimi czasy olbrzymie triumfy, a takie tytuły, jak Guitar Hero czy Rock Band stały się właściwie synonimami czystej i nieskrępowanej niczym rozgrywki. Niestety nie wszyscy posiadacze współczesnych platform mają do nich jednakowy dostęp.

Gra Universal Combat do pobrania za darmo
Gra Universal Combat do pobrania za darmo

Metatron, 3 stycznia 2008, 11:23

Po raz kolejny twórcy z 3000 AD postanowili zrobić niespodziankę fanom swoich produkcji. Korzystając z okazji, że wygasł okres umowy z wydawcą, firmą Dreamcatcher, na rozpowszechnianie gry Universal Combat, udostępnili ten tytuł za darmo.

Top 10 gier w US (03/01/08)
Top 10 gier w US (03/01/08)

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2008, 11:17

Firma NPD Group opublikowała kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych. W tygodniu zakończonym 15 grudnia ubiegłego roku ponownie bezkonkurencyjny okazał się produkt studia Infinity Ward, Call of Duty 4: Modern Warfare.

Co z tym Sadness?
Co z tym Sadness?

Metatron, 3 stycznia 2008, 11:11

Jak odkrył serwis GoNintendo, gra Sadness nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana na Wii, a tym samym na próżno jej szukać w wykazie tytułów na tę konsolę, który można znaleźć na stronie producenta. Co więcej, firmy Nibris nie znajdziemy również wśród licencjonowanych partnerów Nintendo.

Kilka szczegółów dotyczących najnowszej odsłony serii Alone in the Dark

Przemysław Zamęcki, 3 stycznia 2008, 10:44

Niemiecki magazyn PC Gamer opublikował na swoich łamach dość obszerne materiały dotyczące najnowszej, piątej już odsłony serii Alone in the Dark. Oto garść najważniejszych informacji:

Prequel Gears of War w formie książki
Prequel Gears of War w formie książki

Przemysław Zamęcki, 3 stycznia 2008, 09:11

Fani przygód Marcusa Fenixa i gry Gears of War już w sierpniu będą mieli okazję zapoznać się z pierwszą książką, której akcja rozgrywa się w jej uniwersum.

Crysis na Xboksa 360 pod koniec roku?
Crysis na Xboksa 360 pod koniec roku?

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2008, 08:05

Austriacki sklep internetowy GamesOnly poszerzył wczoraj swoją ofertę o grę Crysis, pierwszoosobową strzelaninę przygotowaną przez firmę Crytek. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie jeden drobny szczegół: oprócz edycji na PC sprzedawana jest również konwersja gry na konsolę Xbox 360.