Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2008, 11:11

autor: Metatron

Co z tym Sadness?

Jak odkrył serwis GoNintendo, gra Sadness nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana na Wii, a tym samym na próżno jej szukać w wykazie tytułów na tę konsolę, który można znaleźć na stronie producenta. Co więcej, firmy Nibris nie znajdziemy również wśród licencjonowanych partnerów Nintendo.

Gra Sadness ma być dowodem na to, że na Wii można robić również gry przeznaczone dla starszych osób. Co bowiem innego powiedzieć o produkcji z wciągającą fabułą i niebanalnym klimatem gotyckich powieści grozy, wykorzystującej w pełni możliwości oferowane przez niestandardowe kontrolery Wii? Niestety wygląda na to, że na sprawdzenie obietnic polskiego studia Nibris przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jak długo? Tego nie wie nawet Nintendo.

Jak bowiem odkrył serwis GoNintendo, gra Sadness nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana na Wii, a tym samym na próżno jej szukać w wykazie tytułów na tę konsolę, który można znaleźć na stronie producenta. Co więcej, firmy Nibris nie znajdziemy również wśród licencjonowanych partnerów Nintendo.

Co z tym Sadness? - ilustracja #1

Jeżeli chodzi o samo Sadness, również nie posiadamy żadnych konkretnych materiałów z gry. Udostępniony dwa lata temu podczas E3 film był jedynie aktorską prezentacją pomysłu. Od tego czasu twórcy nie uraczyli nas niczym więcej poza grafikami koncepcyjnymi, które mają za zadanie bardziej przybliżyć klimat, niż pokazać grę.

Biorąc pod uwagę fakt, że o grze Sadness było swego czasu głośno w zachodnich mediach, a i wielu graczy wiąże z nią niemałe nadzieje, postanowiliśmy wyjaśnić sprawę. Niestety na oficjalnej stronie Nibris nie ma podanego żadnego adresu ani numeru telefonu, tak więc zmuszeni zostaliśmy do wysłania zapytania korzystając z zamieszczonego na witrynie formularza. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź w tej sprawie, nie omieszkamy o tym poinformować.