Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 stycznia 2008

Myśli nieprzemyślane - Co to jest gra (2)

Redakcja GRYOnline.pl, 25 stycznia 2008, 19:05

Gra musi się toczyć w przygotowanym dla niej świecie oraz posiadać reguły. Jak bardzo oczywiste spostrzeżenia by to nie były, w wyniku krótkiego zastanowienia nad nimi pojawiły się wnioski, że stosunkowo niewiele powstających gier, te założenia spełnia.

Tarr Chronicles będzie kontynuowana
Tarr Chronicles będzie kontynuowana

Maciej Myrcha, 25 stycznia 2008, 17:44

Przyznam, iż oryginalna informacja o kontynuacji gry Tarr Chronicles: Sign of Ghost, podana do wiadomości publicznej przez studio Akella w zeszłym roku umknęła naszej uwadze, jednak nadrabiamy zaległości. Kolejna część gry nosić będzie nazwę Tarr Chronicles: Sign of Pride (na rynkach zachodnich) i ukaże się w pierwszym kwartale tego roku.

Warriors Orochi również na PC i PSP (25/01/08)
Warriors Orochi również na PC i PSP (25/01/08)

Artur Falkowski, 25 stycznia 2008, 15:02

Wydany we wrześniu ubiegłego roku projekt, Warriors Orochi, połączył uniwersum serii Samurai Warriors i Dynasty Warriors, pozwalając samurajom zmierzyć się z chińskimi wojownikami. Gra ukazała się na konsole X360 oraz PS3, teraz zapowiedziano również wersję na PSP oraz komputery PC.

X360 przynosi Microsoftowi coraz większe zyski

Artur Falkowski, 25 stycznia 2008, 14:51

Wyniki finansowe Microsoftu za okres lipiec-wrzesień 2007 roku przyniosły niespodziewaną zmianę we wpływie oddziału gier na przychody koncernu. Przedtem sekcja zajmująca się konsolami Xbox i Xbox 360 generowała jedynie straty, od połowy roku zaczęła przynosić zyski. Jak się okazało, dobra passa trwa dalej, a gigant z Redmond w ostatnich trzech miesiącach zarobił jeszcze więcej niż poprzednio.

Konami: nie będzie dema Metal Gear Solid 4

Artur Falkowski, 25 stycznia 2008, 14:44

Ostatnio ukazujące się informacje na temat Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots można podzielić na dwie grupy: te mówiące o ewentualnej wersji gry na X360 oraz te traktujące o tym, kiedy (i czy w ogóle) doczekamy się dema na PlayStation Store.

Posiadacze PS2 również zagrają w Ferrari Challenge
Posiadacze PS2 również zagrają w Ferrari Challenge

Maciej Myrcha, 25 stycznia 2008, 13:04

Okazuje się, iż gra Ferrari Challenge pierwotnie zapowiadana na konsole PS3, Wii oraz DS, trafi również do rąk posiadaczy PlayStation 2. Informację taką podali przedstawiciele jej wydawcy, System 3.

Gry z platformy Sega Master System już niedługo w ofercie usługi Virtual Console
Gry z platformy Sega Master System już niedługo w ofercie usługi Virtual Console

Piotr Doroń, 25 stycznia 2008, 11:41

Japońska Sega oznajmiła wczoraj, że już niedługo w ramach usługi Virtual Console zadebiutują pierwsze tytuły znane z 8-bitowej konsoli Sega Master System (wprowadzonej do sprzedaży w 1986 roku). Startowe pozycje trafią do sprzedaży na początku lutego.

Przedstawiciele Juice Games ze spokojem o ostatnich decyzjach firmy THQ

Piotr Doroń, 25 stycznia 2008, 11:26

Rezygnacja koncernu THQ z cyklu gier wyścigowych o tytule Juiced nie wpłynie negatywnie na status wewnętrznego studia Juice Games. Producent owego cyklu w dalszym ciągu będzie tworzyć pod skrzydłami amerykańskiego wydawcy.

World of Warcraft zdominował sprzedaż gier PC w USA w roku 2007

Maciej Myrcha, 25 stycznia 2008, 11:07

Grupa NPD przedstawiła najnowszy raport dotyczący sprzedaży gier przeznaczonych na komputery osobiste. Dane w nim zawarte obejmują zeszły rok i dotyczą terytorium USA, przy czym NPD Group nie uwzględniła w swoich statystykach gier rozprowadzanych drogą elektroniczną, a jedynie sprzedaż „sklepową”. Wniosek z raportu jest jeden – krótki i zwięzły – World of Warcraft zmiażdżył konkurencję.

Płyta ze ścieżką dźwiękową do Crysis w sprzedaży od 29 stycznia

Artur Falkowski, 25 stycznia 2008, 11:04

Powoli staje się regułą, że głośne produkcje z branży gier doczekują się osobno wydanej ścieżki dźwiękowej. Tradycja ta zapoczątkowana została już dawno temu, teraz jednak wytwórnie płytowe są o wiele bardziej chętne do wypuszczania na rynek tego rodzaju muzyki. Jedną z takich firm jest Sumthing Else Music Works, która postanowiła wydać album ze ścieżką dźwiękową do gry Crysis.

Oddzielne instrumenty do Rock Band niebawem w sprzedaży

Piotr Doroń, 25 stycznia 2008, 10:44

Wiemy już kiedy dokładnie trafią do sklepów pierwsze pojedyncze instrumenty przeznaczone do gry Rock Band. Z informacji opublikowanych przez firmy Harmonix oraz Electronic Arts wynika, że Amerykanie będą mogli je nabyć od 12 lutego bieżącego roku.

Ubisoft dementuje nowe plotki o Far Cry 2
Ubisoft dementuje nowe plotki o Far Cry 2

Robert Duraj, 25 stycznia 2008, 10:44

Na oficjalnym blogu twórców Far Cry 2 pojawiło się krótkie nagranie, w którym dyrektor kreatywny tego projektu, Clint Hocking, dementuje wszelkie plotki krążące ostatnio w sieci. Dotyczyły one rzekomego statusu PS3 exclusive gry jak również pojawienia się w niej potworów i mutantów.

Gra Alarm For Cobra 11 – Crash Time również na X360
Gra Alarm For Cobra 11 – Crash Time również na X360

Artur Falkowski, 25 stycznia 2008, 10:43

Gra Cobra – Oddział specjalny: Pościg debiutuje właśnie na polskim rynku. Dzieło studia Synetic wydane przez RTL Enterprises jest kontynuacją gry Alarm for Cobra 11: Nitro i, podobnie jak poprzednia odsłona, przeznaczone jest wyłącznie na komputery PC. Tak przynajmniej było do tej pory, ponieważ wydawca postanowił wypuścić na rynek również edycję na X360.

Rez HD od środy w ofercie Xbox LIVE Arcade
Rez HD od środy w ofercie Xbox LIVE Arcade

Artur Falkowski, 25 stycznia 2008, 09:36

O tym, że w ciągu kilku najbliższych tygodni oferta Xbox LIVE Arcade powinna rozszerzyć się o znaną i cenioną za swą oryginalność grę Rez, pisaliśmy już niejednokrotnie. Informowaliśmy również o tym, ile trzeba będzie poświęcić punktów MP, by nabyć tę produkcję. Teraz pozostało jedynie podać ostatni szczegół – datę premiery.

Kolejne dodatkowe piosenki do trzeciej odsłony Guitar Hero już dostępne

Piotr Doroń, 25 stycznia 2008, 09:36

Firmy Activision oraz RedOctane opublikowały kolejny płatny dodatek przeznaczony dla gry Guitar Hero III: Legends of Rock w wersji dla konsoli Xbox 360. Koszt nabycia paczki składającej się z trzech utworów zamyka się w kwocie 500 punktów.

Empire of the East pierwszym dodatkiem do gry The Settlers: Narodziny Imperium
Empire of the East pierwszym dodatkiem do gry The Settlers: Narodziny Imperium

Artur Falkowski, 25 stycznia 2008, 09:12

Ubisoft zapowiedział pierwszy dodatek do gry The Settlers: Narodziny Imperium. Nosić on będzie tytuł Empire of the East i wprowadzi szereg urozmaiceń rozgrywki, spośród których najważniejszym będzie nowa, licząca osiem misji kampania.

Usługa Steam miejscem światowej premiery gry S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Piotr Doroń, 25 stycznia 2008, 09:06

Z informacji opublikowanych przez firmę Valve wynika, że S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky – drugi produkt należący do tytułowej serii, będący prequelem dla historii opowiedzianej w Cieniu Czarnobyla – będzie można nabyć nie tylko w tradycyjny sposób, ale także za pośrednictwem systemu sieciowej dystrybucji Steam.

PlayStation 3 powodem kilkumiesięcznego opóźnienia premiery GTA IV

Piotr Doroń, 25 stycznia 2008, 08:46

Kilkumiesięczne przesunięcie pierwotnej daty premiery czwartej odsłony cyklu Grand Theft Auto było szokiem dla wielu posiadaczy konsol Xbox 360 oraz PlayStation 3. Jak się okazuje, głównym tego powodem były problemy, jakie firma Rockstar Games napotkała w trakcie produkcji wersji przeznaczonej na platformę koncernu Sony.