Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2008, 14:44

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Konami: nie będzie dema Metal Gear Solid 4

Ostatnio ukazujące się informacje na temat Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots można podzielić na dwie grupy: te mówiące o ewentualnej wersji gry na X360 oraz te traktujące o tym, kiedy (i czy w ogóle) doczekamy się dema na PlayStation Store.

Ostatnio ukazujące się informacje na temat Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots można podzielić na dwie grupy: te mówiące o ewentualnej wersji gry na X360 oraz te traktujące o tym, kiedy (i czy w ogóle) doczekamy się dema na PlayStation Store. W obu przypadkach mamy zazwyczaj do czynienia z pewnym schematem: najpierw pojawia się wiadomość twierdząca, a kilka dni później jej zaprzeczenie, następnie wszystko powtarza się od początku, zmieniają się tylko źródła informacji. Ta wiadomość nie odbiega od schematu, do którego już powoli zdążyliśmy się przyzwyczaić. Tym razem dotyczy opublikowanej niedawno informacji o tym, że w przyszłym miesiącu możemy spodziewać się dema MGS4.

Zgodnie z zapoczątkowaną przed miesiącami tradycją, kolejna wiadomość na ten temat powinna być zaprzeczeniem. I tak jest w istocie. Ryan Payton z Kojima Productions, który informuje o postępach prac nad MGS4 w cyklicznych podcastach, przyznał, że wizja dema jest z pewnością kusząca, ale nie ma za wiele wspólnego z rzeczywistością.

Mimo wszystko sprawa nie wydaje się do końca przesądzona. Wiadomo bowiem, że demo gry istnieje. Przygotowano je pierwotnie z myślą o zeszłorocznych targach Tokyo Game Show, a następnie opracowano wersję angielską. Goście zakończonego przed dwoma tygodniami Consumer Electronic Show również mogli zapoznać się z grywalnym poziomem MGS4. Czyżbyśmy zatem mogli wkrótce spodziewać się informacji o tym, że demo jednak wyjdzie? Czas pokaże.