Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 stycznia 2008

Ogłoszono nominacje do nagród Stowarzyszenia Twórców Efektów Specjalnych

Artur Falkowski, 7 stycznia 2008, 19:05

Dziesiątego lutego organizacja Visual Effects Society (VES), czyli Stowarzyszenie Twórców Efektów Specjalnych, po raz szósty z rzędu wręczy nagrody dla najlepszych wizualnych efektów świata filmu, telewizji, reklamy i gier. Dzisiaj przedstawiono listę nominowanych. Warto wspomnieć, że nie zabrakło na niej i polskiego akcentu.

Zapowiedziano grę Maths Training

Artur Falkowski, 7 stycznia 2008, 18:33

Nintendo troszczy się o swoich klientów. Dzięki Wii i grom pokroju Wii Fit dba o ich kondycję fizyczną, z kolei przenośną konsolę NDS reklamuje jako świetne narzędzie do treningu intelektu i ćwiczeń pamięci za pomocą produkcji pokroju Dr. Kawashima’s Brain Training. Wygląda na to, że już w lutym posiadacze hadhelda Nintendo będą mogli znów wysilić swoje szare komórki.

StarTropic i The King of Fighters '94 kolejnymi grami w ofercie usługi Virtual Console
StarTropic i The King of Fighters '94 kolejnymi grami w ofercie usługi Virtual Console

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2008, 18:33

Jak zwykle w poniedziałek, amerykański oddział koncernu Nintendo wzbogacił usługę Virtual Console o kolejne tytuły. Tym razem ofertę poszerzono o dwie gry, dzięki czemu liczba wszystkich klasyków dostępnych dla użytkowników konsol Wii, wzrosła do 192.

Wkrótce demo The Club na X360
Wkrótce demo The Club na X360

Artur Falkowski, 7 stycznia 2008, 18:15

Już od niecałych dwóch tygodni posiadacze konsoli PS3 posiadający konta w brytyjskim PlayStation Network, mają możliwość pobrania i przetestowania dema najnowszej produkcji firmy Bizarre Creations, strzelaniny TPP The Club. Według zapowiedzi twórców, gracze z innych regionów świata oraz posiadacze X360 będą musieli jeszcze nieco poczekać. Na szczęście niedługo.

CES 2008: konferencja Microsoftu
CES 2008: konferencja Microsoftu

Artur Falkowski, 7 stycznia 2008, 18:10

Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych naszego czasu odbyła się w Las Vegas konferencja Microsoftu otwierająca tegoroczną edycję imprezy Consumer Electronics Show – wydarzenie, o którym było głośno już od jakiegoś czasu. W końcu było to ostatnie wystąpienie Billa Gatesa jako szefa tej firmy. Mówiło się między innymi, że miała paść zapowiedź o istotnym znaczeniu dla przyszłości konsoli Xbox 360.

Poradnik: „Assassin's Creed”

Redakcja GRYOnline.pl, 7 stycznia 2008, 17:57

"Nawet zabójca taki jak Altair nie ma łatwego życia wśród zawieruchy wojny o Ziemię Świętą. W niniejszym poradniku znajdziecie wszystkie potrzebne informacje by przeżyć ten czas w miarę komfortowo. Są tu instrukcje dotyczące poruszania się, użytkowania poszczególnych broni, technik walki i przejścia poszczególnych misji."

Dziewięć nowych gier w rodzinie Games for Windows
Dziewięć nowych gier w rodzinie Games for Windows

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2008, 17:12

Koncern Microsoft opublikował dziś oficjalne oświadczenie prasowe, w którym podał tytuły dziewięciu nowych gier, jakie zostaną wydane w ramach inicjatywy Games for Windows.

Noworoczna obniżka cen gier

Przemysław Zamęcki, 7 stycznia 2008, 15:23

Z nowym krokiem chciałoby się zakrzyknąć na widok spadających na łeb na szyję cen gier dwóch największych polskich dystrybutorów: CD Projekt i Cenega.

Czwartek dniem premiery kolejnego dodatku do gry Motorstorm

Piotr Doroń, 7 stycznia 2008, 15:14

Już w ten czwartek w ofercie usługi PlayStation Store zadebiutuje kolejny dodatek do bestsellerowej pozycji o tytule Motorstorm. Jedna z najcieplej przyjętych produkcji w dotychczasowej historii PlayStation 3 zostanie wzbogacona o dwa nieznane do tej pory tory wyścigowe.

Street Fighter Alpha i Rayman kolejnymi grami dla posiadaczy konsol PSP

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2008, 14:55

Street Fighter Alpha i Rayman to tytuły dwóch gier, które użytkownicy konsol PlayStation Portable, będą mogli kupić już niedługo za pośrednictwem sklepu PlayStation Store.

Gran Turismo 5: Prologue w Stanach Zjednoczonych od 18 marca?
Gran Turismo 5: Prologue w Stanach Zjednoczonych od 18 marca?

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2008, 12:25

Internetowy sklep Gamestop poszerzył wczoraj swoją ofertę o grę Gran Turismo 5: Prologue. Z opublikowanych na stronie informacji wynika, że kolejna odsłona popularnego cyklu zadebiutuje na amerykańskim rynku w drugiej połowie marca bieżącego roku.

Skype w PSP już oficjalnie
Skype w PSP już oficjalnie

Przemysław Zamęcki, 7 stycznia 2008, 11:59

Wczoraj dysponowaliśmy jeszcze niepotwierdzonymi informacjami, dziś już całkowicie oficjalnie możemy zaprezentować Wam nowe możliwości konsolki PSP wyposażonej w program Skype. Dodatkowa funkja dostępna będzie jedynie dla wersji Slim&Lite.

BioShock 2 prequelem?
BioShock 2 prequelem?

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2008, 09:31

Interesujące wieści dotyczące drugiej części gry BioShock pojawiły się w ubiegłą sobotę na łamach czeskiego serwisu Hrej! Nasi południowi sąsiedzi utrzymują, że akcja nowego produktu rozgrywać będzie się przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej odsłonie cyklu.

Amerykańskie Sony podaje wyniki sprzedaży swoich konsol w okresie świątecznym

Przemysław Zamęcki, 7 stycznia 2008, 09:19

W oficjalnej informacji prasowej koncern Sony poinformował opinię publiczną o wynikach sprzedaży swoich produktów związanych z elektroniczną rozrywką na terytorium Ameryki Północnej w okresie pomiędzy Czarnym Piątkiem 23 listopada a 31 grudnia ubiegłego roku.

Czwarty zwiastun gry Grand Theft Auto IV w drodze
Czwarty zwiastun gry Grand Theft Auto IV w drodze

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2008, 08:35

Niemiecki serwis internetowy Cynamite dowiedział się od przedstawiciela firmy Rockstar Games, że w sieci zostanie udostępniony kolejny, czwarty już zwiastun gry Grand Theft Auto IV.

Pierwsze informacje na temat gry Battlefield 3

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2008, 07:41

Redaktorzy magazynu PC Gamer przygotowali krótki artykuł, który w całości poświęcono kolejnej odsłonie cyklu Battlefield, opatrzonej cyfrą „3”. Opublikowany w ostatnim numerze czasopisma tekst zawiera kilka cennych informacji na temat nowej, niezapowiedzianej jak dotąd przez koncern Electronic Arts gry.

Fallout 2 Restoration Project - nieoficjalny dodatek jest już gotowy
Fallout 2 Restoration Project - nieoficjalny dodatek jest już gotowy

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2008, 07:06

W 2006 roku jeden z amerykańskich fanów serii Fallout rozpoczął prace nad nieoficjalnym dodatkiem do drugiej odsłony tego cyklu. Rozszerzenie miało odtworzyć lokacje, bohaterów, zadania oraz inne atrakcje planowane przez firmę Black Isle Studios, które ostatecznie nie trafiły do pełnej wersji gry. Prace nad modyfikacją trwały blisko dwa lata. Wczoraj ujrzała ona światło dzienne.

Najpopularniejsze gry na PC w USA (16 - 22 grudnia 2007)
Najpopularniejsze gry na PC w USA (16 - 22 grudnia 2007)

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2008, 06:52

W Internecie pojawiło się kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych. Tym razem amerykańska firma NPD Group podsumowała okres pomiędzy 16 a 22 grudnia ubiegłego roku.